Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire költöttétek volna a...

Mire költöttétek volna a fidesz által 2010 óta felvett 34ezer milliárdot?

Figyelt kérdés

Ugye ennyivel nőtt az államadósság.

Az EU pénzeket most felejtsük el, ahogy az emberek éves munkájából befolyt adókat is. Csak a felvett hitelekről van szó.

Az épület árakat triplázták, kaja árakat is átlagban duplázták, környező országok olcsóbbak. Tanárok segédmunkás bért keresnek. Ország java nettó 300ezer alatt visz haza.

A lakosság épület állománya korszerűtlen, elavult, ahogy az autópark is.


Van néhány fidkány, aki fel szokta sorolni, mit valósított meg a fidesz, de őszintén szerintem az államadósság növekmény is több annál...



2023. szept. 9. 16:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Fűre
2023. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy a sok buta embernek fogalma sincsen arról, hogy elloptak 34 000 000 000 000 forintot...
2023. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12


Az elvett (kamatok nélkül) 2500mrd manyup pénzről és az államadósság emelkedésével felérő EU pénzekről ne is beszéljünk.


Mindezeken felül dolgoztak az emberek 13 éven keresztül és termeltek, mégis szegényebbek lettek...


Felfoghatatlan hogy az ilyen keleti gondolkodású korrupt barmok miatt mint a fidesz és hívei az ország emelkedés helyett süllyed...


A kórházaink és az iskoláink helyzete pedig rosszabb mint 13 éve, ahogy lakáshoz jutás is sokat nehezedett.


2010-ben egy pár kiment pár évet külföldre, ha spóroltak, legfeljebb 5 év múlva otthon építkezhettek gond nélkül és családalapítás.

Ma semmi értelme hazajönni, mert ennyiért kint is kapni házakat. Nem is terveznek már a legtöbben haza.


Cserébe jönnek a távolkeleti rabszolgák.

2023. szept. 9. 19:52
 14/24 anonim ***** válasza:
4%
Akkor vegyél Londonban annyiért lakást, mint Pesten, libkány.
2023. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14


Pont az ilyenekre céloztam, köszi, hogy jöttél. 🤡

2023. szept. 9. 20:28
 16/24 A kérdező kommentje:

Csak hogy értsük miről van szó, 34ezer hitel + 2,5ezer manyup + eu pénzek legyen kb 70ezer MRD.


Ez fejenként 7,5 milla. Azon felül, hogy dolgoztunk ugye, annak is van gyümölcse.


Na most képzeljük el, hogy egy 3 fős család kapna 22,5 millát. A munkáján felül. Egy 5 fős 37,5 millát.

Még a mostani szétinflált helyzetben is számottevő összeg. Ennyi pénzt eltüntettek 13 év alatt, sőt többet, mert az állami szolgáltatások színvonala is romlott (oktatás, egészségügy, szociális háló stb)

Illetve nem teljesen tűnt el, rosszabb, mert pl stadionok épültek, amik további milliárdokat igényelnek évente. Meg a sok kilátó, 10 milliós játszóterek, szálláshelyek a vidéki fideszeseknek, stb

2023. szept. 9. 20:37
 17/24 anonim ***** válasza:
70%

16-ra:

Hú, mi 4 tagú család vagyunk és ha most megdobnának 30 M Ft-tal, az piszok jól jönne. (Pont napelemet telepítünk és házat bővítünk. :D)


A nyitóra:


Elsősorban oktatásra és a vasúti közlekedés fejlesztésére költöttem volna. Olyan állapotba hoztam volna a pályákat és minden mást, hogy mind személyi utazásra, mind teherforgalomra a lehető legjobban alkalmasak legyenek. A kamionokat amennyire lehet az utakról a vasútra tereltem volna. A vasútállomásokhoz ráhordó buszjáratokat csináltam volna, hogy a falvakból jól be lehessen városba járni dolgozni tömegközlekedéssel is.


Az oktatást alaposan átszerveztem volna. A lexikális tananyagot radikálisan csökkentettem volna, viszont előtérbe helyezném, hogy a gyerekek megtanuljanak gondolkodni, következtetéseket levonni, csapatban együttműködni, vagy éppen önállóan projektmunkákat készíteni. Sok olyan feladat lenne, amikor a gyerekek önállóan felkészülnek és előadást tartanak egy általuk választott témáról.

Ill. a pedagógusok fizetését és óraterhelését úgy változtatnám meg, hogy alapos készüléssel és sok egyéb egyéni munkával együtt is max. napi 8 órába beleférjen a munkájuk és ezért mérnöki szintű fizetést kapjanak. Természetesen az adminisztrációs feladataikat a mostaninak a századrészére csökkenteném.


Az eü-ben bevezetném, hogy ha valaki TB-ellátottként a magánellátást veszi igénybe, akkor csak annyit kelljen fizetnie, amennyi a magánellátás díja, levonva belőle azt, amit TB-ellátás esetén az állami intézménynek fizetnének. Ugyanakkor az állami finanszírozást úgy növelném meg, hogy abból az intézmények korrektül ki tudjanak jönni, tudjanak fejleszteni, normális béreket fizetni stb. Ugyanakkor bevezetném a vizitdíjat (tudom, ez nem lenne népszerű), hogy az emberek (nyugdíjasok) ne passzióból járjanak orvostól orvosig, hanem célzottan. Minden vizsgálatnak ill. kezelésnek lenne térítési díja, ami természetesen messze kevesebb lenne, mint a valóságos költsége, de legalább a páciens is érezné a pénztárcáján, hogy ahogyan az állam költ most őrá, úgy neki is kell költenie.

2023. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell bedőlni az ittenieknek se mert aki itt a fideszt védi mint a facebook-on is az a fideszes politikusok és azok rokonai,haverjaik, kamu facebookból és több gyk-s fiókból. Plusz egy pár darab közmunkás aki bevan félemlítve vagy csak simán nyalizik nehogy kirúgják. Azért ha bele gondolunk hogy 135 fideszes legbátorabb politikusok csinálnak fejenként 3-3 kamu facebook-ot plusz ezeknek az anyósuk,apósuk, pujájuk,anyjuk,apjuk, meg pár haverjuk,plusz egy-két közmunkás máris össze gyűlik a több ezer lájk meg komment. Hogy azt a látszatot keltsék milyen sokan vannak a fidesszel
2023. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%
Én vodkára.
2023. szept. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Én semmire sem, ugyanis fel sem vettem volna azt a hitelt, hanem szigorú költségvetést készítettem volna, és az EU-s pénzekből az infrastrukturális fejlesztéseket végeztem volna el.

Akkor ma már ott tarthatna Magyarország, ahol a csehek, szlovákok, lengyelek, románok, és már nem azon kellene aggódni, hogy a sorban utolsó Bulgária is mikor hagyja le Magyarországot...

2023. szept. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!