Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidéki emberek azért szereti...

A vidéki emberek azért szeretik a Fideszt, mert az ők mindennapi életük szempontjából kedvező döntések születtek?

Figyelt kérdés

Vidéken hagyományosabb életet élnek: ház, család, kocsi, meló. Ha ezek megvannak, akkor elégedettek az emberek és úgy veszik rendben van az életük. A kormány pedig ha meggondoljuk elég sok intézkedést hozott, amik ezt segítették. Rengeteg új munkahely jött létre, persze erre tudom azt mondják az ellenzékiek, hogy "de összeszerelő üzem vagyunk". Viszont egy egyszerű embernek még mindig sokkal jobb bemenni egy gyárba dolgozni, mint segélyre várni vagy külföldre menni dolgozni a családjától távol, mindenki nem lehet sok diplomás kutató.

A családtámogatási rendszer is elég bőkezű és az otthonteremtési kedvezmények is elsősorban a vidéki embereknek jók, mert 10-15 millió forint Budapesten nagyon kevés dologra elég, vidéken meg sok helyen nagyon szép összeg. Az autó vásárlási támogatás is hasonlóan olyan, ami a mindennapi életben segít.

Az egyszerű embereket nem érdeklik a melegek, a korrupció vagy a jogállamiság kérdése, ilyen témákkal sosem lehet megnyerni őket. Most az inflációt ők is érzik persze, de a kormány olyan ügyesen kommunikál, hogy máris átkeretezte az egészet és a brüsszeli szankciók meg a háború számlájára írta.



2023. máj. 14. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Csak a Fidesz propagandája éri el őket.
2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Nagyanyám nyugdíja folyamatosan emelkedik, kapja a pluszpénzeket.


Érthető, hogy nagy fideszes.

2023. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

A vidéki emberek akikről szó van -és, akiket én úgy nagyjából ismerek- azok kb 40+-os mind. A fiatalok ugyanis, kb ahogy kijárják az iskolát, húznak el valamilyen nagyobb városba, majd Budapestre/külföldre. Szal' ezen embereknek ott a vidéken, nincs túl sok lehetőségűk, mert a nagyobb városokat leszámitva, ott nincsenek multik, gyárak, csak a helyi Lölőnél tudnak dolgozni. Ők nem ideológiai alapon szavaznak ezekre, vagy azért, mert utálnák a melegeket, hanem mert féltik a munkájukat.

Amikor az ellenzéknek hazudott képződmény földesúri rendszerről beszél, akkor erről beszél. Több olyan ismerősöm van vidéken, aki ilyen csapdába esett. Tudok vállalkozóról, aki csak fidesz környéki megbizásokból tud megélni, mert más nem tudja megfizetni a szolgáltatását, tudok olyan közemberről, aki szöllészetben tud csak dolgozni, vagy lovardában, mert egész életében ott dolgozott, pechjére, az összes szölészet, vagy lovarda, valamilyen nemes ispánuramhoz tartozik már, közembernek nem lehet ilyenje. Ez a baj a vidékkel és ez ellen nem tud alternativát kinálni senki sem nekik.

2023. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

"Viszont egy egyszerű embernek még mindig sokkal jobb bemenni egy gyárba dolgozni, mint segélyre várni vagy külföldre menni dolgozni a családjától távol, mindenki nem lehet sok diplomás kutató."


Ezt nem értem.

Miért, Pesten milyen emberek élnek?

Ott mindenki diplomás kutató?

Egész Pest tele van hajléktalanokkal, akik zaklatják a járókelőket. Mostanában gyakran járok oda fel, nem győzőm kerülni a sok lepukkant alakot.


#2 voltam.


(Egy vidéki)

2023. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

"Vidéken hagyományosabb életet élnek: ház, család, kocsi, meló. "

Mond már meg nekem, hogy a "városiak" milyen más életet élnek ehhez képest?

NEKED konkrétan miről szól az életed? Hogy tudjuk már végre milyen a nem hagyományos élet a nagyvárosban.

2023. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

#4 A vicc az, hogy mikor odateszem a hasonlóakat beszélők elé, hogy pl. egy-egy egyetemi városban milyen a diplomások száma, vagy nagyobb iparvárosokban mennyivel több diplomás dolgozik mint amilyen a Budapesti arány a lakosságban, akkor soha nem tudnak értelmesen válaszolni.

Kitalálják, hogy a fővárosban élnek az okos, nagy tudású, képzett és intelligens emberek és lazán túllépnek azon a tényen, hogy mennyi gettó van Budapesten, az ott levő rengeteg munkahelynek milyen nagy számban van szüksége alacsony képzettségű munkaerőre és milyen a munkanélküliek rétege is.

Budapesten 2011-es népszámlálási adatok szerint 34% a diplomások aránya, míg Zala megyében - a legkisebb falut is belevéve meg 15%. Ez lenne az a nagy fölény?

2023. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Én Budapesten élek már pár éve de amugy onnan 200 km-re vidékről költöztem. Épp ott(hon) tartózkodom most, és voltam piacon. Egyszerűen ránézésre is látszik. A világ legegyszerűbb emberei a legegyszerűbb gondolkodásmóddal. Ezeknek ha elkezdene magyarázni egy Momentumos, vagy bármilyen hasonló értelmiségi, csak néznének a fejükből. Azért annyian fideszesek, mert, csúnya ilyet mondani, de ők beszélnek a parasztok egyszerű nyelvén, a kisemberek benne látják vissza magukat. A korrupció meg nem jut el hozzájuk hírként ugye.
2023. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#1

Vidéken nincs ATV, meg internet, vagy mi?

2023. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5

Arra értem, hogy nagyvárosban sokkal több a gyerektelen, akiket a jelenlegi kormány eléggé megbélyegez vagy többet utaznak az emberek külföldre akár ilyen city break jellegű kiruccanásokra is. Nem csak abból áll az életük, hogy hétvégén bográcsoznak és piálnak, mint a falusi rokonaim nagyrésze.

2023. máj. 14. 12:02
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért "szeretik", hanem a másik térfélen meg sem tudják szólítani a potenciális szavazókat, ez mellett meg folyamatosan mocskolódnak, degradálnak, amivel azt hiszik majd ettől mögéjük fognak állni. De azért a vidékiek sem hülyék ennyire! 😁
2023. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!