Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy külföldön élő magyar...

Ha egy külföldön élő magyar itt kritikát mond Magyarországról, akkor azt egyesek miért szokták leosztani, hogy ne szóljon bele a magyar politikába?

Figyelt kérdés

Többször is észrevettem már ezt itt. Tehát, hogy egy külföldön élő személy vélekedik valamiről vagy valakiről otthoni vonatkozásban, erre valaki nekiesik, hogy mit szól bele a magyar politikába, foglalkozzon azon ország politikájával, ahol él. Meg hogy oda pofázzon, ahol adózik.

Egyrészt, szerintem mindenkinek joga van véleményt mondani akármelyik országról, és annak politikájáról, biztosra veszem, hogy az ilyen hőzöngők is szoktak véleményezni Magyarországon kívül más országokat. Meg ugye érinthetik is az otthoni dolgok, elvégre rokonok és barátok otthon lehetnek még.

Másrészt (és inkább erről szól a kérdésem), hogy ez mégis mitől lenne beleszólás, hogy elmondja a véleményét? Szerintem beleszólásnak egy adott helyen és helyzetben az olyan véleménynyilvánítást lehet definiálni, ami kihatással lehet a dolgok alakulására, későbbi történésekre. De most őszintén: Vajon hány politikus jár ide a GYK-ra? És ha esetleg jár is, mennyi eséllyel fogja a későbbi javaslatait és döntéseit az alapján meghozni, hogy mit olvas itt egyes kérdésekben vagy kommentekben külföldön élő magyaroktól? Vagy úgy általában akárkitől?



2022. okt. 16. 18:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
40%
Hát van benne valami ha kiment nyugatra foglalkozzon az ottani problémákkal.
2022. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

1: Az otthon élő családtagokat, rokonokat, barátokat, akiket esetleg érintenek a negatívumok, meg s**rja le?

De mondom, nem világos, hogy ebben mi a beleszólás? Oké, például szavazni én sem szoktam elmenni, mert az már inkább beleszólásnak minősül.

2022. okt. 16. 18:41
 3/43 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván normálisan elmondhatja a véleményét, sőt ha az adott országból tud valami jó módszert azt el mondhatja, nekem csak azok a hozzászólások nem tetszenek ami csak arról szól hogy kint jó itthon meg sz.r.
2022. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%

Amit én szoktam látni az a kritika nem úgy szokott érkezni ezen az oldalon pl, h ez vagy ez nem jó.


Hanem valahogy úgy hogy van itt valami ellenzéki téma és akkor jön, hogy: "Na ezért hagytam ott azt a pöcegödröt öt éve és jöttem ki, mert itt ötször annyit keresek, azóta két házat vettem és évente lecserélem a kocsit, mindezt minimálbérből, míg a sok degenerált megválasztja O1G-t."

2022. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
69%

A kiköltöző honfitársaink 3/4-e nagy pofával pökhendi módon hagyta el ezt a "szarkupacot". Majd nagy pofával szinte már kárörvendő módon ugat haza, hogy ő a kis kiraly, mert elhagyta ezt a szarkupacot, majd a saját rokonaik, illetve a további magyarok kárára szinte már drukkolnak annak, hogy itt minél szarabb legyen, pl az euró árfolyamával kapcsolatban, mert ő ezróba kapja a fizetést.


Direkt irtam ezzel a stilussal, és természetesen tisztelet a kivételnek, aki nem felejtette el, higy honnan származik, illetve hol él a családja.

2022. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
21%
A legtöbbről virít,hogy libbant kamukérdés sry.
2022. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
14%
Mert nincs joga kritikát mondani.
2022. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

3: Én már vagy féltucatszor jártam úgy, hogy normálisan elmondtam egy jó dolgot innen (Hollandia), ami szerintem otthon is működhetne, erre ordenáré módon szét lettem osztva.

Mondjuk az a durva, hogy ehhez már politikai téma sem kell. Volt, hogy a Facebookon egy zenei csoportban mondtam egy véleményt a zenekar hozzáállásáról a covidhoz, erre egy illető megleste a profilomat, és kiosztott, hogy külföldön élve ne szóljak bele a magyar zenei életbe. :)

2022. okt. 16. 18:50
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Persze igen , szerintem is a legtöbb kamu.
2022. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
7: És miért nincs? Ezt fejtsd már ki! Te talán még sosem mondtál kritikát más országokról?
2022. okt. 16. 18:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!