Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CSOK és a babaváró nélkül...

A CSOK és a babaváró nélkül valóban sokkal kevesebb gyerek születne, elnézve az elkeserítő Nyugati trendeket?

Figyelt kérdés

Ahhoz képest így is rengeteg gyerek születik, a CSOK hatására tényleg sokan be merték vállalni a harmadik, negyedik gyereket is, most sétáltam el az óvoda, általános iskola mellett, tele van gyerekkel.

Annak ellenére is, hogy jött Nyugatról ez a borzalmas örök szingli trend, tehát jött az instagram, a tik-tok, az OnlyFans stb. és rengeteg nő úgy döntött inkább hogy behódol a trendeknek és inkább nem vállal gyereket, nem családosodik meg. Mert jaj ha gyereket vállalna akkor nem lehetne többé insta modell, nem lehetne tik-tok sztár, elpártolnának a rajongói és támogatói OnlyFans-on. Tehát értitek, Nyugat idehozta a szemetét, ezért van az hogy a nők fele már eleve nem vállal gyereket. De a másik fele aki normális maradt, az a CSOK és babaváró miatt több gyereket tud vállalni, hála a Fidesznek.

Ha az ellenzék lett volna hatalmon az elmúlt évtizedben, akkor sokkal kevesebb magyar gyerek születne, és még több bevándorlót kellene befogadnunk, hogy legyen munkaerő, mert még ennyi sem lenne?



2023. máj. 15. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igen. Rengeteg ismerősöm házasodik, vállal gyereket mostanában (tekintettel arra, hogy 93as vagyok, így az ismerősök nagy része most ér arra a pontra). És kb mindenki mer vállalni így plusz egy gyereket a tervezetthez képest. Bár csak saját szemszögből tudom megítélni.
2023. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom hogy kevesebb születne e, de a lényeg hogy támogatni kell a gyermeket vállalókat.
2023. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

1.54 a fertilitasi rata, azh az oviban sok gyereket latsz az semmit se jelent.


Nem gondolom, hogy erdemi hatasa lenne a csoknak vagy barmilyen osztonzonek.


Arrol nem beszelve h ezek nelkul a tamogatasok nelkul sokkal konyebb volt a gyerekeseknek is lakashoz jutni, mert nem voltak az arak igy felverve.

2023. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom szlovákiában is a CSOK miatt emelkedtek az árak :D
2023. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Biztos jóval kevesebb. Viszont más területeken is kellene fejlődni, és nem csak anyagiakra gondolok. Pont a nyugati jóléti államokon látszik, hogy nem ez a kulcs kérdés. A fejekben kell változást elérni, ami a legnehezebb.
2023. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ez akkor volt hatással, amíg az ingyenpénzt kihasználva a nyerészkedők olcsón házat vettek.


Ma már beépült az árakba, sőt...


Akinek adnak a szülei milliókat már az se tud venni, csak a tőkések, befektetők.


Jön a bérlés kora, majd a sok tudatlan bérelhet a családi adókedvezményből, akinek annyi esze lesz, hogy még arra is gyereket csinál.

2023. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
A normális megélhetestől születne gyerek. Ha nekem is 800ezres fizum lenne már 25 évesen lett volna gyerekem.
2023. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
Igen,dugópénz nélkül sokkal gyatrább lenne a termés.
2023. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest a statisztikák szerint tovább csökken a születésszám...
2023. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

#7


Nem, a megélhetésért a buták szaporodnak.

Jó körülmények kellenek, kevesebbet dolgozni, több szabadidő.

De ezt nyilván a gazdagok nem akarják, mert ők biorobotként tekintenek a dolgozókra.

2023. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!