Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ember volt Vitéz...

Milyen ember volt Vitéz Nagybányai Horthy Miklós tényleg rossz ember volt vagy jó embert, miért ilyen kettős a megítélése, a Fidesz miért nosztalgiázza vissza ezt a rendszert a vármegyékkel és főispánokkal?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 11:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%

A Fidesz nyilvánosan elítélte Horthyt, maga Orbán is.

Horthy jelentéktelen személyiség volt. Volt 5000 katonája, kevés fegyverrel, amellyel előállt, miután a románok nyertek, és a kormány feloszlatott 1.4 millió magyar katonát. Valóban nem omlott össze az ország (valaha is összeomlott?) 1920 után. De ezek ne legyenek már érdemek. Az mindent elárul a hazafiasságáról, hogy a magyarság halálos ellenségét, Ferenc Józsefet istenként tisztelte... A revíziót a németeknek köszönhetjük, Horthy nem értett semmihez, a politikához sem. Nem volt képes úgy lavírozni, hogy visszaszerezzünk területeket, és lehetőleg ne öljenek meg több mint 1 millió embert. Nem volt egy jelentős, erős alak.

2023. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem érdemel kultuszt, de azért pocskondiázást sem. Pl. az ő kormánya alatt közelítettük meg legjobban Ausztriát. És az is tény, hogy hatalmas csapás után kellett valahogy egy működőképes országot teremteni, ellenséges országokkal körbevéve. Gyakorlatilag ő volt a harmadik honalapító.
2023. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Nekem csak jó emlékeim vannak róla. Kormányzóságának 10 évfordulójára vert 5 pengősből mamámék padlásán több mint 100 darabot találtam:)) Vagy is őméltósága küldött nekem kis zsebpénzt. így csak is jóember lehetett.
2023. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

"Én Ungvárytól olvastam A kormányzó felelőssége című könyvet. Tudományos alapossággal, és forrásokkal pontosan hivatkozott mű."


Nem ajánlom. Történészként írom, Ungváry sajnos tele van módszertani hibákkal és egy nagy adag elfogultsággal az úgynevezett "Horthy-korszakkal" kapcsolatban. Hiába képes hivatkozni. Kollégák többször leültek vele vitatkozni, de amúgy becsületére legyen mondva, vitában képes újraértékelni dolgokat.

2023. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%
#14 Melyik egyetemen tanítasz?
2023. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%
Ungváry kb. annyira történész, mint amennyire Heller filozófus volt. Azaz semennyire.
2023. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%
#16 Ezt a felfedezésed oszd meg a bizottsággal is, aki jóváhagyta a doktori címét. Mondjuk kezdhetnéd azzal, higy írsz egy recenziót a disszertációjáról, ami alapján visszavonhatják azt.
2023. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!