Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen az élet a külhoni...

Milyen az élet a külhoni magyar városokban?

Figyelt kérdés
Most elsősorban olyan városokra gondoltam, ahol túlnyomó többségben magyarok élnek, mint Székelyföld városai, a Vajdaság északi része vagy Dél-Szlovákia, de az is érdekelne, hogy a kissebségben előknek milyen Dél-Erdélyben vagy nagyobb Erdélyi városokban. Milyen ezeken a helyeken az élet, mennyire látszik, hogy nem az anyaországban jár az ember, milyen gyakori a magyar szó, stb. ?

2023. márc. 8. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Pl Székelyföldön olyan, hogy az oda költöző románoknak kell magyarul megtanulniuk, ha integrálódni akarnak.
2023. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát ja Székelyföldön magyar nyelvűek az újságok, a rádió, a tv adások, a mozi,a színház, a hivatalok nyelve magyar, magyar a papjuk, az iskolákban mindent magyarul tanítanak (románt, mint idegen nyelvet tanítanak, de az kb olyan, mint anno Magyarországon az oroszoktatás, úgy rugdossák át rajta a diákokatt)
2023. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hypno ***** válasza:
15%

Nem is hinnéd, hogy milyen kevés magyar él a magyarnak tartott nagyobb városokban.

Szlovákiában egyedül talán Komárom az ahol fele-fele a népességarány.

Erdélyben Székelyföldön kívül Marosvásárhelyen és Szatmárnémetiben vannak majdnem pariban a románokkal.

[link]

Szerbiában meg Szabadka, Zenta, pár kisebb település és nagyjából kész is.

2023. márc. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3. Tisztában vagyok vele, bár nem tudom pontosan, hogy milyen magyarnak tartott városokra gondolsz, de ha Kolozsvár, Nagyvárad és a többiekre, akkor igen tudom. Bár a kevés magyar nem feltétlenül pontos, inkább a románokhoz képest vannak kevesen, de az 50 ezer ember csak Kolozsvár 300 ezres lakosságához képest törpül el.
2023. márc. 9. 00:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
3)Pl Dunaszerdehelyen 70% a magyar lakosság arénya.
2023. márc. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Londonban egész tűrhető.
2023. márc. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

"Nem is hinnéd, hogy milyen kevés magyar él a magyarnak tartott nagyobb városokban.


Szlovákiában egyedül talán Komárom az ahol fele-fele a népességarány"


Az mondjuk ne zavarjon, hogy Szlovákiában nem is nagyon beszélnek a magyaron kívül más nyelvet. Van aki nem is tud szlovákul.

2023. márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Romániában vannak rokonaim, ott kb. ugyanaz a szint, mint nálunk.
2023. márc. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hypno ***** válasza:
100%

#5


Én mondjuk nagyobb városokat írtam.

Dunaszerdahely lakosságszám alapján a 27. Szlovákiában. Nálunk nem férne bele az ötvenbe.

2023. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hypno ***** válasza:
81%

#7

"...Szlovákiában nem is nagyon beszélnek a magyaron kívül más nyelvet. Van aki nem is tud szlovákul."


Aha!

Öt és félmilliós országban él félmillió magyar, de az összes szlovák magyarul beszél.

Miért hülyítitek magatokat ilyesmikkel?

2023. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!