Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Trianon máig velünk él,...

Progizo kérdése:

Ha Trianon máig velünk él, akkor nem kellene végre elpusztítani?

Figyelt kérdés

Ennek az ismeretterjesztő videónak

[link]

az utolsó mondatai fogalmazták meg bennem a kérdést: ha Trianon máig velünk él, nem kellene akkor elpusztítani, azaz a határrevízióval felszámolni a következményeit, mielőtt azok pusztítják el a magyarságot, először a Kárpát-medence tőlünk elszakított részein, majd a maradék, Csonka-Magyarországon?



dec. 14. 14:49
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Nyugi, a maradékot most pusztitjuk ki Oroszországnak.
dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudnánk megtenni, nincs akkora hadseregünk.

Az a baj, hogy a megmaradt részre sem vigyázunk és csak egymást marjuk.

dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
75%
Csak egy nagyon kis közösség éli úgy a napjait, hogy nem tud elszakadni Trianontól. Az átlagembert nem érdekli. Tanulta, és elfogadta.
dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

#2.: Mekkora hadsereg kellene hozzá?

És miért ne tudnánk békésen elérni a revíziót, mint 1938-41 között, ha nem egymást marnánk, hanem a területeinkért, nemzetrészeinkért való kiállás valódi kohéziós alap lenne és egy emberként kérné a magyarság a nemzetközi szervezetektől a megoldást? Végül is ez létkérdés számunkra, hogy sikerül-e széttörni a magyarnyomorító trianoni bilincseket vagy önmagunk járulunk hozzá hallgatásunkkal és belenyugvásunkkal a gúnyhatárok bebetonozásához?

Nem hiszem, hogy a magyarságnak ne lenne olyan fontos a területei hovatartozásának kérdése, mint pl. a románoknak az, hogy övék lehet-e újra Moldova? Mert ők ezt állandóan hangoztatják és monitorozzák az egyesülés támogatottságát.

dec. 14. 15:07
 5/46 A kérdező kommentje:

#3.: "Csak egy nagyon kis közösség éli úgy a napjait, hogy nem tud elszakadni Trianontól."


És gondolom benned a KSH egy jeles személyiségét tisztelhetjük, aki készített pár alapos felmérést ezzel kapcsolatban.


"Az átlagembert nem érdekli. Tanulta, és elfogadta."


150 év török uralom után is tudta az akkori átlagember is, hogy Magyarország az Adriától a Kárpátokig tart.

Szóval ma sem elfogadni kéne az elfogadhatatlant, hanem egy emberként akarnia és hangoztatnia kellene társadalmunknak legalább az etnikai kiterjedésünket lefedő 1941-es határainkhoz való ragaszkodást.

Szerintem nem olyan hülye a legtöbb átlagember, mint amilyennek itt beállítod, hogy a saját érdekeinek ellensége.

dec. 14. 15:17
 6/46 anonim ***** válasza:
41%
Gondoltam, hogy te is abba a csoportba tartozol :) Felőlem rágódhatsz a múlton, amennyit csak akarsz, én inkább előre nézek.
dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

#6.: "én inkább előre nézek"


Én is. És a jövőben egy nagyobb, erősebb, gazdagabb, jelentősebb Magyarországot akarok látni, olyat, amely hazája a 13-15 milliós Kárpát-medencei magyarságnak és azok közös erővel építik-fejlesztik azt.

Tudod, a versike hogy szól? "Legyen úgy, mint régen volt:

süvegelje meg a magyart

mind a német, mind az oláh, mind a tót!"

dec. 14. 15:28
 8/46 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Száz éve volt, semmiféle jogalapja nem lenne egy határrevíziónak. A ma élő határon túli magyarok nagyszülei is az adott országban születtek, el kellene végre engedni, ráadásul Ők is csak rosszul járnának vele ha egy olyan elmaradott, szétlopott, megnyomorított országhoz tartoznának mint Magyarország. Köszönjétek meg a jelenlegi vezetésnek!
dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, jól hangzik a békés határrevízió, de ebbe nem menne bele egyik ország sem. Nem fogja azt mondani pl Románia, hogy jól van, visszakapjátok a területeket. Nem is fogja ezt senki ráerőltetni, mert senki nem akar precedenst teremteni. Ahhoz, hogy ilyesmi akárcsak szóba jöjjön, egy nagyobb európai háború kellene, de az meg senkinek nem lenne jó. És akkor se valószínű, hogy jól jönnénk ki belőle, tekintettel arra, hogy a kormány épp leépíti a jó kapcsolatainkat. Ugandából pedig nem fognak a segítségünkre sietni.
dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nincs politikai akarat a magyarokban, sosem volt. Elég lett volna csak a hadsereg harmadát, felét megtartani, és semeddig sem jut az ellenség, akik néhány 10 ezer szedett-vedett katonával elfoglalták az ország többségét puskalövés nélkül. A székely hadosztály 10 ezer katonával harcolt egy szorosnál, ennyi maradt az 1.4 milliós magyar hadseregből. Senkit sem érdekelt az ország sorsa, a politikusokat sem, az emberek azt sem tudták, mi történik. Színmagyar területeket is elcsatoltak, szétlopták az országot, mindenféle területet elcsatoltak. Pl. Délvidéken a szerbek egyáltalán nem voltak többségben, mégis elfoglalták. Azóta is koccintanak a politikusaink Trianonra. Hiába lennénk erősek együtt, nem tudunk összefogni.
dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!