Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is észrevette, hogy a...

Árokpart kérdése:

Más is észrevette, hogy a május óta tartó Fidesz kormányzás sajnos egyre jobban kezd hasonlítani a 2006-2010-es Gyurcsány-Kóka kurzushoz?

Figyelt kérdés
Hova lett a 2010-2022 májusa közötti Fidesz? Miért van ez és meddig fog még ez tartani, mert ez így nagyon nincsen jól.
2022. nov. 11. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miről beszélsz. Ugyanaz van, mint 2010 és 2022 májusa között, csak most nincsen pénze Rubel Viktornak. De amúgy mi változott?
2022. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es Létbizonytalanság lett, az eredeti rezsicsökkentést (2013-2022 májusáig tartó) megszüntette, cinikusabb lett, nem emberi, messze nincsen az a magabiztosság, sőt bizonytalanság van minden téren.
2022. nov. 11. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanaz a Mekk Elek a kormányfő, mint korábban, csak most nincsen euróval kibélelve a zsebe és kiderült, hogy anélkül nem sokat ér.
2022. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább a Rákosi-korszakhoz látok hasonlóságot.
2022. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
4-es Én is. Bár szavakban és ideológiában konzervatív keresztény, de gyakorlatilag a keményebb kommunista országok politikája felé haladunk.
2022. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Tudjuk, hogy te eddig is álomvilágban éltél és most sem érted mi történik körülötted. A 2010-2022 közötti Fidesz látszatkormányzás is egy sapka sz@r volt és több éves folyamatok vezettek oda, ahol most tartunk. Nem pár hetes, nem pár hónapos, hanem több éves folyamatok.


Ha van két órád akkor hallgasd végig ezt, világos, érthető és reálisan elmondják mi miért van és mi miből következik:


https://www.youtube.com/watch?v=URgUV9of3mA

2022. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Azért az a valóság ami az ablakunkon kopog durva. Megfizethetetlen ételek és rezsiárak. Lehet mantrázni, hogy Soros, Brüsszel stb. de nem fog hatni örökre.


Akármennyire hülye is valaki, ha fázik, nem tud enni akkor előbb utóbb úgy is számon kéri a kormányt. A kormány szintén önmaga ellen dolgozik. A kormányunk "erős, legyőzhetetlen", most mégis szolgasorba taszítják ezek az erők? Ezt nem fogja örökre elhinni a Fideszes választó.


DE! A Fidesznek ott van a Joker kártya, Gyurcsány. Az, hogy Gyurcsány PONT most alakít árnyékkormányt, gyanús. (Persze ez saját vélemény, bár most volt nemrég egy elvesztett választás, szóval azért annyira nem az, de mégis). Lehet mutogatni Gyurcsányra az egész válság alatt, megint/még mindig.


Szóval, lehet bármekkora válság, az ellenfél Gyurcsány lesz. És ha választani kell akkor az emberek a kisebbik rosszra szavaznak. Ami ha az elmúlt 12 évet nézzük akkor NEM az ellenzék, mint ahogy azt tévesen hiszik nagyon sokan, hanem pont hogy a Fidesz. A Gyurcsány brand már úgy él az emberek fejében mint a falra festett ördög. Már mindegy mi volt valójában a Gyurcsány-korszakban, a viszonylagos életszínvonaljavulás az általad említett időszakban a boldog békeidőkből elég ahhoz, hogy mindig Gyurcsány legyen a Joker a Fidesz számára. Ameddig Gyurcsány az ellenzék vezetője addig lehetetlen kormányt váltani, akármi van. A Gyurcsány (bocsánat, hogy ennyiszer írom a nevét) annyira magasra tette a lécet már, hogy még egy államcsőd sem tudná azt leverni szerintem. Ebből következik, hogy a Fidesznek már nem feladat rendbe rakni az országot, hisz azt csinálnak amit akarnak, szóval ne számíts hamar változásra.


Aki meg esetleg kormányt szeretne váltani, vagy valami változást akar ebben az országban annak az ellenzéket kellene először teljesen felszámolnia. Az ellenzéket már minden hiteles ember elhagyott, talán Hadházy maradt csak, ezt mindenki maga döntse el, hogyan ítéli meg Őt. A NER ellenzéke a legnagyobb alappillér ami a Fideszt minden válság ellenére hatalmon tart. A kormányt akármennyire szeretnétek, nem fogjátok tudni leváltani ameddig nem számoljátok fel valahogy ezt az ellenzéket. Éppen ezért úgy gondolom minden reálisan gondolkozó, jövőbe tekintő embernek aki változást szeretne el kell felejtenie az ellenzéket, örökre, legalábbis ezt az ellenzéket.


Összességében, először ugyan azt említettem, hogy előbb utóbb meginog a Fideszes bizalom, de akkor is majd ott lesz végül a dilemma, hogy Orbán vagy Gyurcsány, és az emberek szinte biztos, hogy Orbánt fogják választani, ezért a kormány nem biztos, hogy azon lesz, hogy újra jó legyen, hisz már bizonyítottak, a hatalom megszilárdítására meg ott vannak a már említett emberek és emlékek. Szóval nem jó idők jönnek most, persze lehet, hogy akár holnap megbukik a NER, ki tudja. A rendszerváltás is eljött végül.

2022. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Eddig is az volt a 12 év alatt, csak mindig ki lett tömködve EU-s pénzekkel, így kevesebbet szedett be tőlünk. Mondhatnám, hogy szakértelem nulla, de azért ahhoz, hogy le lehessen építeni az oktatást, az eü-t, illetve nagyjából mindent is úgy, hogy közben mindenhova olyan szépen be tud mindig ültetni megfelelő pozíciókba ember, ahhoz kell gógyi.


Sajnos ha volt is bármiféle normális kormányzásra bármikor hajlamuk, azt elég rossz módon tették meg. De én úgy gondolom, hogy direkt ez volt a cél. Nyilván az elején az egésznek (kb. 2010-2018 között) nem lehetett egyből ezeket meglépni, mert '18-as választás előttig lehet kidobták volna mindenestől ezt a h*lladékot a kukába még a saját szavazóik egy része is.


Utána mikor már korlátlan hatalom volt sokadjára, lebomlottak szépen azok a "köntörfalak", amelyek mögül addig csak finomkodva adagoltak be dolgokat.

Mostmár ha holnaptól mondjuk 5000 Ft lesz a kenyér kg-ja, akkor is ott lesz alsó hangon 1.5 millió narancsos mögöttük, aki mantrázza, hogy Soros, Brüsszel, szankciók, háború, Gyurcsány, migránsok...akármi. Meg sem kell szólalniuk sem hozzá, annyiszor elmondták, hogy az agymosás eredményeképp vígan kántálók maguktól is mondják.

2022. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hova lett a 2010-2022 májusa közötti Fidesz? Miért van ez és meddig fog még ez tartani, mert ez így nagyon nincsen jól."


Árokpart, már megint baromságot írsz. Ezek után én is simán elhiszem, hogy ha úgy adódna 2026 ban leszavaznál rájuk. (Tegyük fel, hogy ugyanilyen mocskok maradnak addig is, én nem is szeretném ha megjavulnának így őszintén)


Ebben eddig kételkedtem, gondoltam te már kiábrándultál belőlük és nem szavaznál újra. De ezek alapján, hogy a 2010-2022 Fideszt élteted, simán kinézem már belőled. A 2010-2022 ig tartó Fidesz ámokfutása miatt van ma az ami, baromira elcseszték és konkrétan 2020 ban is romokban volt az ország, csak még nem ennyire, de romokban volt.


"1-es Létbizonytalanság lett, az eredeti rezsicsökkentést (2013-2022 májusáig tartó) megszüntette, cinikusabb lett, nem emberi, messze nincsen az a magabiztosság, sőt bizonytalanság van minden téren."


Eddig is baromi cinikus volt, ez nem újkeletű. 2010-covid válságig alapvetően kedvező környezet volt, és ezzel valamilyen szinten elfedték, hogy mennyire szar is az ország. De már a covid előtt is rettenzően sok pénzt elloptak, költöttek el felesleges dolgokra, oktatás és EÜ akkor is fos volt, csak ma összességében még nagyobb is a baj.


Az általad áhított 2010-covid idejéig (vagy 2010-2022 de most nevezzük a kovid idejéig tartónak) tartó korszak vezetett ma idáig.


Ezzel a kérdéssel bizonyítod, hogy neked megfelelő kormányzásnak számított a 2010-covidig tartó rettentően korrupt és demokráciát széttipró rendszer, aminek számos más bűne volt. Mindezt azért, mert el lehetett fedni, hogy mennyire is szar.


2018 ban rájuk szavaztam, de akkor is utáltam őket. Az egykulcsos SZJA miatt szavaztam rájuk de bánom. Ha nem szavazok, akkor is maradt volna az egykulcsos de nem támogatok egy bűnös rezsimet.

2022. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként állandóan a rezsicsökkentésről hadoválsz itt nekünk. Hogy állítsák már vissza. A Fidesz 2010 től is össze vissza hazudozott, szarul használta fel az erőforrásokat, vagy ellopta (esetleg nagyon kis hányadában jól használta fel). Ezek után megbíznál bennük? Őszintén nem tudom, hogy visszaállítanák e a rezsicsökkenzést, másik erre nem látnak vagy csak minimális esélyt. Most az Eu-s hercehurca maitt belegondoltam, hogy talán megjavulnak, mások szerint viszont ez kizárt. Nem vagyok jós, de az eddigi kormányzásuk lopásból és hazugságból, meg szar kormányzásból állt. Akkor te most bízol bennük egyébként? Ha vissza is állítanák a rezsicsökkentést, akkor eleve elesnének pénztől, amit máshonnan szednének be, ahogy őket ismerjük. Viszont az ország akkor is egy kaki maradna.


Én őszintén nem szeretném, ha megjavulnának, legjobb lenne nekem ha még maradnának és folytatnák a pusztítást és egy jó erős népharag majd elsöpörné őket és olyan sorsra jutnának, mint az a bizonyos romániai illető, bár az is kevés lenne nekik, és annak a bizonyos illetőnek is kevés volt. Ma 13:01 vagyok.

2022. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!