Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért nézik le a...

A balosok miért nézik le a fizikai munkásokat?

Figyelt kérdés

Ez sokszor vitatéma, hogy mennyi diplomás és mennyi szakmunkás kéne egy országba meg kit mennyire engednek tanulni, de azt lássuk be, hogy tényleg sok büfészak főleg humán területeken, amiknek semmi munkaerőpiaci értéke nincs és kár arra pénzt költeni, hogy ezeket fenntartsuk, amikor azokból az emberekből lehetnének tök hasznos szakmunkások is, akikre nagyon is szükség lenne.

Nem értem miért kell annyira tolni ezt a mantrát, hogy mindenkinek egyetemre kell járni és a munkások lúzerek, nem leszünk összeszerelő üzem, stb. Tisztában kéne lenni a realitásokkal, egy budai orvos vagy ügyvéd gyereke természetesen nem lesz soha munkás, de aki egy kis faluban születik nehéz körülmények közt, annak igenis jó kitörési lehetőség, ha kitanul egy szakmát és 18 évesen munkába áll. A cigányokat sem arra kellene ösztönözni, hogy megasztárok legyenek, hanem inkább asztalosok, építőipari munkások, pékek, pincérek, stb.

Azt hiszem még Magyar Bálint, oktatási miniszter mondta anno, hogy nem szabad a gyerekeknek 14 éves koruk előtt kézbe venni a csavarhúzót vagy a kalapácsot, mert sérül a fejlődésük. Hát aki azután veszi kézbe a szerszámot, az valószínűleg ki is ejti.



2023. nov. 25. 14:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%

Liberális értékrendű, diplomás (IT terület), budapestiként úgy érzem, van a lenézésnek alapja.

Én amíg az egyetemi képzésre gyűjtöttem, dolgoztam összeszerelő üzemben, de annyi kétszínű, rosszindulatú, sz*rkeverő, áskálódó, kibeszélő embert nem láttam, mint ott, pedig nem is a legputribb hely volt, 8 általánossal nem vettek fel senkit.

Na most elképzelem, mi lehet ez alatt, a szakmunkás szintjén...

Persze a diplomások között is van ilyen, de a proli rétergnek még arra sincs esze, hogy a kétszínűséget, kibeszélést is ésszel csinálja.

2023. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Annyira tipikus az egyes. A kommented tökéletesen tükrözi mi a probléma a liberális eszmével. Mondom ezt szintén liberálisként.
2023. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

A kérdés szokásos jobber troll hazugság, szó sincs ilyesmiről.


A felsőfokú végzettség azért szükséges, mert a világ egyre összetettebben működik, jelenleg Magyarországon pedig messze átlag alatti a felsőfokú végzettségűek aránya.


(Megjegyzés: Nagyon elterjedt tévhit, hogy az oktatás feladata az lenne, hogy munkásokat termeljen a munkaerőpiacra.)

2023. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben sok az igazság is meg a nem igazság is.


Én senkit nem korlátoznék, hogy ki minek tanuljon vagy mit csinálhat az életében, tudom nagyon sok ember imád bele pofázni mások életébe, hogy kellene élnie, mit kellene csinálnia..stb. Én ezt a mentalitást elvetem, mindenki annak tanul és azt fog dolgozni amit kitalált a kis buksijában, na meg amit el tud érni. Szíve joga egyéni döntése, senkinek semmi köze ehhez, pláne nem korlátoznia.


Ahogy a kérdező írja, igaz, hogy sok a büfészak, aminek nem sok haszna van, kár pénzt költeni. De attól, hogy ha ezek megszűnnek nem fognak az emberek szakmunkás kört választani ezek helyett.


Másik, egy ország célja, hogy a társadalma minél tanultabb legyen és ne rekedjen meg egy szinten, Magyarországon megfigyelhető, hogy a nagyobb városokban a 2001-es népszámláláskor a legmagasabb iskolai végzettség az általános iskola és a szakmunkás végzettség volt, a 2022-es népszámláláskor meg már az érettségi végzettségűek voltak, ez egy tök természetes fejlődő folyamat.


Aki szegény családból meg faluból származik 10-ből 1 vagy nagyon max 2, akik kitudnak törni abból a szintből sajnos... szociológiai kutatásokból kiderült már nagyon régóta, hogy a tanulók/gyerekek többsége azon a szinten marad, mint a szüleik és amilyen környezetben él. Tehát, az a gyerek, akinek szakmunkás végzettségű a szülei nagyon nagy eséllyel ő is szakmunkás végzettségű lesz, akinek a szülei diplomások, a gyerkeből nagy eséllyel lesz diplomás, és a 8 osztályt sem végzett szülők gyerekeinek a nagy része sem jut nagyon ennél távolabb sajnos.

2023. nov. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem politikai kérdés. Vannak olyan diplomások, doktorok, akik lenézik a nem diplomásokat, vagy akik egy szerintük alacsonyabb felsőfokú képzésben vettek részt és vannak olyanok, akik egyáltalán nem nézik le.

Az, hogy valaki egy hülye phasz, nem függ attól, hogy mit végzett, egy PhD-s is lehet s3ggfej.


Az összeszerelő üzem téma az más. A gazdasági szerepünket szimbolizálja és nem szó szerint azt, hogy lenézett betanított munkások állnak majd a futószalag mellett. Magyarországnak egyáltalán nem biztos, hogy az jelenti a felívelő jövőt, ha nagyrészt külföldi cégek összeszerelési helyszíne lesz. Ez a szerep általában a gyengébb gazdaságú országoknak jut. Volt ország, ami ebből a szerepből ki tudott törni, de Magyarországon erre nem látható törekvés.

2023. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "jó" hozzáállás:

Mindenért a balosok a hibásak. Még azért is, ami totál nem Mo.-t érintő téma.

Gratulálok:).

2023. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2023. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 DK-s ***** válasza:
42%

Nekem az a meglátásom, hogy az értelmiségiek különböző mondva-csinált, vagy általánosított példákon keresztül akarják lekezelő helyzetben tartani a kétkezi melósokat. Ezzel próbálják kiemelni a saját "fontosságukat".



A kétkezi melósok pedig az ilyen értelmiségiekről pontosan tudják hogy s'ggh'lyék, és a helyükön is kezelik őket. XD

2023. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 DK-s ***** válasza:
100%

#1-nek:


Vagyis szépen elmondtad hogy milyen negatív jellemeket tapasztaltál magad körül, de azok nem a 8 osztályosok voltak.


WTF?


Ez szerinted nem volt igencsak kontraproduktív?

2023. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
Ez már megint ilyen "Felpaprikázott jobberek dúlnak-fúlnak önnön agyszüleményeiken" felütésű kérdés.
2023. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!