Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy Lévai...

Mit szóltok, hogy Lévai István fideszes képviselő 5 milliót ajánlott az indulásért cserébe egy MKKP-s képviselőnek?

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 18. 10:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%

#4

"hogy leváltsuk V. Iktort, amire ők szemmel láthatóan nem voltak képesek és nem is lesznek"

Tehát te elvárod, hogy váltsanak le egy pártot úgy, hogy nem szavazol rájuk? El kell, hogy szomorítsalak, de ez elég gerinctelen hozzáállás, szóval semmilyen erkölcsi győzelmet nem könyvelhetsz el.


Ha azt várod el, hogy leváltsák, akkor minimum rájuk kell szavaznod, de sokkal inkább kampányolnod is kell mellettük.

Az egész bolygón nincs olyan párt, ami támogatás nélkül le tud váltani egy pártot. Ez egy szimpla tény, te ezzel a ténnyel nem vagy tisztában.

2023. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%

10: nem világos, miért pontoznak le, hiszen világos, hogy a fidesz szándékosan ilyenre alakította a választási rendszert


Az egy dolog, hogy valakinek a kutyák szimpatikusak, de ha külön indulnak, akkor megint az lesz, hogy lesz egy-két képviselőjük, a fidesz meg megint 2/3-dal fogja nyerni a választást, így érdemben a megválasztott kutyáknak semmibe nem lesz beleszólásuk.


Ezt kellene megérteni, hogy legalább a 2/3-ot le kell bontani ahhoz, hogy az ellenzék bármibe is bele tudjon szólni, és ne csak a fidesz uraljon le mindent.

2023. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

#11

Az egyetlen dolog, amit elvárok az ellenzéki pártoktól az MKKP és a Momentum(van 1-2 nem kollaboráns köztük) kivételével a feloszlás. Ezt szintén erkölcsi alapon várom el.

Az igazán gerinctelen dolog, amit a fityisz is folyamatosan csinál az mások szavának a kiforgatása.

2023. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

#14

"Az egyetlen dolog, amit elvárok az ellenzéki pártoktól az MKKP és a Momentum(van 1-2 nem kollaboráns köztük) kivételével a feloszlás"

Aminek az első lépése, hogy választást nyernek, szóval igen, ugyanazt mondod, amit rólad leírtam, azt várod el, hogy nyerjenek a szavazatod nélkül. Ez gerinctelen dolog.

Ugyanis, ha te is felismered, hogy kollaboránsok vannak az ellenzékben, akkor a leggerincesebb párt is rá lesz kényszerítve, hogy fogjanak össze a többi párttal, ahol kollaboránsok vannak.

Ezt akkor lehet egyedül kiszűrni majd, ha az összellenzék választást nyer és új választási törvényt raknak össze, ami mellett már nem kell együtt indulniuk és a felesleges pártok kihalhatnak.


"Az igazán gerinctelen dolog, amit a fityisz is folyamatosan csinál az mások szavának a kiforgatása."

Akkor örülhetsz, mert iylen itt nem történt. Leírtad, hogy gerinctelen módon viselkedsz és én kimondtam, ennyi történt.

Ha nem tetszik, akkor változtass a viselkedése módodon.

2023. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#15: Részemről itt az a gond, hogy nem hiszek abban, hogy összefogva le lehetne váltani a kormányt. Önkormányzati szinten ez működhet, országos szinten szerintem nem. Én benne lennék abban, hogy először váltsuk le a kormányt, majd utána tisztítsuk meg az ellenzéket, de szerintem ez nem működik.
2023. szept. 18. 13:31
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

#15

Elnézést! Ezek szerint a szövegértéseddel vannak komolyabb problémák...

1. Ahhoz, hogy feloszoljon egy párt nem kell választást nyernie, most azonnal megtehetnék. Bár meg is tennék a DK-val az élen! Honnan veszed, hogy én azt akarom, hogy nyerjenek azok, akiket rühellek? Teljesen logikátlan.

2. A leggerincesebb párt soha nem kívánt összefogni a jelenlegi ellenzékkel és a legfrissebb információim szerint legfeljebb a KDNP-vel hajlandóak koalícióra Geriék.

3. Én most is kiszűrtem, hogy feriék eladósították az országot és saját bevallása szerint hazudtak reggeltől estig. Azt is kiszürtem, hogy karigeri benne volt a parkolás mutyiban és még a legutóbbi ungár gikszert is kiszúrtam. Nagyon figyelek ám sajnos az ilyen dolgokra. Túl érzékeny vagyok az ilyesmire...

4. Nem viselkedtem sehogy. Egy fórumon írtam egy hozzászólást.

5. Valójában az ellenzéki összefogás győzelmének a záloga az, hogy kigyomlálják a kollaboráns nyomorultakat.

2023. szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
16: mivel nincs egy akkora ellenzéki csodapárt, mint a fidesz, ezért külön indulva garantáltan nem lesz kormányváltás, erre csak összefogva van esély, mert a fidesz rendszerében a kis pártokra szétszavazás a fideszt segíti
2023. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
47%
17: korrupció mindig lesz, a reális cél most az, hogy legalább ne a fidesz uraljon le kétharmaddal mindent, mert ez nagyon káros az országra nézve, ehhez pedig az összefogás az egyetlen út
2023. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom feltűnt-e amúgy nektek, de orbánra is azért szavaztak az emberek, mert a kisebbik rossz volt. Kiderült, hogy egy sokkal rosszabb jött, mint előtte volt.

Miért akarjátok, hogy még náluk is rosszabb jöjjön?

Miért nem akarjátok a rendszert megreformálni, ahelyett, hogy görgetjük magunk előtt a sz*rt?

2023. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
#19: Itt alapvetően abban látom a különbséget, hogy nem ugyanazt látjuk kisebbik rossznak. A Fidesz mára szerintem már a nagyobb rossz. De egyetértek, kezdjünk tiszta lappal. Hogy ezt hogyan lehet viszont milliókkal megértetni, az jó kérdés.
2023. szept. 18. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!