Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az baj, hogy kiröhögöm a...

Az baj, hogy kiröhögöm a kormánypropagandát, de a Fideszre szavazok?

Figyelt kérdés

Elismerem, hogy a kormány kommunikációja nagyon lebutult az évek során és tényleg olyan üzeneteket küldenek, de azt is látni kell, hogy a propagandát, mint eszközt mindig használták a politikában. Maga a szó is a latin propagare-ből jön, ami azt jelenti, hogy valamit terjeszteni és az egyszerű nép körében csak a nagyon egyszerű tartalmakat lehet átvinni. A németek is úgy mondták a jó propaganda idiotensicher kell legyen vagyis, hogy a hülyék is megértsék.

Tehát az ellenzékieknek igazuk van abban, hogy a sorosozás, Brüsszelezés, migránsozás, b.zizás nagyrészt hülyeség, de azt ne felejtsük el, hogy ők is ugyanúgy használnák ezeket az eszközöket, ha lenne a kezükben annyi médium, amivel eltudnák érni az embereket. Jól emlékszem tavaly a Momentum plakátjára, amin Orbán Putyinnal szerepelt egy fotón és odaírták "háborút ment Moszkvába előkészíteni". Ez ugyanolyan ökörség, mert szerintem épeszű ember nem gondolhatja komolyan, hogy Orbánnak érdekében állt volna a háború, csak nyilván piros posztót kellett belengetni a felfokozott hangulatban. Ugyanígy lehetne más példákat hozni a határon túli magyarok vagy a keresztény egyházak ellen, amiket a baloldaliak csináltak.

Szóval ők sem jobbak semmivel ebből a szempontból, Orbán legalább jól kézben tartja a saját pártját, erős vezető, vannak víziói és az ország minden nehézség ellenére fejlődik. Vannak persze területek, ahol többet kéne tenni, mint oktatás, egészségügy, de reméljük, ha kikerülünk a jelenlegi gazdasági válságból ott is elindul valami.



2023. szept. 3. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy baj e, ez a te dolgod.

Én is kiröhögöm és nem szavazok a Fideszre.

2023. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is van ami tetszik ês van ami nem a kormány tevékenységében, de az uszítások(migránosk, ellenzék,unió,Ukrajna)miatt nm szavaznék rájuk
2023. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan fideszessel nincs gondom, akik képesek önkritikát gyakorolni saját preferált pártja felé...nekem azokkal van gondom, akik pártbirkák, önálló gondolatok nincs, minden gondolatukat véleményüket mástól veszik át, kritikus gondolkodás nulla és a legostobább leghülyébb döntések mellett is a végtelenig kiáll.
2023. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Elég nagy baj.

Bocs, de mikor az ellenzék volt hatalmon ebben az országban, sosem süllyedt ennek a szintnek a közelébe sem. Még a nagy, borzasztó, hírhedett Napkelte is mérhetetlenül magasabban állt.

2023. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Ez így logikus. Na de erről például mi a véleményed?

[link]

2023. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha egyetértesz a Fidesz politikájával (bel/kül- és gazdaságpolitikájával is, akkor szinte természetes, hogy a Fideszre szavazol.
2023. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
A fidesz által felépített ellenzéket szidod, tehát a fideszt hibáztatod az egész kérdésben
2023. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenzék feladata valahol az hogy kritizálja a kormány munkáját. A kormányé az hogy kormányozzon. Mióta a Fidesz hatalmon van azóta az épp hatalmon lévő kormány másokra mutogat, másokat járat le. Olyan mintha ellenzékben lenne. Undorító mocskolódást folytat, ahelyett hogy arra fordítaná a pénzt, energiát, időt hogy kormányozzon. A Fidesz programja az, hogy más milyen rossz lenne. Régen mikor más volt hatalmon az volt az elsődleges hogy úgy győzze meg az embereket a hatalmon lévő hogy a saját maga allalmasságát bizonygatta, nem úgy hogy undorító módon ellehetetlenít, lejárat, eltapos másokat! Mégis milyen emberek az ilyenek?! És ő kezükben a hatalom!
2023. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4.


Ha te azt tudnád mennyi ember ragadt le az "Óbán rózzs" és "mert a GyÚcSáNy jÓbB lEnNe" szellemi szinten, borzasztó.


8.


Ezt tanulták a szocializmusban, "te sosem lehetsz hibás, mindig más a felelős". Sajnos, ahogy Kérdező is írta, az ellenzék sem jobb, minden sarat amit találnak a Kormányra kennek, aztán meg játsszák az álszentet, az áldozatot.

Az ellenzék dolga az, hogy kritizálja, kordában tartsa, mérsékelje és alternatív opciókat közöljön a a parlamentben a jelenlegi Kormánnyal. Jelenleg egyik sem csinálják komolyan, már amennyiben csinálják. És a Fidesz 2/3-a nem jó kifogás ide, mert több országban is a jobb oldali ellenzékek drasztikus növekedéseket értek el, és ezeket saját "mainstream" sajtó nélkül érték el egyesek.

2023. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kifejtésed, mivel nem arról szól, amiről a kérdés. Azt kellene elmagyaráznod, hogy hogyan oldod fel azt, hogy látod, hogy hazudik a kormány, de leszavazol rá. Ha a kormány jó lenne, pl. nagyon gazdasági számaink lennének, akkor abból ugyanúgy lehet propagandát gyártani, de érdekes módon nem teszik. Vagyis bizonyítottan szarul vezetik az országot, de te mégis rájuk szavazol.


Szerintem ez elég nagy baj, mert azt jelenti, hogy nincs túl sok eszed.

2023. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!