Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez mennyire lehet releváns?...

Ez mennyire lehet releváns? Tényleg ennyi szegény ember van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvastam a cikket: [link]


Ezek szerint a magyarok nagy része 200 ezret sem keres, és alig 5 százalék, aki 500 ezret. Kérdem én, akkor mi hova tartozunk a 1,8 millióval? Budán élünk 4 fős családban, még csak nem is a gazdag részén, nem mondanám magunkat hu de gazdagnak, sztem egy átlag nyugati színvonalon tudunk élni - vannak megtakarításaink, el tudunk menni nyaralni a családdal és telelni is, ami kell, azt meg tudjuk vásárolni, de nem élünk luxusban, nem rohangálok dizájner cuccokban, arra már nekünk se futná. Ugyanakkor egy rakás sokkal magasabb színvonalon elő embert ismerek,és nem értem, akkor hol vannak a cikkben szereplő 200 ezerből tengodo milliók, illetve nem értem, mit tud valaki csinálni 200 ezerből? :O


2023. máj. 10. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Röviden, itt Magyarban az emberek többsége túlélésért dolgoznak...


Az állam bácsiknak nem érdeke h mi van itt, csak legyen több pénz zsebbe...

2023. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Én ezt nagyon nehezen hiszem el. Random diákmunkával 300 ezret megkeres akármelyik ismerősöm. Gyári melóval borsodban is bőőőőőőőven 200 felett keresnek szintén ismerősök. Mondjuk a sok minimálbérre bejelentett feketén fizető munkahely eléggé húzza le az átlagot. Nekem konkrétan egy olyan ismerősöm van, aki 200 alatt keres. Ő 60 éves, 8 általánost végzett konyhai kisegítő. (pedig vagy borsodi egyszerű munkásemberek, vagy fiatal egyetemisták, frissen végzettek vannak nagyrészt az ismerősi körben)
2023. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 konteós ***** válasza:
18%
ugye trollkodsz? én csak a véget látom, a boltba is alig lehet bemenni hogy le ne lejmolnának
2023. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 konteós ***** válasza:
0%
másik véget látom
2023. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 Nem nagyon értem a hozzászólást, mit jelent, hogy a boltba sem tudsz bemenni, hogy le ne lejmolnának? Kik?
2023. máj. 10. 15:15
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom a kéregetőkre gondol. Valóban jut kb midnen boltra, nem csak Budapesten.
2023. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé troll kérdésnek tűnik, de megpróbálom komolyan venni és válaszolni rá.


Felesleges forintra pontosan kiszámolni, hogy ki keres 200 ezret, ki keres csak 190 ezret, ki keres 201 ezret, stb.. A cikk azt akarja közölni, hogy Magyarországon az emberek többsége egyik hónapról a másikra él, tartalékaik vagy nincsenek, vagy csak rövid ideig elég. Oké, hogy van egy elit réteg Budán, aki milliókat keres, de a többség nem ilyen. Kicsit menj el Szabolcs, vagy Borsod megyébe falura, és ismerkedj a valósággal!

2023. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg erősen tuloz a cikk, mert 200 ezerből egyrészt semmit sem lehet csinálni (és én nem látok annyi szegény embert) plusz ahogy írta más is, egy gyárban is meg lehet keresni 4 kilót nettóban.
2023. máj. 10. 15:24
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
#7, abban igazad van, hogy "Magyarországon az emberek többsége egyik hónapról a másikra él". És jogos, lehet a kereset 100 ezer, vagy 400 ezer is, ez így van. Ezen is érdemes elgondolkodni miért. Mert sok olyan ismerősöm van, aki egyik napról a másikra él, de azért van fél millás telefonja, 50 ezres cipője, meg eljár görögországba szelfizgetni és kell a menő autó is a segge alá. Nyilván vannak valódi szegények, de az általam említettektől elfog a hányinger.
2023. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy propagandacikk, az ellen oldalról.
2023. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!