Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt Orbán legújabb...

Mi értelme volt Orbán legújabb interjújának?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt most már a legjobb indulattal se értem. Mit nyerünk ezzel, hogyva szövetségeseinket magunkra haragítjuk? Változik az amerikai elnökválasztás győztese ezáltal? Véget ér a háború? Vagy mi lesz ha ezeket elmondja, mire számít?



2023. aug. 30. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Értelme?

Semmi az égvilágon.

Ez van, amikor a grazi elmeklinika zárt osztályáról megszökik egy beteg és miniszterelnök lesz egy másik országban.

2023. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Mi rosszat mondott?
2023. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
#1: Ritka nagy barom vagy, öregem. :D
2023. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Miért, egy interjúnak bárhol a világon mi értelme van? Kérdések és feleletek hangzanak el. Nem befolyásol elnökválasztásokat, nem befolyásol háborúkat. Akkor tehát mostantól ne legyenek interjúk? ...és kiket haragítunk magunkra? Az amerikai szövetségeseinket? Orbán speciel épp egy amerikai újságírónak adott interjút (ráadásul az egyik legelismertebbnek). Tucker Carlsonnak egyébként lesújtó véleménye van az amerikai nagykövetről, David Pressmanról:


"Mindenféle hazugsággal dobálóznak, hogy Magyarország nem demokratikus... Tényleg? Sokkal szabadabb itt a sajtó, mint abban az országban, ahonnan jöttem. Szégyellem magam, hogy egy olyan ijesztő kis szürkeséget küldtünk ide az Egyesült Államokat képviselni, mint David Pressman. Nem képviseli ő az Egyesült Államokat, higgye el nekem!

*

Undorító és elfogadhatatlan az amerikai nagykövet viselkedése – és eltávolodik az amerikai diplomáciai szokásoktól az, amit David Pressman csinál (...) „Itt nem is arról van szó, hogy Önökkel egyetértek, vele pedig nem. Ő amerikai és mégsem az én érdekeimet szolgálja (....) Ha Biden diplomatájaként így viselkedik és kioktatja a magyarokat arról, hogyan kell viselkedni, az sokakat sért. Egy diplomatának nem az a feladata, hogy két ország kapcsolatát és kultúráját leépítse vagy sértse, hanem az, hogy kommunikációjukat segítse.

*

David Pressmant ki kellene rúgni a viselkedése miatt."


...és szerinted mi haragítjuk magunkra az USA-t? Nem inkább pont fordítva?

2023. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4: Nem arról van szó, hogy mit nem befolyásol, hanem hogy árt az ország érdekeinek. Pozitív értelemben nem befolyásol semmit, ellenben rombolja a szövetségeseinkkel a kapcsolatot. Akkor meg minek belemenni ilyesmibe?


"és szerinted mi haragítjuk magunkra az USA-t? Nem inkább pont fordítva?"

Nézőpont és hozzáállás kérdése. Viszont nem vagyunk egy súlycsoportban, így fölöslegesen én nem gerjeszteném a feszültséget. Még ha nyernénk vele bármit is, de ilyesmiről szó sincs.

2023. aug. 30. 23:13
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Már rég nem a szövetségeseink, legfeljebb papíron. De ez nem miattunk történt így. Csupa ellentmondásba keverednek, lásd: egy nemzet szuverenitásának a megőrzése jó, ha Ukrajnáról van szó, ha Magyarországról, akkor rossz.

Különben nem túl bizalomgerjesztő az, ha a véleménynyilvánításért bárkit is magunkra lehet haragítani. Mindenkinek joga van elmondani a véleményét, főleg úgy, ha az nem sért semmilyen emberi jogokat.


Egyébként az az eszmecsere lényege, hogy kifejezzük az álláspontunkat. Én szeretem Orbánt hallgatni, meg igazából bárkit (az ellenzékből is), akinek van épkézláb mondata.

2023. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6: Ukrajnát épp megszállják, nem ugyanaz a helyzet.

"Különben nem túl bizalomgerjesztő az, ha a véleménynyilvánításért bárkit is magunkra lehet haragítani."

Itt már nem véleménynyilvánításról van szó, hanem folyamatos bomlasztásról. Oroszországban hasonlóért az ablakon repülnek ki az emberek.

2023. aug. 31. 01:04
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Csak akkor lehet véleménye és az, ami, ha az EU is azon a véleményen van?
2023. aug. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8: Nem, csak nem kell túltolni. Illetve túl is lehet tolni, csak akkor mondd el, hogy ez miért jó az országnak. Erről szólt a kérdés.
2023. aug. 31. 01:35
 10/16 anonim ***** válasza:
1%
Hogyhogy miért jó? Hány éves vagy? Ha nem érdekel sa politika, akkor ne kövesd.
2023. aug. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!