Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A minimálbért miért nem...

A minimálbért miért nem emelik,hogy az ország szegényebb részei is felzárkózzanak?

Figyelt kérdés

A minimálbér emelésének van befolyása az átlag és mediánbérekre.

A szüleim Győrben laknak, most nyitott ki a méregdrága strand, 9700 forint egy felnőtt jegy.Én pangásra számítottam, ehelyett mi volt ott?Tömegek.Van vásárlóerő arrafelé.


Budapesten élek, itt is ezt tapasztalom.Ezek a régiók simán elbírnák azt is,hogy a minimálbér nettó 300 ezer forint legyen, mert alig van ember, aki ez alatt keres.



Ha ekkorára emelnék, kicsit felzárkózhatna az ország többi része is.


2023. júl. 14. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A minimálbéremelésnek éppen az ország szegényebb részein lennének káros hatásai.
2023. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Egyfelől ez nem így működik. Másfelől ha ezt komolyan gondolod, akkor nagyjából 13 éve nem néztél körül az országban. A minimálbér szándékosan ennyi, csak azért nem kevesebb, mert nem használ a hatalomnak.
2023. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Tehát a minimálbér legyen 300 ezer, akkor én szakmai tudásommal, illetve gyakorlatommal keresnem kéne legalább a dupláját, nem?
2023. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Leegyszerűsítve:magasabb minimálbér= kevesebb (legális) foglalkoztatás.


Példa: Cégnek a fizetési keret 400. Ha 100 a minimálbér 4 embernek is munkát tudnak adni. De ha 200, akkor két embert ki kell rúgni.

2023. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
A négyes nagyon buta.
2023. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Magyaroroszágon a béreket mesterségesen alacsonyan tartják, hogy az összeszerelő jellegű multik ide jöjjenek.

A minimálbérnek már valóban nettó 300k nál kellene járnia, ha Nem Orbánra szavaznátok folyton már nagyona közelében lennénk...


Tetszettek volna másra szavazni...

2023. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleim Győrben laknak, most nyitott ki a méregdrága strand, 9700 forint egy felnőtt jegy.Én pangásra számítottam, ehelyett mi volt ott?Tömegek.Van vásárlóerő arrafelé."

Győr lakossága 130 ezer. Ha kinyílik egy kb. 500 férőhelyes strand, ami tele van, abból mégis mit tudsz megállapítani, a győriek anyagi helyzetéről?

2023. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A minimálbér mesterségesen van alacsonyan tartva nem veted észre hogy,Romániában többet kapnak pedig ők nagyon hátulról indultak.Ebböl az következik hogy, itt egy helyben álltak kiknek az érdeke nem az embereké az biztos.
2023. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!