Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az aki 12 órát...

Miért van az aki 12 órát dolgozik a gyárban, hogy mennyire el van fáradva a irodai munkásokkal szemben? Ugyanúgy el lehet fáradni szellemi munkában is.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
sztem a 12 órán van a hangsúly
2010. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Bakker, nem az a lényeg hol dolgozol. Hanem hogy mennyit.
2010. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert ahhoz, hogy fizikai munkát végezzen az agyát is működtetni kell ám.
2010. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Az sem mindegy,hogy milyen munkát végez a gyárban! Ha pl. szalag mellett dolgozik,122 órahosszát végigállva,odafigyelve,hogy mit csinál, sokkal fárasztóbb,mint egy irodában ülni! Én is dolgoztam irodában,de még a legfárasztóbb nap is jobb ennél.

Nem kell olyan büszkének lenni,aki irodában dolgozik. Főleg,nem kellene lenézni azt aki fizikai munkát végez. Nélkülük te sem tudnál a gép előtt ülni,házban lakni,ruhát hordani stb.

2010. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nyáron 14 órán át nyomtam fizikai munkát. Cserélünk? Mert akkor majd megtudod, mi az a fáradság, mikor enni nem marad erőd este.
2010. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Én azt vallom, különbség van a fizikai és szellemi fáradtság között. A fizikai fáradtságnál már az pihentető, ha az ember leül kényelmesen, elterpeszkedik, punnyad.

A szellemi fáradtsághoz nem elég leülni, punnyadni, az agyat kell pihentetni. Ez sem könnyű, viszont kis fizikai munkával lehet segíteni.

Mindkettőt volt alkalmam végezni, össze tudom hasonlítani. Ha fizikai munka után hazamentem, örültem, hogy ülhetek a fenekemen, kis tévézés, esetleg zene hallgatás, de nehezebb volt nekiállni a házi munkának. A szellemi fáradtságnál jól esett kicsit mozogni a ház körül, de zavart a tévé, a zene, viszont sokkal könnyebben álltam neki a főzésnek, bármilyen házi munkának. Mindkettő fárasztó, főleg napi 12 órában, valóban végigdolgozva. Csak másképp lehet kipihenni.

2010. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Puhányok, én napi 27 órát dolgozok, úgyhogy ne pofázzatok, hogy mennyire el vagytok fáradva!
2010. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Napi 27 órát? 27/24
2010. okt. 9. 17:41
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
12 óra gyárban,végig állnod kell,orditanak a fejednél ,hogy gyorsabban ,jobban....vécére is alig van idő elmenni......"picit" nehezebb mint az irodai meló.....
2010. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a cégnél ha valamejik részleg, megközelíti a normát vagy el is éri akkor a jutalom plussz pénz helyett norma emelés és a hónap vége előtt prémium felezés vagy megvonás ha nem éri el akkor is. Ez ám a motiváció" És persze a többség 12 órázik.
2010. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!