Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi hazánkosokat triggereli...

A Mi hazánkosokat triggereli ez a videó?


2023. ápr. 15. 10:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%

"migatyánok"


Az mit jelent? :)

2023. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Mihazánkosként kicsit érthetetlennek tartom, hogy egy angol szó miatt akadt itt ki mindenki.


Na most itt két dolgot had tisztázzunk:

- Semmi köze a kérdés tartalmához. Ha kínai vagy inuit szavat írt volna az is irreleváns lenne a kérdés szempontjából

- Csak azért, mert angol szavakat használunk egyáltalán nem jelenti azt, hogy elveszítenénk az identitásunkat. Maga az angol nyelvnek, ami a világ elsőszámú nyelve a nemzetközi kommunikációban a szókincse is 20-40%-ban francia (azaz latin) etedetű. Tehát amikor az angolszaxonok elkezdtek francia szavakat használni és átvettek egy rakás francia szót, semmivel sem veszítették el az angol identitásukat. És lám, a mai napig is vannak angolok és igencsak jelentős az angol nyelv, holott mint írtam a szókincse legalább egynegyede francia eredetű.


Személy szerint én itt az oldalon kívül máshol nem is nagyon használom a magyar nyelvet. Szinte egész életemet nemzetközi ("multikulti") környezetben töltöttem. Számos országban éltem és több nyelvet is beszélek. Angolt többet hasznaltam az elmúlt években, mint magyart.

De érdekes módon nem lettem emiatt nem-magyar. Ugyanúgy magyarnak vallom most is. Igazából akárhol voltam a világon mindig magyarnak vallottam magam. Tehát csak azért, mert más nyelveket használok vagy itt-ott más szavakat, nem hinném, hogy kevésbé lennék magyar.

A nyelvnek az a funkciója, hogy megkönnyítse a gondolatátvitelt. Pl a hollandban három szó van az "érteni"-re, nem ugyanazt mondják amikor magá a szavat/nyelvet kell érteni mint amikor valamilyen feladatot vagy összefüggést értesz-e. Ezért én is sokszor szoktam viccből is mondani, hogy "ezt nem begrijpolod?"


Egyébként pont amiatt, mert javarészt multikulti környezetben élek ellenzem a liberalizmust. De ugyanakkor a rasszizmust is. Igazából Hamvas Endre és René Guenon filozófiája áll hozzám talán legközelebb. De mindegy is ez most. Csak lingvisztikailag tisztázni szerettem volna pár dolgot.

2023. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

*Hamvas Béla

összekevertem a nevét az egykori latin tanárommal 😂

2023. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 D-Mano ***** válasza:
84%

20-as)

Tudod, az vall alacsonyabb IQ-ra, ha valaki verbális (nyelvi) trükköket próbál alkalmazni, valid (érvényes) érvek HELYETT. Ilyen verbális trükkök, játszmák pl. a "Mihasznák", "Migatyánk" vagy a "Mitanyánk" kifejezés használata is. De pl. a legretardáltabbak a párt elnökhelyettesét "Túró Tortának" nevezik...

2023. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Reddit hungary forumon használják ezt a triggerelést.
2023. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

#16 "mindenből jelesre érettségiztem, még kémia emelt szintből is."


El kell keserítselek ehhez nem kell 120-as IQ (amit bemondásra el kell hinni), az én osztályomban például mindenkinek sikerült, csak nekünk matekból. Mondjuk ha oylan okos lennél, mint amilyennek tartod magad, akkor tisztában lennél vele, hogy attól hogy jelesre írtad az igencsak alacsony színvonalú magyar érettségit még nem vagy zseni. :)

2023. ápr. 15. 14:09
 27/33 A kérdező kommentje:
#19 Te vagy a 160 IQ-s barátja az előzőnek? :D
2023. ápr. 15. 14:10
 28/33 A kérdező kommentje:
#24 Olyan trükkökre gondolsz, mint az LMBTQP (ahol a P-t a Mi Haznákosok teszik hozzá önkényesen) vagy a kommunizmus fogalmát helytelenül használva lekomcsizni mindenkit, aki nem jobboldali? Hát az tényelg nem szép dolog. :)
2023. ápr. 15. 14:12
 29/33 A kérdező kommentje:
#17 Válaszokat tekintve, tényleg bepöccentek.
2023. ápr. 15. 14:13
 30/33 anonim ***** válasza:
90%

"a kommunizmus fogalmát helytelenül használva lekomcsizni mindenkit, aki nem jobboldali?"


Ezen az oldalon eddig csak a fideszesekre hallottam ezt a szót. Továbbá még: moszkovita, fidesztálib, FideSS, nersevik, putyinista, komcsi, fidder stb lehet válogatni. Nem vagyok egyáltalán fideszes, de ezen az oldalon pont a fideszt komcsizzák állandóan.

2023. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!