Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt az Ukrajnában alacsonyabb...

Ezt az Ukrajnában alacsonyabb az infláció hülyeséget honnan veszik az itteni hozzászólok?

Figyelt kérdés

[link]


www.bankmonitor.hu/cikk/mennyi-lesz-a-2022-evi-inflacio-igy-szamolj/


Csak mert már a sokadik ilyen kérdést látom és mindig jönnek a nagyon okos megfejtések, hogy miért Magyarország a legputribb hely a világon de senki nem veszi a fáradtságot, hogy kicsit is utánanézzen, hogy a kérdés a közelében nincs a valóságnak.



2023. jan. 10. 21:56
 1/9 konteós ***** válasza:
74%

szóval tényleg alacsonyabb :D


szarok a fidesz által hamisított statisztikára, számolni még tudok!

2023. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és mit sikerült kiszámolnod?


Mennyivel költöttél mondjuk tavaly többet lakhatásra, mint 2021-ben?

Élelmiszerekre, ruházkodásra, közlekedésre, ... ?

2023. jan. 10. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Onnan hogy voltam ott karácsony előtt személyesen, igaz ez egy anonim oldal mindenki azt ír amit akar. Vásárolnom is kellett, mert több napot voltam, jóval olcsóbban jöttem ki mint itthon és minden volt a boltban, nem láttam hogy hiány lett volna. Én marha ideges lettem!
2023. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Apósomék Berekdaróciak, Pesten laknak. Amikor megy tavasszal és ősszel visszajön Ukrajnába jár át vásárolni mert minden olcsóbb.


Tehát ha igaz lenne ott nagyobb az infláció %-osan akkor is kevesebbet fizetsz a termékekért mert alapból alacsonyabb volt. Ott nem 27% adó terheli a termékeket.


Tipikus fidesznyik ostobaság. Szerintetek ha a német gdp pl 1% ot nőtt, itt meg 2% ot akkor itt 2x jobban élünk :D

Egy példa amit nem értetek a 6 általánossal.


100/1=1%

100+1=101


30/1=0,3%

30+0,6=30,6


De szerintetek a 2% sokkal több mint az 1% :D

csak kifelejtitek hogy miből :D

2023. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Csak mert már a sokadik ilyen kérdést látom és mindig jönnek a nagyon okos megfejtések, hogy miért Magyarország a legputribb hely a világon de senki nem veszi a fáradtságot, hogy kicsit is utánanézzen, hogy a kérdés a közelében nincs a valóságnak."

meg is válaszoltad a kérdésedet: "senki nem veszi a fáradtságot, hogy kicsit is utánanézzen, hogy a kérdés a közelében nincs a valóságnak."

Nem véletlenül nem teszik, mert akkor rá kellene jönniük, hogy a propaganda médiájukban átverték őket és hülyeségekhez ragaszkodnak.

2023. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Ugye vágod hogy az infláció és az árszint az két különböző dolog. Ukrajna és Magyarország között életszínvonalban kb. az a különbség mint Magyarország és Svájc között, szóval még jó hogy ott minden olcsóbb de ezzel jár az is, hogy az átlagfizetés náluk nincs annyi mint nálunk a minimálbér.


#4 nyilván csak azért olcsóbb minden mert ott nincs 27%-os áfa, még véletlenül se azért mert pl. a bérköltségek/ egyéb termelési költségek is lényegesen alacsonyabbak.


Senki nem mondja, hogy nálunk jobb DE az ilyen plusz 1-2%-os (bő 2% átlagban az elmúlt 12 évben) növekedésekből fogjuk majd egyszer megközelíteni/utolérni a nyugatot.

2010-ben a német gdp/fő 31,2%-át tudtuk, 2021-ben már a 38,6%-át.


Szerinted ha veszünk egy magyar, német és egy ukrán átlag embert, akkor 2021-hez képest ki mennyivel tud kevesebbet fogyasztani?

Mert az infláció ezt mérné, hogy adott összegért mennyivel kevesebb terméket/szolgáltatást kapsz, nem azt hogy mekkora az életszínvonal. Mert itthon is lehet sírni a nagy infláció miatt de akkor tessék amiatt is, hogy mennyivel nőttek az átlagkeresetek, mert a kettő hányadosa adná ki, hogy most rosszabb vagy jobb mint 1 éve.

2023. jan. 11. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha ezt a gazdasagi modellt alkalmazzuk amit a fidesz vagyis az elit meg a multik kitalaltak akkor a budos eletben sem fogjuk meg megkozeliteni sem a nemeteket.

Inflacio meg nagyon is magas nalunk. Nyilvan jo fideszeskent most probalod enyhiteni a helyzetet azzal a dumaval hogy nalunk szar de mashol megszarabb.

2023. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Miben méred a felzárkózást? Tudsz olyan objektív mérőszámot mondani amiben mondjuk 2002-2010 között jobban közelítettünk a nyugathoz, mint azóta?


Én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ami itt megy kérdések/hozzászólások terén az nevetséges, mert a konkrét számok ismerete nélkül halluzzák sokan azt, hogy máshol mennyivel jobb a helyzet.

2023. jan. 11. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze van egy csomo mutato amiben merni lehet es nem csak a gdp

Altalaban ezeknek a listaknak az elen a skandinav allamok vagy az europai joleti allamok mint pl ausztria belgium hollandia allnak

2023. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!