Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan helyzet alakulna ki...

Ha olyan helyzet alakulna ki a parlamentben választások után, hogy a Mi Hazánkon múlna melyik oldal alakíthat kormányt, akkor a Mi Hazánk Mozgalom a Fideszt, vagy a kormányváltó ellenzéket támogatná?

Figyelt kérdés

Direkt nem írtam baloldalt, mert sok konzervatív, jobboldali Fidesz ellenes, valamint zöld és liberális is van az ellenzéki oldalon.


Ez egy eldöntendő kérdés. A nem támogatna senkit opciót nem írtam, mert akkor kormányválság és előrehozott választások sora keletkezne és politikai bizonytalanság az országban, mint Izraelben évekig.



2023. ápr. 5. 10:55
A kérdező szavazást indított:
A Fideszt támogatná, hogy tovább kormányozzon.
A demokratikus ellenzéket támogatná, hogy kormányra kerüljön.
15 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
A fideszt, mivel az ő minipártjuk és mindkettő oroszbarát.
2023. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Tekintve, hogy a fideszt szolgálják ki most is, így nem igazán támogatnának mást.

Március 15.-én is csak ez a két párt mondott magyarellenes beszédet.

2023. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

"demokratikus ellenzék"


Ha már komoly hangvételű kérdést akarsz kiírni, akkor hanyagold már ezt a komolytalan és antidemokratikus elnevezést. Vagy tedd idézőjelek közé.

2023. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

"komolytalan és antidemokratikus elnevezést"

Mi ez valami óvoda? "Ha aszt monydod pijos, akkor aszt lyelentyi, hogy nyem pijos"


A fidesz nem demokratikus, de igen, az ellenzékben még láthatóak demokratikus pártok.

2023. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

4: Te emlegetsz óvodát?


"A fidesz nem demokratikus"

Demokratikusan megválasztott párt, rendszer stb.


"az ellenzékben még láthatóak demokratikus pártok"

Szintén demokratikusan megválasztott pártok. Nincs különbség ebben.


Viszont az elnevezés a kezdetektől fogja azt sugallta (ami ha jól tudom egyenesen Gyurcsánytól származik, vagy ő használta), hogy csak ők képeznek demokratikus ellenzéket. Ezt már akkor is mondták, amikor még egy Jobbikot még nem idomítottak be, ergo már őket is kizárták a "demokratikus" jelzőből.

2023. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Téves logika. Ha nincs demokrácia akkor nem lehet demokratikusan megválasztani egy pártot.

Egyébként a Fidesz már 2010-előtt sem volt demokratikus párt mert egy személyi döntés és uralom van. Nem az, hogy összeül a vezetőség és közösen döntenek.

Majd ha a hatalmi ágak széjjelválnak, nem egy párt által elfogadott alaptörvény lesz, hanem egy széleskörű alkotmány, a sajtó szabad lesz és nem lehet egy tollvonással megszüntetni az ország legnagyobb sajtótermékét. De sorolhatnám mi az ami miatt nem demokrácia ez már régóta.

2023. ápr. 5. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:

6: "Téves logika. Ha nincs demokrácia akkor nem lehet demokratikusan megválasztani egy pártot." Uncsi.


Kihagytad, hogy itt óriási diktatúra van! :)


Választást kell nyerni. Még mindig ez a képlet.

2023. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#5

"Te emlegetsz óvodát?"

Igen, és a kommented alátámasztott ebben.


"Demokratikusan megválasztott párt, rendszer stb."

Az a baj, hogy nem. A demokráciának vannak feltételei, pl. szólásszabadság, ami mivel nálunk nem működik, így már nem beszélhetünk demokráciáról, de egyéb pontos is sérülnek a feltételek.


"Szintén demokratikusan megválasztott pártok. Nincs különbség ebben."

De, mivel nem megválasztásról beszéltem, hanem a pártműködéséről, amiben a pártok bizony eltérnek, még ellenzéken belül is.


"hogy csak ők képeznek demokratikus ellenzéket"

Ez csak egy félreértelmezés a részedről, max azt sugallja, hogy ők demokratikusak a hatalommal szemben.

2023. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
8: Borzasztó frusztrált vagy, de kellemes életet tovább a képzelt diktatúrádban. :)
2023. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

"Borzasztó frusztrált vagy"

Nem vagyok, sőt, tök nyugadtan válaszoltam neked. De egyébként ha tévedtem volna, akkor cáfoltál volna.

Ez simán egy érvelési hiba. Az érvelési hibákat pedig középiskolában oktatják. Ez annyit jelent, hogy nem vagy azon a szinten sem.


"de kellemes életet tovább a képzelt diktatúrádban. :)"

Az a helyzet, hogy ez tény.

Ha szólásszabadság lenne, akkor ha holnap valaki mondjuk a TV-ben elmondja, hogy nem ért egyet a kormánnyal (akiről eddig ezt nem lehetett tudni), akkor másnap vagy rosszabb esetben még aznap, nem lenne vele tele a fideszes sajtó, hogy mekkora hazug rohadék.


Egyszerű példa, ilyen cikk demokráciában nem születhet meg:

[link]

Egy fideszes kiállt és elmondta, hogy valami rossz, és máris baloldali áruló.

2023. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!