Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elhiszitek, hogy 115000 fővel...

Elhiszitek, hogy 115000 fővel csökkent a magyar cigányság 10 év alatt a népszámlálási adatok alapján?

Figyelt kérdés
Nem rasszista indittatású a kérdés, hanem a népszámlálási adatok hitelességére vonatkozik.

#Magyarország #roma #népszámlás
2023. szept. 29. 09:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az egész, hogy többen vallják magukat magyarnak, mint anno.

-Szerintem ez nem akadémiai szint! :D

2023. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hol olvastad? mivel a 2022-es népszámlálási adatok csak november végén fogják publikálni...


Mi a forrás?

2023. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Google a barátom, 1 percbe sem telt a forrást megtalálnom.


Szentkirályi király forrás.

2023. szept. 29. 12:59
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Úgy érdekelne, hogy miért lettem lepontozva. :D Szerintetek ha nem az történik, hogy a cigányok nem érzik magukat cigánynak akkor mégis mivel magyarázzátok, hogy egyre több sötét bőrű embert látni és mégis hivatalosan nem nő a számuk?


2011-ben még nem féltek bevallani a származásukat de 2022-ben meg már igen?

A kormány hamisítja meg a statisztikákat, hogy a magyarok nyugodtan hátra dőlhessenek?

Esetleg tényleg jobban fogynak és kevesebb gyereket vállalnak, mint a magyarok?

2023. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

13/14 Kérdező.


Nem a Google kérdeztem és nem is vele beszélgetek, hanem veled, linkeld be a hírt...


"Szentkirályi király forrás."


Életemben nem hallottam erről az oldalról, de hogy full kamu az 100% xD pláne, hogy még ki sem jöttek a 2022-es népszámlálási adatok... de gondolom egy jósda lehet az.

2023. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a Lajos-forrás bámulása közben köszönt rá a vízió... :DDD
2023. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%

12/ válasz: „Ezt hol olvastad? mivel a 2022-es népszámlálási adatok csak november végén fogják publikálni… Mi a forrás?” (2023. szept. 29. 12:50)

A KSH a forrás. „A 2022. évi népszámlálás lezárulta után mindössze 10 hónappal már végleges adatokat ismertetett a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).”

Ez a KSH honlapján olvasható, 2023. szeptember 26-án jelent meg: [link]


Én pl. már 2 napja letöltöttem egy csomó adatot, a legújabb Excel formátumban legyűjthetők kiválogatott adatok. Nagyon sokféle válogatási lehetőség van, és egyenként, párban, vagy akár egyben is legyűjthetők a 2001-es, 2011-es és 2022-es népszámlálási adatok. (Annyi korlát van, hogy ha a budapesti kerületekkel együtt településekre bontva kértem adatokat, akkor egyszerre csak kevés adatfélét – lakos, nemzetiségek, vallás, iskolázottság, lakóépület, fűtésmód stb. – lehet letölteni, mert a települések miatt 3178 adatsor van és egyszerre csak 40 ezer adatcellát lehet letölteni, ami nem jelenthet pl. 58 oszlopot, mert az 58*3178=184324 cellaadat.)

Azért fővárosi kerület és település részletezéssel töltöttem le az adatokat, mert így akár településenként is tudok arányokat nézni, de nézhetem a három népszámlálás során adódó változásokat is; ha akarom, akkor gyűjthetek járásonként, megyénként, régiónként, vagy adott lakosságszám tartományokban stb. is

2023. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A KSH nagyjából az a szint, mint amikor az éppen hatalmat gyakorlók megrendelik a számukra kedvező adathalmazt és publikáltatják.

A Grimm legszebb meséi címen futó könyvben több az igaz adat, mint amiket statisztikai adatként sütnek el sokszor.

2023. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

17-es


Na ez új, mert augusztusban még azt írták, hogy nov 15 után lesz a publikáció várhatóan...köszi szépen a linket is.


Esetleg te be tudod linkelni a kérdésben elhangzott hírt? vagy hallottál máshol erről bármit? tényleg kíváncsi volnék erre.

2023. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
13, akkor a kékkúti forrást ajánlanám, szép helyen van.
2023. szept. 29. 18:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!