Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek szerint ez a jó...

A Fideszesek szerint ez a jó irány Magyarországnak: EU kilépés, akku gyárak és kínai hitelcsapda?

Figyelt kérdés

Csak infóként mondom, hogy ezek a akku gyárak nem csak hogy nagyon keveset fizetnek, de még a nyugati rabszolgagyáraknál is sokkal rosszabbak. Eleve mérgező anyagokkal kell dolgozni, sokkal baleset veszélyesebbek, és a munkatempó elképesztő, ráadásul egyre rosszabb lesz mert a kínaiak fogják diktálni a munkatempót. Ismerek valakit aki már nagyon rutinos fizikai munkákban, sok munkahelyen megállta a helyét, de akku gyárban ő is csak 3-4 napig bírta. Mindezt persze bagóért.

A Fideszesek szerint mégis ez a jó irány Magyarországnak? Lépjünk ki az EU-ból, építsük tele az országot környezetre és munkaerőre káros, filléres gyárakkal ahol a kínai góré diktálja a munkatempót, mindezt úgy hogy a munkatársaink filippínók, vietnámiak lesznek? Mindemellett adósítsuk el kínai hitelekkel még a dédunokáinkat is?


2023. nov. 29. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs EU kilépés, nincs kínai hitelcsapda, az iparfeljesztés meg a legjobb dolog.
2023. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Én abba sem vagyok teljesen biztos, hogy, ha megis történne a HUXIT, akkor a szavazótábor felfogná, hogy nem vagyunk többé EU tagok.

Ha nem mondja be az M1, vagy a TV2, meg sem fog történni, max akkor fognak rájönni, ha megint útlevél kell majd, mikor mennek Erdélybe és nem engedik be őket.

2023. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

1, Az ország vezetője és vezetői olyanokat nyilatkoznak, hogy fájdalmas az EU tagság, hogy Brüsszel taknokat akar küldeni Magyarországra, hogy Moszva jobb volt és hasonlók, már ott tart a kommunikáció, hogy Brüsszelből is olyan üzeneteket kapunk, hogy nem kötelező tagnak lenni és senki sem erölteti ezt ránk, nyilt vita van arról, hogy milyen lehetőségek vannak a hazánk ellen, hogy ne blokkoljuk tovább az EU-s politikát.

Én komolyan nem értem, hogy, tud bárki is ennyire nyugodt lenni a tagságunkkal kapcsolatban, én nem vagyok, kicsit sem.

2023. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem lesz HUXIT, mert Kína nem fogja megengedni a "szuverén" kormányunknak. Gondolj bele elkerültünk egy csődöt, mert Kína megszórt minket pénzzel. Cserébe be kell engedni a kínai akksigyárakat, hogy Kína így vámmentesen árusíthassa az EU területén a CATL akksikat. Ha kilépünk, akkor Kína nagyon pipa lesz, nem fogja megengedni.
2023. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 progizo ***** válasza:
100%

#1.: "Nincs EU kilépés, nincs kínai hitelcsapda, az iparfeljesztés meg a legjobb dolog."


Valahogy mégsem vagyok megnyugodva ezen soraid olvasása után...

Az iparfejlesztés tényleg jó dolog - lenne, ha az olyan magyar vállalatok kapnák benne a főszerepet, mint az Ikarus, Orion, Videoton, Tungsram, Ganz, Rába, stb., de sajnos ezekkel mit sem törődik a kormány, a külföldről iderángatott multikat pedig nem nevezném magyarnak, noha lehet, ezek tartják lélegeztetőgépen az orbáni gazdaságot.

2023. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez nem a fideszesek szerint van.

Ez a balosok szerint van a fideszesek szerint.

Felesleges a hülyeséget újra és újra kérdésnek álcázni és provokálni.

2023. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Esélytelen huxitokról beszélni. Mert volt olyan brexit? Mintha 1 szinten lenne a 2 ország...
2023. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
4)Milyen csődről beszélsz? 2008/9-ben volt Magyarországon legutóbb csődközeli helyzet
2023. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
8-as Igen, megint jön a szokásos h*lye, akinek el kell magyarázni. Az állam fizetésképtelenné vált, ezért soha nem látott hitelt vett fel. Persze jogilag nem beszélhetünk csődeljárásról, mert elvből nem kuncsorgott az IMF-nél, de ha a csődöt úgy definiálod, mint fizetésképtelenséget, akkor egy vastagon csőd volt. Nem olvastál híreket tavaly ősszel? :D
2023. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

9, nem a fenét: az összes állami szerv gyakorlatilag működésképtelenné vált, semmi sincs az országban, ami rendeltetésszerűen működne, nyugodtan hivjuk ezt államcsődnek, mégha nem is a klasszikus formája.

Nincs oktatás, egészségügy, a teljes szociális szféra leállt, a tömegközlekedés, az úthálózat és sorolhatnám reggel, délben, meg este is.

2023. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!