Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Toroczkai-kormány újra...

A Toroczkai-kormány újra nyitná a Fidesz által bezárt vasútvonalakat?

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan! Valószínűleg marha vagonokat is beszereznének. A hagyomány az hagyomány. :D
2023. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére Lackó és barátai csak akkor kerülnek a kormány közelébe amikor megszavazzák a Fidesszel együtt törvényeket :D
2023. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Toroczkai kormány kb. annyira esélyes, mint a Pankotai "Dirty" Lili kormány.😂😂
2023. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem kérdező

A pénz az nagy úr és hiába volt 13 éve a fideszben is erős szándék a vasútvonalak újranyitása, hiszen párat vissza is hoztak abból amit előtte a szocik bezártak, ha egyszer nincs elég utas, nincs ember aki ott dolgozzon, akkor nem fog menni.

Sok településen csak buszközlekedés van. Tényleg kényelmetlenebb lesz az ott lakóknak, hogy meg kell szokni a vasút helyett a buszos közlekedést, de máshol is működik. Aztán majd rájönnek, hogy valóban jó, hogy nem a vasútállomástól vasútállomásig közlekedés az egyetlen, hanem jó lehet az is ha buszmegállótól buszmegállóig utaznak, ami lehet hogy jobb helyen is van a vasútnál.

2023. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4)Azèrt nincs elèg utas,mert szar a menetrend,nem akkor mennek a vonatok,amikot többnyire az emberek utaznànak,ès rosszak a vasuti csatlakozasok.A Gysev àltal pàr ève àtvett mellèkvonalakat a MÀV beakarta zàrni,ugyanerre hivatkozva,hogy nincs utas.Èrdekes mòdon egy èv utàn a Gysev nyeresègessè tette ezeket a vonalakat.
2023. aug. 10. 12:39
 6/12 A kérdező kommentje:
+ A most bezàrt vasùtvonalakon mèg az ősrègi motorvonstokkal is volt amiknek volt kihasznàltsàga pl a Nagyatàd-Somogyszob vonalon csùcsidőben 30-40 volt az utasszàm.
2023. aug. 10. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:

30-40 ember elfér egy buszon is és sokkal kisebb a költsége.

Ha csak azt veszem hogy a busznál nem kell fenntartani a vasúti pályát a személyzettel.

Erre a felvetésre kaptam egy másik kérdésre azt a választ, hogy jó, de a buszon nem lehet pisilni :)))))))))))

2023. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5 A vonat már csak ilyen, a menetrendet korlátozza a többi vonat forgalma is.

Ha rossz a menetrend, rosszak a csatlakozások akkor alapból jobb ha ez busszal lesz kiváltva.

de mindent meg lehet csinálni, azt is hogy átszervezik és marad a mellékvonal. Ezt próbálták csinálni 13 éve a fidesz politikusai is. Nyilván van oka maiért felvállalták ezt az egyértelműen negatív döntést.

Közeli rokonommal beszéltem róla egy hete, hogy megértem azokat akiknek nem jó a vasútbezárás, mert hát náluk is közel van a vasútállomás, egyszerűbb azzal bemenni a közeli nagyvárosba, míg a buszmegállóba gyalogolni kényelmetlenebb lenne. Pont ő javított ki, hogy ez nem igaz, a busz megáll ott a közelükben is, jobb a menetrendje, közvetlenül visz be a városba. Csak megszokták, hogy vonattal járnak és ezért azt használták mindig.

Én magam is szívesebben utazom vonattal, mint busszal, holott mindkettőre ugyanott szállok fel. Tehát értem a szándékot, értem a fontosságát. Vannak viszont olyan profán tények, hogy ha nincs alkalmazott és kevés a pénz, akkor nem a sokkal rugalmatlanabb, többe kerülő vasútvonalat fizetik belőle, hogy közben a Volán járaton se utazzon elegendő utas, hanem az erőforrásokat beleteszik a teherszállításba meg más, nagyobb forgalmú vonalak fejlesztésébe.

2023. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8)Èrdekes a Gysevnek mègis sikerül.
2023. aug. 10. 12:55
 10/12 A kérdező kommentje:
7)Az említett vonalon van teherforgalom is,tehàt a pàlyàt mindenkèppen fennt kell tartani.
2023. aug. 10. 12:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!