Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a liberalis...

Miért van az, hogy a liberalista nézet az elfogadást hirdeti, de a vallásos embert nem fogadják el a liberálisok?

Figyelt kérdés
Hogyha mi, vallásos emberek kirakunk valami ,, Isten áldjon, szép napot!,, képet, az már egyből térítés, meg szekta, de ha az ateisták osztják meg, hogy minden vallás hülyeség, meg ilyenek, az persze teljesen rendben van.
2023. jan. 12. 16:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem a vallással van gond, engem nem érdekel, hogy ki, miben hisz. Ugyanúgy elfogadom, ha valaki Istenben hisz, vagy a laposföldhivésben. A baj azzal van, amikor engem akar valaki megtériteni, vagy egy egész országra akar ráerőltetni egy olyan értékrendet, amit az ember sajátjaként tisztelhet, de nem közösségileg, pláne nem társadalmilag. Nem a vallással van gond önmagában, hanem a vallás felhasználásával.
2023. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Pont leszarják ha ilyet raksz ki.
2023. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy ateista ember vallási közösségben nem az ott megszokott Isten áldjon, szép napot!,, képet rakja ki, akkor egyből istenkáromló meg hitetlen gyarló, de ha a vallásos emberek osztják meg hogy az ateista a pokol tüzén fog égni az persze rendben van.


Azért vettem ilyen "tükörnek", hogy értsd, adott közösséghez a megfelelő viselkedés való.

2023. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Senkinek nincs baja azzal, hogy vallásos, azzal van baj, ha a vallásosok a saját vallási értékrendjüket akarják másra kényszeríteni.
2023. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

,, Senkinek nincs baja azzal, hogy vallásos, azzal van baj, ha a vallásosok a saját vallási értékrendjüket akarják másra kényszeríteni.,,


Mert az LMBTQ nem ezt csinálja:)

2023. jan. 12. 16:19
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
#5: Pontosan. Az nem gond, ha az LMBTQ szól bele az életünkbe, a gyerekeink nevelésébe, abba, hogy mit gondoljunk, mit érezzünk, mit mondjunk, de ha a vallás teszi az fúj.
2023. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
62%

"Mert az LMBTQ nem ezt csinálja:)"


Mit is kényszerít rád az lmbtq?


Lerövidíteném a kört: senki nem akar sem több b-zit, sem átoperált gyerekeket. Ezen kívül mi van ráderőltetve?

2023. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Amire gondolsz, az inkább a szélsőséges individualizmus, amit sokszor összekevernek a liberalizmussal, ami eredetileg az egyén személyes szabadságát és törvény előtti egyenlőségét vette alapul egy olyan korban, amelyet többek között az öröklött kiváltságok, a kötelezően követendő államvallás, vagy a szólásszabadság hiánya jellemzett.

A szélsőséges egyénközpontúság korunkban kialakuló ideája ellenségnek lát minden olyan jelenséget, ami közösségformáló erővel bír, érthetően, hiszen a közösségi szabályok valamilyen formában mindenképpen korlátozzák az egyént. Ez most egy ilyen kor, majd beáll az egyensúly idővel.

2023. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Mi ez? Valami licitverseny?

No akkor.

Az egyház sokkal régebben erőlteti rá az emberekre a hitet mint az LMBTQ a...mit is?


Amikor az LMBTQ mozgalom már világméretű üldöztetést indított arra, hogy az embereket b*zává nevelje visszatérhetünk... :)

Addig EZ vicces kérdés.

2023. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

Mintha az Istenhitnek és a szexualitásnak annyi köze lenne egymáshoz...


én vallásos családban nőttem fel, a nagyszüleim templombajárók voltak, a szüleim már ritkábban, de apán katolikus, anyám református. Én mégis rühellem az egyházat és idejét sem tudom, mikor voltam utoljára templomban, nem ettől függ, viszont ettől függetlenül biszexuális vagyok.

Az Istenhit lelki kérdés. A szexualitás ellen nem tudsz mit kezdeni, max elnyomod magadban, ha olyan környezetben vagy, ami még rosszabb, mert folyamatos frusztrációt, depressziót okoz, ahelyett, hogy a saját boldogságodra koncentrálnál, vagy elfogadó közösséget keress magadnak. Kész őrület, hogy otthon ebből vallási kérdést csinálnak és egyenlőséget tesznek az elfogadás és az istenhit közt valami mordbid verzióban.

2023. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!