Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor végül is idén is reálbér...

Akkor végül is idén is reálbér-emelkedés volt Magyarországon? A bérek 15-30%-kal emelkedtek/emelkednek de az infláció csak egy számjegyű lett.

Figyelt kérdés
Te érzed a saját életedben azt hogy jobban élsz mint 1 éve, többet tudsz költeni, fogyasztani, több a reálkereseted mint 1 évvel ezelőtt volt?
dec. 24. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Pont jókor jött a kérdés: most a karácsonyi nagybevásárláskor döbbentem le hogy lófaxxt se érnek a fizetéseink annyira piszkosul drága minden.
dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
napi "nem értem mit jelent az infláció" kérdés
dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, jól fizetnek a szentesti propaganda-túlóráért?
dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Mármint úgy érted hogy 9.9% egy hónapra levetítve? Akkor jó mert az éves 20+% lesz akkor is ha decemberre 0% ot hazudnak.


Legalább szenteste ne hazudozz nagy eresztény kormányodért.

dec. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát, én sokak szerint "job-hooper" vagyok, gyakran váltogatok.

Infláció ide vagy oda, a fizetésed csak váltásokkal marad piaci szintű.

Viszont, az infláció miatt be kellett iktatnom egy a tervezettnél korábbi váltást.


Amikor megláttam,hogy még a nem túl márkás sajtnak is 4000 volt kilója,kiakadtam.



Végül is, nekem nem csökkent a fogyasztó erőm, de csak a váltás miatt.

dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
A valóságban az infláció többszöröse volt a KSH által hazudottnak, a bérek pedig hosszú évek óta stagnálnak. Szóval idén is csökkentek a reálbérek.
dec. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ismét növekednek a reálbérek, igen.



A mérséklődő infláció kedvező hatást gyakorolt a reálbérekre: éves alapon a szeptemberi 1,4 százalék után újra növekedést mért a KSH, mégpedig 3,7 százalékosat.


[link]

dec. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Az év végi infláció lett egyszámjegyű. Az éves infláció 17-18% körül van.
dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

7/8


Erre belinkelsz egy kormány ánuszából kilógó propaganda lapot ami az adónk felélésében jeleskedik csak az elvesztett sajtópereken kívül.


Ne nevettesd már ki magad.

dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A Gyurcsány-korszak óta 70%-al növekedtek a reálbérek!


Egy átlagos család pedig 180.000 forintot takarít meg HAVONTA a rezsicsökkentett árakkal.

dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!