Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka legnagyobb élelmisze...

Mi az oka legnagyobb élelmiszer drágulás, tipikus szegény emberek élelmiszerei lettek legdrágábbak?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok: Régen trappista sajt volt szegények sajtja, most meg luxus étel lett. Régen sokat gúnyolt szegény ember étele a zsíros kenyér mára luxus étel lett. Csirkefarháton nem lenne rajta ársapka, ez is luxus étel lenne. Tudnám sorolni a példákat, de elmenne rá fél napom ezzel, így meg elég ez pár példa lássátok mire gondoltam. Valaki elmagyarázza nekem:

Mi az oka sok élelmiszerek közül, pont tipikus szegény ember ételei lettek a legdrágábban?



2023. febr. 4. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Aszály -> kevés gabona -> drágább lett minden liszt alapú termék.

A másik meg hogy a tejtermékek előállítása nagyon energiaigényes, és az energiaárak nagyon elszálltak a szankcióháború miatt.

2023. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes ez csak ebben az országban van így.

Itt a legnagyobb az infláció .

Erre mondják hogy a fejétől büdösödik a hal.

És ki a fej most ittt??

Hát Orbán és a fidesz.

2023. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
76%
a büdös disznó az oka! [link]
2023. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
2: Nem itt volt a legnagyobb az éves infláció, sem a világon, sem az EU-ban.
2023. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Dilettáns kártékony komcsi orbán kormány az oka
2023. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Négyeske, ébredj fel... Vagy fieznek neked a nyalásért?
2023. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
#6 kognitív disszonancia redukció. Letagadja azt ami nem illik a hiedelemvilágába, mert a hiedelemvilág fontosabb mint a valóság.
2023. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen csodálkozni ? Annak kell emelni az árát, amire a legnagyobb a kereslet.
2023. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
A "szegények ételeit" kis haszonnal árulják. Az árában magas az előállítási költség aránya. A luxusételeknél töredéke az előállítás és magas a haszon aránya. Emiatt az előállítási költségek emelkedése az olcsó ételeknél százalékosan magasabb emelkedést okoz.
2023. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert kereskedök is rá tesznek adót meg a kormány is a sok idota meg ki fizeti én minimálisra vettem az élelmiszert ha drága veszek inkáb elektronikát vagy ruhákat.Nekem senki ne dumáljon hogy, krumpli,alma minden drága a jó magyar termöföldek meg üresen állnak mert egy paraszt megvásárolta őket azt hektárok után fel vesszi a pénzt és nem termel semmit.Inkább az erkélyen termelek én zsákokba földet abba krumplit ha már itt semmiért adnak pénzt a földekre.
2023. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!