Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igy valamivel több, mint 1 év...

Igy valamivel több, mint 1 év elteltével, jó döntés volt eltörölni a KATA-t?

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Akkor is, és most is: Jó döntés volt. Orbánnak. Több pénz folyik be neki.
2023. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Számszerűen kimutatható, hogy fillérre pontosan mennyivel lenne most üresebb az államkassza, ha nem törlik el?
2023. szept. 5. 10:39
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem ez a jó kérdés, mert a KATA abban a formában gáz volt, és csinálni kellett vele valamit, ugyanakkor:


- nem ezt

- nem az év közepén

- nem ennyi felkészülési idővel


Hogy az államkasszába mennyit hozott? Nem tudom, de szerintem elenyésző összeget, ugyanakkor nem is ezért kaszálták el, hanem azért, hogy megmutassák kifelé, hogy nem riadnak vissza a megszorító intézkedésektől sem.

2023. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Igazából mindegy, hogy igazságos volt-e, vagy hogy több adót tudnak-e így beszedni, ez mind lényegtelen részletkérdés. A KATÁs ügynek két fontos tanulsága van:


1. Emberek tízezreinek alapvető megélhetését befolyásoló törvényeket írnak át egyik napról a másikra végiggondolatlanul, egyeztetés nélkül => ebben az országban nem lehet 10 percnél előrébb tervezni.


2. A hatalom BÁRKIBŐL ellenséget csinál egy pillanat alatt => akárki vagy, akármennyire is próbálsz simulni a rendszerbe, egyszer érted is el fognak jönni. A fidesz vezette be a KATÁt, az egészet ők találták ki, aztán amikor meggondolták magukat "adócsalónak" bélyegezték azt, aki használta. Amit aztán egyik pillanatról a másikra szajkóztak a fidesz hívek, még itt a gyakorin is.


Egyébként mindkét pontot meg lehet figyelni más ügyek esetében is, csak a KATA egy szokásosnál is kirívóbb eset volt.

2023. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Mint utólag kiderült, csak elenyészően kevesen voltak azok, akik gyaníthatóan bújtatott alkalmazásban álltak, vagy ki tudták használni a limitet, a többség annak a felét sem, és adócsaló egy sem volt közöttük annak ellenére, hogy egy őket leadócsalózó kampány indult ellenük.

Amikor elkezdtek érkezni a szabályváltozás utáni időszakból az adatok az adóbevételekről, akkor már látszott, hogy a várakozásoktól jócskán elmaradtak a bevételek, sok katás váltás helyett befejezte a vállalkozást.

A szokásos átgondolatlan döntés volt, az érintettekel nem egyeztettek, nem hallgaták meg őket, hiába mondták és írták mindenhol, hogy ők hogy képzelik el.

2023. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Engem anno nagyon felb-szott, de így utólag nézve a saját szempontomból jó döntés volt, mert ez adta meg a végső lökést ahhoz, hogy végleg felhagyjak azzal, hogy adót fizetek ennek a tetves rabló maffiaállamnak.


Pár emberrel közösen alapítottam egy céget külföldön, most azon keresztül számlázok és dolgozok, a tetves magyar állam meg bekaphatja, tőlem azóta egy fillér adót sem láttak, és nem is fognak soha többé.


Szóval bekaphatja a NER, nagyon igyekeztek, hogy kib-sszanak velem, de pont fordítva sikerült :DD

2023. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

A KATA abban a formában eléggé igazságtalan volt. Írom ezt vállalkozóként, akinek az átalányadó több százezerrel nagyobb adóterhet jelent, mint a KATA.

De nem így kellett volna átalakítani, hanem úgy, hogy valóban a kisvállalkozókat támogassa az elindulásban. Mert egy induló kisvállalkozónak a legnagyobb gond épp az, hogy már az elejétől rengeteg adót kell fizenti, ha van bevétel, ha nincs. Épp ezért egy olyan lett volna jó, hogy pl egy évig nincs minimum járulék, hanem csak a tényleges jövedelemből kell adózni.


De így, hogy cégnek nem lehet számlázni? Semmi értelme, mert alig maradt benne valaki a körbe. Az meg, hogy a taxisok kaptak kivételt, egyenesen vérlázító.


Ja és még a mellékállás fogalmát kellett volna módosítani, hogy akinek egy 4 óráa melója van, az már mellékállású vállalkozónak számítson.

2023. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"A KATA abban a formában eléggé igazságtalan volt. Írom ezt vállalkozóként, akinek az átalányadó több százezerrel nagyobb adóterhet jelent, mint a KATA."


Egyáltalán nem volt igazságtalan, mert cserébe viszont gyakorlatilag zéró állami nyugdíjat kaptak volna, és táppénzt is kvázi nullát.


Szóval nem, nem volt az igazságtalan.


Ez egy lehetőség volt azoknak, akik az öngondoskodásban hisznek és nem az állambácsira akarják bízni az életüket.


Ezt a lehetőséget vették el.

2023. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem volt igazságtalan, mert cserébe viszont gyakorlatilag zéró állami nyugdíjat kaptak volna"

Én most havi 470 ezres adó/járulék teherrel ugyanúgy lópikula nyugdíjat fogok kapni, mint a KATA vállalkozó. Ha magamnak nem teszek félre, éhen döglök nyugdíjasként.


"és táppénzt is kvázi nullát."

Ez meg úgyszintén nem nagy szempont, akinek nincs krónikus baja. Engem szűrővizsgálatok kivételével 3 évente lát orvos. Az elmúlt 10 évben háromszor voltam táppénzen, ebből egy a covid volt.


Én is örülnék, ha 50 ezret befizetve le lenne tudva minden és 400 ezerrel több maradna a zsebemben...

2023. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek jó volt, mert


Adócsalás volt.


Nem kaptak volna nyugdíjat

2023. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!