Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy Németországhoz hasonlóan Magyarországon is háromszorosára nőjön egy doboz cigaretta ára annak érdekében, hogy ne az egészségügyi rendszert terheljék a függők?

Figyelt kérdés

"Az ENSZ Egészségügyi Szervezete, a WHO által július végén bemutatott, a dohányosokat érő káros egészségügyi hatásokat is felmérő globális jelentése nyomán Németországban kormányszintre emelkedett az a törekvés, hogy a dohányárak drasztikus emelésével kellene korlátozni a dohánytermékek fogyasztását.

Németországban viszont már napirenden van a cigarettatermékek drasztikus áremelésének javaslata: egy húszszálas doboz jelenlegi ára közel háromszorosára, 8,20 euró helyett a jövőben akár 22,80 euróba is kerülhet.

Miközben a dohányadó 2022-ben 14,7 milliárd eurót tett ki a szövetségi Pénzügyminisztérium adatai szerint a függők évente több mint 97 milliárd euróba kerülnek az államnak. "


[link]



2023. aug. 12. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%
Inkább azt emelné mint az üzemanyag árat, hogy rohadnának meg.
2023. aug. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Igen egyetértek vele, növeljék meg a cigarettaárát egy olyan magas szintre, amikor a fogyasztó, már tényleg 10x is meggondolja hogy megfogja vásárolni.

Én régebben dohányoztam közel 10 évet, és nagyon jó hogy leraktam.

Egy doboz cigaretta legyen 10.000 forint, bár nem sok mindent fog érni, mert valahonnan befogják szerezni olcsóbban, a fogyasztók.

Én, betiltanám a cigarettát vagy hoznék egy olyan törvényt, amit Új-Zélandon alkalmaznak.

2023. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
32%
#10-es válaszadó, Erdélyben is már 2021 óta évi 10-12 centet emelkednek az árak, sőt néhány cigi ára akár 50-60 centet is emelkedett évente
2023. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%

Alkohol, légszennyezés, akkugyárak káros hatása, stb - smafu ?

Csak a cigaretta nyomja pici lelkedet ?

2023. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 NTBS ***** válasza:

Elvben igen.

De mivel a csempészek kijátszani, inkább fokozatosan emeljék az árát!

2023. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Legalább a mondat 2. részében nincs törve a magyar.
2023. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én se szeretem a dohányosokat... De megbocsáss, az átlag dohányos 7-8 évvel rövidebb ideig terheli a nyugdíjkasszát. Mit gondolsz, hány nagyságrenddel több az a "nyereség", mint amit ez az ország ráfordít egészségügyben bárkire is? Ebben az országban az ember már halott, mire kimutatnák egyáltalán, hogy rákja lett. Elmész az esztékába, nem engednek csak úgy be. Telefonálnod kell: fél napig nem veszik fel a telefont. Sikerül szakrendelésre jutnod három hónap múlva, két járással odább: és gyakorlatilag nem csinálnak veled érdemben semmit. Kórházi ellátásra szoruló tömegek jó része el se jut odáig. Meghal már előtte. Menjél, számold meg, hány 80 éves cigarettást látsz az utcán. Mit cigarettást, egyáltalán férfit hányat? Amelyik él még, az a magánegészségügyet terheli a saját zsebéből, nem a tiédet.

Itt volt ez a koronavírus történet is. Meghaltak szégyenletes sokan. Zavartatja magát az állam? Dehogy! Már el is tették boldogan zsebre a ki nem fizetett nyugdíjakból megspórolt milliárdokat. Nem érdeke itt senkinek a beteg, függő, stb. emberek fenntartása pénzből. Rég szó sincs itt ilyenről.

2023. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!