Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalomnak meg...

A magyar társadalomnak meg kell szüntetnie szerintetek a sok feketézést és mutyizást, hogy kiérdemelje, hogy ne Orbán legyen hatalmon?

Figyelt kérdés

A magyar társadalomban teljesen természetes, hogy sokan illegálisan dolgoznak, csak ők nyilván nem gazdagodnak meg, csak kis arányban. Ki ne hallott volna már a dolgozóit feketén bejelentő vállalkozóról, vagy arról az alkalmazottról aki zsebbe kapja a kiegészítést? Nyilván ez nem a multiknál szokott előfordulni, nem tudom hogy ott van e ilyen egyáltalán.


De ha a magyar társadalomban a kisember és a kisvállalakozók körében is ennyire gyakori a miért csináljam tisztességesen ha feketén többet hoz mentalitás, akkor miért legyen a miniszterelnök egy ország érdekeit néző illető? Persze az jó kérdés, hogy a fidesz legálisan lopja e szét és veri e szét az országot de az biztos, hogy nagyon erkölcstelen és mocsok módon. Teljesen természetes ebben az országban a mutyizás,feketézés.


A másik meg az, hogy amikor én bekommenteltem ide, hogy én is lopnék de nem ennyit, akkor meg le lettem pontozva. Mert az a normális mentalitás talán még rengeteg ellenzéki körében is, hogy ők is szétlopnák az országot, ha meg én bekommentelem, hogy lopnék de bőven nem ennyit, akkor meg le vagyok pontozva. A kérdés ugye az volt, hogy azt csinálnánk e amit Orbán. Az emberek zöme el se hiszi, hogy valaki nem lenne hajlandó szétlopni az országot, akár ellenzékiek se. Ha valaki csak százada ennyit lenne hajlandó lopni, már megérné.



2023. jún. 4. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Igen, ez is az egyik út lenne: különbnek kellene már a társadalomnak lenni, azaz igényesebbnek, és nem mindig vissza-, és másra mutogatni.

2023. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ha nincs, ami korlátozzon, akkor te is sokat lopnál. Az ellenzék azért lopott kevesebbet, mert ők nem tudták annyira magukhoz idomítani a rendszert. Nem azért, mert erkölcsösebbek lennének.
2023. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Kevés kormány tett annyit kifehérítéséért, mint az Orbán-kormány, online pénztárgépek, EKAER, NAV-os számlázás, hálapénz betiltása, fordított adózás stb. A mocsok a baloldal idejéből lett megörökölve, most folyik a rendcsinálás.
2023. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Kifejezetten vicces azt olvasni hogy valaki attól remélné a balliberálisok visszatértét, hogy az emberek tisztességesebbek lennének, miközben pont azért zavarták el őket 2010-ben, mert mindent elloptak, eladtak és most is ugyanezt csinálják Budapesten jól láthatóan Karácsony főpolgármestersége alatt.

Ahogy 3-as írta, ez a kormány tett eddig a legtöbbet azért hogy a gazdaságot kifehérítse. Pár éve még az ellenzéktől is jött miatta a hiszti, hogy nem is csináltak 1 millió új munkahelyet csak legálissá tettek olyan munkahelyeket ahol eddig feketén dolgoztak.

2023. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 2-esnél a pont!
2023. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!