Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tudatos gyermektelenség...

A tudatos gyermektelenség miért nem elfogadott Magyarországon?

Figyelt kérdés
A magyar társadalomban is egyre többen gyermektelenek, annak ellenére, hogy a kormány nagyon nyomja a propagandát a gyermekvállalás mellett. Viszont érdekes megvizsgálni azt a kérdést, hogy Magyarországon az emberek több, mint fele elítéli azokat, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, míg a skandináv országokban ez csak néhány százalék. Tulajdonképpen sokféle útja van az önkiteljesedésnek és a gyermekvállalás csak egy ezek közül. Miért ennyire konzervatív a magyar társadalom ilyen szempontból?

2023. júl. 9. 22:08
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen elfogadott, legalább is itt Budapesten inkább már az a fura akinek gyereke van.

Falvakban még lehet más a helyzet, el kell onnan költözni, ennyi.

2023. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
18%

Mert az társadalomellenes, nemzetellenes. Az emberi élet fennmaradásához, főleg a nemzetéhez utódok kellenek. Nem sok kötelessége van egy embernek az életében, de ez az : Utódot kell nemzeni & felnevelni!


Aki ezt nem teszi az nem olvasott szépirodalmat. Semmit sem tud az életről. A társadalom már már kárára van

2023. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert a magyar társadalom felfogja, hogy ha az emberek nem szaporodnak, megszűnik létezni a társadalom.
2023. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 árokpart ***** válasza:
91%
2-es Kárára van ám a nénikéd és akkor még nagyon szépen visszafogottan fogalmaztam. Tudod mit rendben van legyen így, legyek kárára, károdra. Viszont ha netán az ország bármilyen bajba kerülne, akkor azért jól jövök majd neked ugye, mert ugyanis olyan területen dolgoztam, hogy ilyenkor nekem azonnal még nyugalmazottként is pár órán belül jelentkeznem, jelentkeznünk kell akik hasonló cipőben járnak eligazításra , hogy a magyar államot működtetni lehessen. Ha nem lennénk akkor tudnád meg igazán, hogy mi a nemzetellenesség, mert a kutya nem foglalkozna vele, nem szervezné meg ha mi nem lennénk, hogy van e közvilágítás, működnek e a kórházak, van e tömegközlekedési lehetőség, biztosítva vannak e az energiahordozók, működik e a rendvédelemm a polgári titkosszolgáltatok és sorolhatnám. Ne legyél már ennyire egysíkű a Nemzet szolgálata nem klisékből, előítéletekből áll, hanem valós tettekből, a becsületes az országot fejlődését biztosító emberekből az egyszerű munkástól, takarítóktól elkezdve az orvosokig , egyetemi tanárokig stb.
2023. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
15%
4 Gondolj bele árokpart, ha elmész időben mondjuk 50 évet, akkor a te belőled fejlődő utódod, aki belőled egy darab nem lesz sehol. Te megszűnsz létenzni ha meghalsz. Nem marad hamvad sem. Nem adod át értékes genomod az utókorra. Én pedig már három gyermekemnem is ott leszek
2023. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%

Politikailag nem, ami természetes mert így is kihalóban vagyunk, na meg ha akar az ember nyugdíjjat akkor szükség van utánpótlásra. Az elöregedés egyébként krva nagy probléma lessz a fejlett világban egy évtized múlva.


Társadalmilag meg elfogadott, egyszerűen szar világ van és egyre szarabb én sem vállaltam gyereket mert nem akarok kbszni vele.

2023. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
57%

Falun azért nem fogadják el, mert sokan olyan nő van, aki nem akar dolgozni, vagy nem akar megdolgozni semmiért, hanem szüli 3 évente a gyerekeket vagy felveszi a támogatásokat, így felsőbbrendűbbnek érezhetik magukat.

Ezt nevelték beléjük a szüleik, hogy fogjanak egy gazdag vagy jól kereső férjet.


Életképtelenek, irigykednek azokra, akik önerőből elérnek valamit.

2023. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
58%
Mert Orbán egy köztörvényes gyilkos.
2023. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
82%

"Nem adod át értékes genomod az utókorra."


Kérdés, miért is kellene a mai világban tovább adni?


1000 éve megértem, hogy kellett amikor 500 millió ember volt a világon elosztva.


100 éve is megértem, amikor 2 milliárdan voltunk.


Most meg 8 milliárd ember van a földön. Tulajdonképpen mind józan ész szerint, vissza kellene fogni magunkat és hagyni, hogy elapadjon a népesség.


Gondoljunk arra, 100 évvel ezelőtt meghalt volna 2 milliárd ember akkor kihal az emberiség. Ha most meghal 2 milliárd ember, akkor még mindig maradna 6.

2023. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
31%

"100 éve is megértem, amikor 2 milliárdan voltunk"


Ne feledd, hogy Európa, a magyar, a fehér ember folyamatosan fogy is. Magadból sem akarsz copyt?

2023. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!