Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nincs TAJ számom, akkor a...

Ha nincs TAJ számom, akkor a NAV nem is bírja megsarcolni a vagyonom, nem?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok magyar lakcímmel, viszont külföldön dolgozom és keményvalutában kapom a fizetésem.

Ha nincs TAJ számom (és soha nem is volt) akkor a NAV nem bírja megsarcolni a bevételem, jól gondolom?



#NAV #tolvaj #harácsolás #Banditák #Megsápol #Kisíbol
nov. 18. 05:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek mi köze a TAJ-számhoz?
nov. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert általában azon keresztül szokták nézni ki mennyi tb-t fizet be. Ha én 0 tb-t fizetek be, akkor nem sápolnak meg?
nov. 18. 06:06
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Édes Istenem..
nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kérem válaszolna valaki a kérdésre. Nem ismerem annyira a magyar jogszabályokat, mert nem Magyarországon nőttem fel, és csak keveset éltem ott.
nov. 18. 06:18
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha életvitelszerűen külföldön élsz, dolgozol, adózol, odakint fizetsz egészségügyi járulékot, akkor nincs TB fizetési kötelezettséged.
nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Magyar állampolgár vagyok magyar lakcímmel, viszont külföldön dolgozom és keményvalutában kapom a fizetésem."


Ilyenkor a külföldön fennálló biztosításodat be kell jelenteni annak keletkezését követő 15 napon belül a NEAK-nak a NEU.70 nyomtatvány kitöltésével és békén hagynak. Mivel ha külföldön van biztosításod egy olyan államban, amelynek kettős adózást kizáró egyezménye van Magyarországgal, akkor itthon nem kell fizetned külön eü. szolgáltatási járulékot arra az időszakra.


Ennek nem sok köze van a TAJ-számodhoz ilyen szinten.


"Mert általában azon keresztül szokták nézni ki mennyi tb-t fizet be."

A NAV az adóazonosító alapján tartja nyilván az adózókat. Ha valakinek az valamiért nincs, attól még az országos nyilvántartásokhoz hozzáfér, és adott esetben képez egy adóazonosítót az illetőnek, ha szükséges (ügye keletkezik náluk).


NEU.70 nyomtatvány-> Akár utólag is beküldheted, ha fennál a veszély, hogy tartozást halmozol fel járulékban.


[link]

nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
... a NEAK-hoz kell bejelenteni (elküldeni), nem a NAV-hoz!
nov. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6


De ott írja az űrlapon, hogy TAJ számmal rendelkező személynek

nov. 19. 07:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, ott írja, mivel a NEAK az egy egészségbiztosítási szerv, és ők TAJ-szám alapján tartják nyilván a lakosságot, mivel az egészségügyi ellátásokat az alapján biztosítják részükre. A NAV viszont adóazonosító alapján tartja nyilván őket, mivel adóhatóság, nem pedig egészségbiztosítási szerv. TAJ-számról nincs nyilvántartásuk. Persze ettől még meg tudják szerezni, ha a feladatuk ellátásához szükséges. De alapból ezt nekik nem kell tudniuk -> nem kötődik a feladatellátásukhoz ugyanis ennek a számnak az ismerete.


Sikerült fényt gyújtanom?

nov. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs TAJ-számod, akkor anélkül töltöd ki az adatlapot. A TAJ-számhoz pedig odaírod, hogy "nem ismert".


Egyáltalán van már előírva kötelezettséged (tartozásod) a NAV-nál, hogy ennyire tartasz tőlük?

nov. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!