Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok magasabbrendű...

A balliberálisok magasabbrendűnek, menőbbnek tekintik az angolszász kultúrát a magyarhoz képest?

Figyelt kérdés

Lehet ez nem teljesen politikai kérdés, de nekem van egy ilyen tapasztalatom, hogy létezik ez a fajta kulturális imperializmus, hogy sokan menőbbnek érzik az USA kultúráját a sajátjuknál és hozzá próbálnak hasonulni. Ennek szerintem legfontosabb eszköze az angol nyelv, mert sok munkahelyen már csak azt használják, de szabadidőben is csak angol nyelvű podcast-okat hallgatnak vagy sorozatokat néznek. Ezzel meg valamilyen szinten el is távolodnak mondjuk az egyszerűbb vidéki magyar emberek világától.

Tulajdonképpen a dualizmus korában is volt egy ilyesmi, mert akkor a nemesek mind a német nyelvet nyomták és az osztrákokat próbálták mindenben utánozni. Az sem feltétlenül igaz, hogy mindenki balliberális lenne, aki tájékozott a nyugati világ dolgait illetően, de szerintem egy jobboldali, konzervatív emberre inkább jellemző, hogy törekszik a magyar nyelvet szépen beszélni angol szavak nélkül és értékeli jobban a magyar népdalokat, irodalmat, zenét, mint a baloldalon, ott egyszerűbb mindent átvenni nyugatról és lenézni a magyar vidéki embereket. Ismerek olyan Kanadából hazatelepült magyart is, aki anyanyelvi szinten beszél angolul, de mégsem kever angol szavakat a magyar beszédbe és abszolút jobboldali, hazafias érzelmű, utálja a woke-ot. A balosoktól meg mindig csak azt lehet hallani itt minden sz.r, nyugaton minden jó, pedig nekik is ez a hazájuk, csak lehet nem érzik annak.



2023. okt. 20. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Mivel, ott nem irtottak ki mindent az angolszász kultúrából politikai alapon, mint itthon az utóbbi 10 évben és nem szállt bele teljesen a politika az aktuálkultúrába, igy jelenlegi állapotok alapján én azt mondom igen.

Kultúrtörténelmileg meg inkább Tóth Árpádot olvasok, amig még lehet.


Minden másra meg ott a fóliázás.

2023. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Az általad "balliberálisnak" nevezett csoport legalább fogyaszt bármilyen kultúrát! :D

A jobboldalon meg ugye kibiztosítják a revolvert az értelmiségi szó hallatán...

Mi lenne, ha mindenki azt nézne hallgatna és olvasna, amit szeretne? Miért kéne nekem a végtelen f*s kőszívű ember fiait és traumatizáló kisködmönt olvasni, ha vannak sokkal élvezetesebb nyugati és keleti írók!? Hazaszeretetből!? Szeretem én attól, hogy több külföldit olvasok, mint magyart. Nincs összefüggés!

2023. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Az a jó, hogy az aktuális magyar kultúra az ott tart, hogy Tóth Gabi, Győzike és az Elkrtk filmek és talán, még mindig sokan néznek Barátok Köztet. Ezek után, csodálkozik bárki is, hogy a többség, miért nem tart igényt a "nemzeti kultúránkra"?
2023. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

És a cancel culture micsoda?

2023. okt. 20. 10:49
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Ez nem igaz, most is vannak nagyon magas minőségű magyar irodalmi művek, zenék, filmek. Amúgy meg ez a réteg, akikre célzol, hogy trash tartalmakat fogyaszt ugyanúgy megvan a nyugati országokban is, a legtöbb ilyen műsor onnan jött át.

2023. okt. 20. 10:52
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
A cancel culture az valami olyasmi, mint, amikor nem adnak családi támogatást és szerepet egy olyan szinésznek, aki kritizálja a kormányt, vagy az is cancel culture lehet, hogy, amikor egy hitetanuságtett énekesnő épp megcsalja a férjét és elválik tőle, akkor a rendszer elereszti a kezét, vagy olyasmi lehet a cancel culture, hogy az általuk nem támogatott művészeket egyszerűen semmibe veszi az állam és megvon tőlük minden támogatást. Szerintem ilyesmi lehet a cancel culture.
2023. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
5, mutatnál egy ilyet, ha megkérlek szépen?
2023. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Ez egy nagyon jó magyar film, 2017-ből:

[link]

2023. okt. 20. 10:58
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Libsizéstől meg jobberezéstől eltekintve, objektíve nézve az a helyzet, hogy az angolszász kultúra tényleg gazdagabb a magyarnál, egyszerűen azért mert ott nem darálta be a török hódoltság a középkori kultúrát, nem volt proletárdiktatúra, jóval gazdagabbak voltak és több írót, festőt, építészt tudtak eltartani, amióta meg világbirodalmuk van/volt, meg ott van az Egyesült Államok, Ausztrália, Kanada, létszámban és más kultúrákkal való kapcsolatban is jóval előrébb vannak. Ettől még egy magyarnak illik ismernie a saját kultúráját.
2023. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Ja, ott nincs ilyen hülseség, hogy "balliberális", van baloldali, meg liberális.


>lenézni a magyar vidéki embereket.

-az nem a magyarság miatt van, hanem a primitívség miatt. Egy redneck nem különb, mint egy mihazánkos, betyársereges hazai megfelelője.

2023. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!