Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kis közvéleménykutatás:...

Egy kis közvéleménykutatás: hogy fogadnád, ha az orosz hadsereg bevonulna Magyarországra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 17. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok, harcolnék ellenük
Fideszes vagyok, az ő oldalukra állnék
Ellenzéki vagyok, harcolnék ellenük
Ellenzéki vagyok, az ő oldalukra állnék
Mi Hazánkos vagyok, harcolnék ellenük
Mi Hazánkos vagyok, az ő oldalukra állnék
Kutyapártos vagyok, harcolnék ellenük
Kutyapártos vagyok, az ő oldalukra állnék
Pártsemleges vagyok, harcolnék ellenük
Pártsemleges vagyok, az ő oldalukra állnék
40 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
56%

Ha azzal a szándékkal vonulna be egy hadsereg Magyarországra, hogy megszálljon minket, vagy leváltsa az általunk választott vezetést, harcolnék ellenük, függetlenül attól, hogy azok oroszok vagy jenkik lennének. Bármit is gondolsz rólunk, fideszesekről, nem vagyunk orosz-pártiak, és bár mihamarabbi békét szeretnénk a szomszédban főleg az ottani magyarok miatt, és úgy gondoljuk, hogy azt Oroszország éhségének kielégítésével lehet kielégíteni Ukrajna rovására, ha módunkban állna, nem csak harcolnánk, hanem elpusztítanánk Oroszországról, az örök keleti fenyegetést, csakhogy sem erősek nem vagyunk, sem atomhatalom, és ez főleg a nyugati országoknak köszönhető, akik az I. VH-t követő békeszerződésekben megfosztottak minket mindentől, amivel tényezők lehettünk volna Európában.


Nagyon jól tudom, hogy az oroszok, a franciák, a britek, a jenkik stb. ellen semmi esélyünk sincs, és ha megindulnak ellenünk, 2 napig sem bírnánk ellenük, de kötelességemnek érzem harcolni Magyarország megmaradásáért akkor is, ha az teljesen esélytelen.


Egy fideszes

2023. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

#1

De nyugati országnak nem lenne oka katonai megszállást végrehajtani ellenünk, az orosznak lenne indoka, ha legyőzné Ukrajnát.

2023. szept. 17. 18:03
 3/36 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem nagyon lenne idő ezen gondolkodni, vagyis kétlem, hogy egy sima civil felfegyverzésére lenne hirtelen idő.

Nem vagyok otthon hadi ügyekben, de Magyarország nem hinném, hogy fel tudná tartani az orosz bevonulást, akár egy napig is.


De javítson ki, aki ért hozzá.

2023. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Katonatiszt vagyok, felesküdtem a hazám védelmére. Bármilyen furcsa, ezt én komolyan is gondolom. Bárki támadná meg Magyarországot, harcolnék ellene.

És hiszem, hogy politikai oldaltól függetlenül sokan lennénk, akik harcolnának egy ellenséges támadáskor, bárki is lenne a támadó fél.

2023. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#3

Nyilván érkezne néhány NATO csapat, ha már a titkosszolgálatok jelentenék, hogy az orosz hadsereg vonul fel a határra. Így valószínűleg lenne idő a Dunától nyugatra lévő lakosok felkészítésére. 20-25-30 ezer NATO katona, plusz a jelenlegi magyar honvédség valószínűleg a Dunától keletre tudná tartani 2-3 hónapig mondjuk 60-70k oroszt, akikkel nekünk indulnának.

2023. szept. 17. 18:08
 6/36 anonim ***** válasza:
66%
Fognám a családot, és indulnánk az ellenkező irányba.
2023. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orosz hadsereg bevonulna, nem hiszem, hogy megkérdeznék, hogy melléjük állsz-e.


Akinek van egy csepp esze, az vagy harcol, vagy külföldre menekül.

Kollaborálni majd a hrcok elcsendesedésével lehet.


Jó kérdés, hogy pártszimpátia alapjn lesz-e különbséb a külföldre menekülésben. Szerintem nem, de remélem sose tudjuk meg.


Most azt mondanám, hogy bevonulnék.

2023. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%
Mennék innen.
2023. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
55%
Már rég nem lennék itt mire valós veszéllyé válna hogy az oroszok betörnek ide.
2023. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

#2:

1 voltam.


Most nincs, de még nem telt el 100 év, amikor még harcolnunk kellett nyugati államok ellen is, és a történelemnek még nincs vége, még bármi lehet belőle. Oroszországtól egyelőre nem tartok, és nem hiszem, hogy Magyarországnak vagy bármelyik NATO tagállamnak tartania kell, amíg annyira gyenge, hogy a selejt fegyverekkel felszerelt Ukrajna is fel tudta tartóztatnia Donbaszban. Tudom, hogy ott vannak az atomfegyverek, amelyek ellen nem igazán tehetünk semmit, meg a holt kéz, ami az utolsó orosz elpusztítása után is atombombák sorozatát irányítaná rá a nyugati országok fővárosaira, de ezen történések bekövetkezése nem valószínű, mert Oroszország élén is nagyon jól tudják, hogy egy atomháború nekik is fájna, abból ők sem jönnének ki jól. Talán éppen ezért jó az, hogy nem csak egy országnak, hanem többnek van atomfegyvere, mert azok kölcsönösen sakkba tudják tartani egymást, nem úgy, mint a II. VH-ban, amikor az USA vezetői úgy rendelték el Japán városok megsemmisítését, hogy tudták, hogy ők az egyetlenek, akik rendelkeznek azzal a fegyverrel, és senki sem lőhet vissza.

2023. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!