Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mennyire antiszem...

Magyarország mennyire antiszemita ország ?

Figyelt kérdés
Mennyire zsidó ellenes a magyar lakosság ? Én azt tapasztalom ,hogy eléggé.
2023. júl. 24. 18:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%
Még mindig sok a náci
2023. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
35%

nem tudom hol tapasztalsz ilyet - lehet te vagy antiszemita, de a magyar lakosság nem az.

Mivel itt háborítatlanul élhet Európa legnagyobb zsidó közössége és itt nyugodtan megrendezhették a saját rendezvényeiket, észre se vetted, mivel semmi balhéé nem volt soha körülötte, egyértelmű hogy a magyar lakosság nem antiszemita.

TI szeretnétek ha így lenne és mindent meg is tesztek érte az ilyen kérdésekkel és hasonló provokációkkal, de attól még nincsen így.

2023. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem.

Nézz szét Franciaországban 😁

2023. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
13%
Konkrétan százezres tömegek beszélnek mindenféle zsiráf konteokrol ebben az országban, nap, mint nap. Nyilván ez nem zavarja a felettem kommentelőket.
2023. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%
Nem eléggé, sőt, pár gondolkodó kivételtől eltekintve egyáltalán nem.
2023. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik legantiszemitább Európàban. Sehol nem láttam még ennyire általánosnak és elfogadottnak a zsidőgyűlöletet mint Magyarorszàgon pedig jártam már egy pár helyen.
2023. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
Régebben jobban az volt most már egyre kevésbé.
2023. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, saját tapasztalatom szerint ismerőseim közt alig van antiszemita ,régebben sok olyan embert ismertem, mostanság már szinte senki.
2023. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek általában nem a zsidókat (vagy a muzulmánokat) tekintik ellenségnek, hanem azt a homogenizáltan bemutatott, arctalan tömeget, amit a politika eléjük rak ellenségként. Ez a baj egyébként a kirekesztéssel: bármikor válhatsz olyan csoport tagjává, akit a politika ellenségnek jelölt ki.


Gazemberek mindenhol vannak, bőrszíntől, vallástól, identitástól, mindentől függetlenül. Meg jóravaló emberek is ugyanígy.


A magyar ember is csak addig antiszemita, amíg egy zsidó, roma, muzulmán vagy akármilyen ismerőse nem lesz. Utána már ez árnyalódik számára, mert elkezdi az embert látni, és nem azt a mumust, amit a politika ellenségként kijelölt neki.


Azt kell megérteni, hogy az, hogy valaki jó vagy rossz ember, az nem attól függ, hogy milyen színű a bőre, milyen nyelvet beszél, milyen isten(ek)ben hisz (vagy nem hisz) vagy milyen az identitása. A cselekedetei határozzák meg. Ha rossz dolgokat tesz akkor rossz ember. Ha jó dolgokat tesz, akkor jóember.


Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell hallgatni az előítéletekre, mert azok sikeres túlélési stratégiát jelentenek. Azt viszont jelenti, hogy önmagában egy adott csoporthoz tartozás ténye nem jelenti, hogy a másik rossz ember. Ha valaki megfenyeget, és a pénztárcádat akarja, akkor ő ettől rossz ember, és nem attól, hogy úgy néz ki ahogy, és olyan színű amilyen. Ugyanígy, ha valaki elkergeti a támadódat, és melletted tanúskodik, akkor ő éppen ettől a cselekedetétől jó ember, és nem azért, mert olyan a vallása amilyen.

2023. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

nem tudom hol tapasztalsz ilyet “


Vadhajtások pl.


Meg ugye van a zsidók irányítják a világot és társai

2023. júl. 24. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!