Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A koppányi aga testamentuma...

A koppányi aga testamentuma azért került be a tananyagba az egri csillagok helyett, mert ebben a fő ellenség nem a török hanem a vallon (azaz belga)?

Figyelt kérdés
Ez nyilván így jobban illeszkedik a kormány törökbarát és Brüsszel-ellenes külpolitikájához.

2023. ápr. 11. 21:45
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is ez lehet a fő ok
Szerintem nem emiatt
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Lótúrót!

Talán, mert negyedannyi oldal és könnyebb végigolvasni.

Kérdező, te valami paranoiás alkat lehetsz, hogy rögtön így kombinálni kezdesz. :-))))))))))

2023. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1:


Lehet, de nem lehet nem észrevenni, hogy a könyv karikaturisztikus karakterábrázolása olyan, mint egy Brüsszelellenes. magyar-török két jóbarát is. fideszes reklámszpot.

2023. ápr. 11. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Csak nyomod az ostobaságodat.
2023. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért lenne ostobaság?


Szerinted politikai kurzusszempontok sosem játszanak szerepet a kötelező- és ajánlott olvasmányok listájának összeállÍtásában?

2023. ápr. 11. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha magamból indulok ki pont ugyanúgy nem olvasnám ki ezt se mint az Egri Csillagokat 😒

Tekintve hogy úgyis a tanár (vagy a központi) vélemény volt az egyetlen helyes műelemzés, teljes időpazarlás lett volna.

2023. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én most olvasom, mert amikor én jártam általánosba, akkor még az egri csillagok volt kötelező.


Viszont mivel a Kelét, a Bogáncsot meg persze a Vukot olvastam tini koromban és nagyon szerettem, kiváncsi voltam, hogy történelmi kalandregényben mit gurított, ami ennyire megtetszett Orbán oktatáspolitikusainak.


Nos, kb. a 2/3-nál járok, de olyan mint egy Fidesz-KDNP-s nedves álom: idealizált úri világ, a jobbágy és a cigány meg a horvát is tudja hol a helye és meg is van vele elégedve mert az uraság jóságos es nagyvonalú.


Kiderül az is, hogy a törökök és a magyarok között nagy lenne a barátság, ha a Bécs által az országba küldött vallonok (majdnem Brüsszel!!) nem kevernék a szart. A karakterek persze fekete-fehérek: a nyugatiak csipásak, gyávák, aljasak és kapzsik, csak sunyi cselvetéssel tudnak győzni ideig-óráig, a magyar urak és vitézek ellenben daliásak, korrekt harcban legyőzhetetlennek, egyenesek, de ha kell azért rafkósak és csavaros észjárásúak.


Erkölcsi dilemmának, személyiségfejlődésnek, árnyalt karaktereknek nyoma nincs, az egész olyan kiszámítható, hogy egy odafigyelő ötödikes simán leírja előre a soron következő fejezet tartalmát.


Fekete Pistának azt gondolom megbocsátható ez a lektűr, elvégre az első regénye volt, és a természetábrázolása már itt is kiváló és egyedi.


De annak, aki ezt a zsengét az általános iskolai shortlist-be beválogatta, már nem tudom megbocsátani és nem nagyon tudom elképzelni más okát, mint amit a kérdésben leírtam.

2023. ápr. 15. 01:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért, az Ómagyar Máriasiralom mennyire való általános iskolába? Semennyire, mégis évek óta ott van lehozni az életről. Legalábbis nekünk sajnos tananyag volt.


Amúgy meg hiába pontoztok le, egyetlen kötelező nélkül is 5-ösre érettségiztem 🤷‍♀️ és nem csak az én sulimban volt divat, hogy műelemzésnél nem lehetett saját véleményed, mert az rossz.

2023. ápr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Mária-siralom* bocsi


Értem hogy miért zavar téged ez a dolog kérdező, de nem gondolom hogy ilyen téren boncolgatni fogják a gyerekek. Csak túl akarnak esni rajta és kész.

2023. ápr. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!