Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a magyar állam...

Akik szerint a magyar állam nem tud csődbemenni, mivel magyarázzák azt, hogy a közelmúltban 2 európai ország is gyakorlatilag államcsődöt jelentett? Milyen kritériumok nem teljesültek az ő esetükben, ami a miénkben adott?

Figyelt kérdés

2023. nov. 15. 07:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

A nagy ember ilyet soha nem fog bejelenteni.


Az államcsődnek sokféle értelmezése lehet. Szerintem, ha egy állam nem látja el az alapvető feladatait, az már csőd. Attól függetlenül, hogy bejelenti-e vagy sem a vezetője.


Különben szokták a fizetőképtelenséget is csődnek nevezni. Azt nem tudom, hogy ez a NER esetében miért kizárt. (Mert - szerintem - nem az.)

2023. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Konkrétan leirva és kimondva láttam, hallottam, olvastam olyan véleményeket, amik kizárták az államcsőd lehetőségét Magyarországon. Félreértések elkerülése érdekében én nem drukkolok az államcsődnek, csak szeretném megérteni, hogy mi a különbség Magyarország, Görögország és Izland gazdasági működése közt.
2023. nov. 15. 07:31
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
A Viktorral meg az állítólagos szakértelmével magyarázzák.
2023. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk sokkal szarabb helyzetben levő országokban sincs csőd, szóval én nem látok okot emiatt aggódni. Problémák vannak, ez igaz, de csőd nincs, az ország tud működni tovább.
2023. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4, de ez nem magyarázza, hogy mi történt Görögországban és Izlandon.
2023. nov. 15. 07:46
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

#4

Melyik országra gondolsz, amikor azt írod, hogy működik?

2023. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
13%
Melyik országok jelentettek be államcsödöt????
2023. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Az ötös hozzászólásomban irtam le. Csak el kell olvasni a válaszokat.
2023. nov. 15. 08:06
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
És mond Görögország mind Izland előttünk jár...
2023. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell mondani, én a kérdező vagyok. Fogalmam sincs, hogy mi van Magyarországon, ami nincs Görögországban vagy Izlandon. Ezért érdekel a kérdés.
2023. nov. 15. 08:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!