Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldiek elveszik a...

A külföldiek elveszik a magyarok munkáját?

Figyelt kérdés
Néhány helyen olvastam, hogy magyarokat rúgtak ki majd ukránokat, filipponókat vettek fel helyettük, mert ők olcsóbban, rosszabb munkakörülmények mellett is keményebben dolgoznak. Ugyanakkor mostanság néhány megnyugtatni kívánó cikket is olvastam, miszerint a munkáltató csak akkor vehet fel külföldit, ha nem talál rá magyar munkaerőt, és hogy minden munkavállaló csak B tervként gondol a külföldiekre. Mi az igazság?

2023. okt. 31. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A Continentalba folyamatosan ezt csinálják/csinálták.
2023. okt. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Orbán Viktor veszi el a magyarok munkáját, Ő az, aki ennyi külföldi vendégmunkást betelepít.
2023. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez a kérdés miért nem merül fel benned, amikor a magyarok veszik el a német francia, holland, stb emberek munkáját?

A munkáltatók azt alkalmazzák, aki kevesebb fizetést kér

2023. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 felmerült és értem én. Nem hőbörögni akartam. Csak érdekel, hogy van nálunk.
2023. okt. 31. 07:51
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

De ha egyszer a vendégmunkások jobban, keményebben dolgoznak akkor egyértelműen őket veszik fel dolgozni.

Kérdező, ha te munkáltató lennél akkor gondolom te is az olyat vennél fel aki nem kér túl nagy fizetést és keményen dolgozik.

2023. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
A Magyar emberek nem akarnak dolgozni, munkaerőhiány van, ezért kell külföldről embert hozni.
2023. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
26%
Jó reggelt. Végigaludtad az elmúlt pár évtizedet?
2023. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 persze, ezt is értem.


A kérdés arra vonatkozott, hogy létező jelenség-e az országban, amit írtam, vagy valóban van valami szabályozás arra, hogy ezek ne történjenek meg...


Az érdekel, hogy Ti tapasztaltátok-e, hogy inkább külföldieket vesznek fel a fentebb említettek miatt, vagy nem. Nem az, hogy amennyiben igen, annak mi az oka, azt én is leírtam a kérdésben...

2023. okt. 31. 08:54
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

#8

Igen, tapasztalom.

És mit tudunk csinálni?

2023. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 gondolom semmit.
2023. okt. 31. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!