Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeptembertől mi várható a...

Szeptembertől mi várható a sulikban ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gyakorin írták hogy több százan mondtak fel eddig és ez a szám még folytatódik. Minket nem értesítettek eddig hogy egy tanár elmegy de láttuk Facebookon angol tanárt keres az iskolánk.


Szerintetek tényleg egyre több tanár fog felmondani?



2023. júl. 18. 22:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
37%
Besorozzák akinek nem jut tanár és megy a frontra.
2023. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván van/lesz egy hullám, de utána visszaáll a fluktuáció.
2023. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

2, a fluktuációhoz az is kéne, hogy jöjjenek is, ne csak elmenjenek. Utánpótlás visoznt már bő évek óta nincs, egyszerűen csak lezárják az üres státuszokat fél év hirdetés után.


Kérdező!

A felmondási hullám októberre várható, ugyanis akkor kell a pedagógusoknak aláírniuk az új státuszukat. ha nem teszik, akkor az a legdirektebb jelzés, hogy a törvény miatt hagyják el a pályát.

Nomeg akkor jár nekik 1 hónapnyi végkielégítés, ami mondjuk nevetséges 20 év jogviszony után, de ez van:D

2023. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
10%
iranyasereg.hu, akik nem találnak munkát, béke van, és kellenek az emberek a seregbe.
2023. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
13%

Minden évben elmegy pár száz tanár és jön is. Most az hogy 240 tanár elment ez semmi. 14 000 tanár van iskolánkban


Szeptemberben minden gördülékenyen megy tiovább majd

2023. júl. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

#5 Hogy ne lenne probléma azt nem mondhatjuk, mert már évek óta kevés a pedagógus és mindig nehéz az augusztus, hogy lesz-e elég tanár. Tavaly nálunk az osztályfőnökök tanítottak éneket, mert az énektanárnak teljes idejében matekot kellett tanítania, mivel nem volt elég matektanár. De tanított matekot a fizika szakos tanár is meg a technika szakos is, ahogy alsós tanító tanított történelmet felsőben stb. stb. stb.

Egyenlőre nálunk úgy nézett ki mikor szabira mentünk, hogy lesz matek tanárunk még egy, de a fizika tanárnak továbbra is kell matekot tanítania. Viszont elmegy a 2 magyar tanárból az egyik, most meg azt nem tudjuk azt hogyan oldjuk majd meg.

Nem lesz tömeges tanár felmondás, mert a státusz törvény nem rossz, semmi nem maradt benne abból amit korábban kifogásoltak. Lesz némi kis béremelés is, ami legalább azt az érzetet kelti, hogy valami történt.

De az, hogy elmegy 2-3 tanár az iskolából, mert nyugdíjba megy, felmond, gyesre megy, az pont elég nagy gond lesz, hiszen eleve kevesebben voltunk annál ami kellene.

De meg fogjuk oldani, ebben igazad van. Tavaly 2 olyan tárgyat tanítottam a sajátom mellett amit még soha előtte - de jól sikerült, még élveztem is. Most valószínűleg át kell majd járnom valamelyik szomszéd suliba is a városban, hiány van természettudományos tárgyak tanáraiból - de ezt is meg fogom oldani és lehet még jó is lesz. Csak sokkal hamarabb fogunk kifáradni mint szokásos.

De most itt a nyár, lehet pihenni, a gyerekeket imádom, tanítani szeretek és az élet akkor szép ha vannak benne kihívások is, nem? :)

2023. júl. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
18%
Káosz.
2023. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 DK-s ***** válasza:
80%

Képzetlen, betanított "tanárok" kerülnek az iskolákba, akik ennynek is örülnek.


A jogi előkészületek már megtörténtek, tudatosan megtervezett akciót szemlélünk.

2023. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken - falvaknál, 2-3 iskolát össze vontak, így zsúfoltabb tantermekkel, kevesebb tanárral tudnak tovább működni.

(pl. három 24 fős osztályból csináltak kettő 36 főst.)

2023. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%

6-os, szégyellem, hogy kollégám vagy ilyen felfogással.

"Tavaly nálunk az osztályfőnökök tanítottak éneket, mert az énektanárnak teljes idejében matekot kellett tanítania, mivel nem volt elég matektanár. De tanított matekot a fizika szakos tanár is meg a technika szakos is, ahogy alsós tanító tanított történelmet felsőben stb. stb. stb." [...] "De meg fogjuk oldani, ebben igazad van. Tavaly 2 olyan tárgyat tanítottam a sajátom mellett amit még soha előtte - de jól sikerült, még élveztem is. Most valószínűleg át kell majd járnom valamelyik szomszéd suliba is a városban, hiány van természettudományos tárgyak tanáraiból - de ezt is meg fogom oldani és lehet még jó is lesz. Csak sokkal hamarabb fogunk kifáradni mint szokásos.


De most itt a nyár, lehet pihenni, a gyerekeket imádom, tanítani szeretek és az élet akkor szép ha vannak benne kihívások is, nem? :)"


A tanítás nem a tanárról szól elsősorban, hanem a diákokról. Budapesti iskolákban tanítok (földrajztanárként részmunkaidős vagyok) és már itt is nagyon komoly problémák vannak. Az egyik gimnáziumban volt osztály, akinek 2 hónapig nem volt biológiája, mert nem volt biosztanár. Szerinted az megoldás, hogy bemegy valaki egy órára? Ez neked a minőségi oktatás? Ez olyan, mintha az agyműtétet nem agysebész, hanem mondjuk egy kézsebész végezné. Hogy a fenébe mondhatod pedagógusként, hogy ez rendben van? Persze, én is meg tudnám tartani a kémiát, de nem olyan minőségben, mint egy valódi kémiatanár. A hozzád hasonló szolgalelkűek miatt tart ott ez az ország, ahol. A gyerekek minőségi oktatáshoz való joga sérül folyamatosan a kormány alkalmatlansága miatt.

Mellesleg a pénz csak egy szelete a problémáknak. Én most kezdek 7-8.-ban is tanítani és megnéztem a földrajz tankönyvet. Hát ekkora szart én még életemben nem láttam, ezt hogy van képük kiadni tankönyvnek? Az elavult tananyagról nem is beszélve, de nem tudok mást tanítani, mert ez az elvárás, a gyerekkel meg mégse szúrhatok ki, mert ha mondjuk érettségizni akar, akkor tök jó, hogy érdekes dolgokat tanítottam neki föciből, csak aztán azokkal lószart nem ér az érettségin.


A másik iskolában alsóban van olyan évfolyam, ahol a 2 osztályra 1 (EGY!) tanító van. És mondom, Budapestről beszélünk.

2023. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!