Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vette le a 444 a távozót...

Miért vette le a 444 a távozótanár-számlálót a főoldalról?

Figyelt kérdés

2023. aug. 18. 12:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Mert csak magukat égették vele.
2023. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Talán azért, mert visszafelé forgott😅
2023. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Arról volt szó, hogy több ezer tanár mond fel (én 5-10k.-ra tippeltem


.. A számláló megállt 300.nál sima 300

2023. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem követhető. Majd mikor hatályba lép az új törvény akkor megtudjuk mennyien maradnak.
2023. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Senki nem büszkélkedik a leégéseivel.
2023. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk eddig is teljesen értelmetlen volt. Igaz, az is tök hülyeség, hogy egyesek már elkönyvelték a helyzetet ilyennek vag yolyannak, miközben a státusz-törvény okozta változás csak ősszel jön és akkor kell döntenie a pedagógusoknak, hog mennek, vagy maradnak.


Ergo most számolni a távozásokat értelmetlen.

De az is értelmetlen, hogy eldöntöttnek tekintsük a helyzetet.


Majd azt kell megnézni, hogy hányan írják alá a szerződésmódosítást. Igazából ez az egyetlen mérhető adat. Persze ez sem lesz pontos, hisz vannak akik már felmondtak a törvény miatt. Elvileg őket is bele kéne számolni, de nem fogjuk, hisz nem tudjuk megkülönböztetni azoktól, akik nem a törvény miatt mondtak fel.


Megjegyzem, a másik oldalon a kormány meg nem a pályára érkezőket, hanem az új szerződést kötőket számolja, ami megintcsak ferdítés, hisz tartalmaz mindenkit, aki pl egyik intézményből átigazol a másikba, vagy csak simán határozot idejű szerződését újítja meg.


Szánalmas mennyire nem érdekel senkit a valóság...

2023. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Objektív tájékoztatás 444 módra.

Vagy, mivel a gazdi elzárja a pénzcsapot, jön helyette a távozó 444-es számláló...

2023. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"A számláló megállt 300.nál sima 300"


Akkor az sehogy sem stimmel, mert a státusztörvény kihirdetése óta 455 pedagógus mondott fel bő egy hónap alatt.

Az Oktatási Hivatal közlése alapján a teljes tanévben pedig

4835 pedagógus jogviszonya szűnt meg összesen.

2023. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ezt az adatot csak akkor lehet értelmezni, ha mellé teszed mondjuk, hogy tavaly, hasonló időszakban mennyi mondott fel. Esetleg azt is, hogy mennyi új pedagógus jelentkezett.. Valószínűleg éves viszonylatban az látszana, hogy ugyanaz a tendencia folytatódott, ami eddig is, státusztörvénynek pedig semmi hatása nem volt a dolgokra. Csak persze, ebből nem lenne népszerű 444 cikk.

2023. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9 jó, az egy dolog, most főként a 390 vs 455 miatt mondtam, hogy az a számláló nem stimmelt.


A másik számot csak azért írtam oda, mert ezt is közölte az Oktatási hivatal. Nem akartam vele semmit sugallni.

2023. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!