Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszes szavazók tényleg...

A fideszes szavazók tényleg azt hiszik, hogy mivel ugyanannyit keresnek mint tavaly, ezért inflációálló a fizetésük?

Figyelt kérdés

jan. 7. 23:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem értem, hogy akinek az elmúlt 1,1,5 évben nem emeltek fizetést, miert nem keres masik helyet
jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 hypno ***** válasza:

#11


Mert a másik helyen sem fizetnek többet....ha egyáltalán van "másik hely".

jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi lennék, hogy akik után csak úgy dobálják a 10-20 % fizetés emeléseket, mit meg hol dolgoznak. Nálunk mostmár tavaly előtt volt egy nagyobb % emelés, akkoriban minden ismerősömnek hasonló volt, de viszont tavaly már nagyjából semmi, én se kaptam és más se. Nagyon rossz a gazdasági helyzet és nincs pénz évente Orbán csodás gazdaság politikája miatt 20 % fizetéseket emelni és már mondták, hogy idén se számíthatunk sok jóra (de azért köszi a Fidesz propagandát, higy személyesen Nagy Márton ügyködik, hogy emelkedjenek a fizetések, röhej ez az ember). És valaki kérdezte, akkor miért nem váltok? Próbálkoztam több helyen és meló simán lenne, de egyszerűen nem tudnak máshol se több pénzt adni..
jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

22:34


Pontosan. A fizetés emelésnek a gazdaség teljesítményével kell öszzhangban lennie. Ha az lehetővé teszi, akkor lehet reálbér növekedés.


De nálunk nem ez van. Az infláció 20% de a teljesítőképességünk meg 0%-ot sem javult de orbánék emelik a minimált (muszáj) ami újabb inflációban testesül meg. Aztán lehet szidni a kapzsi multikat.


Valójában egyre több pénzünk egyre kevesebbre elég. A rendszer pedig úgy korrigálja magát másodlagosan, hogy a szabad pénzek értékét vonja el az állam. Nyugdíjasok temetésre félretett százezrei esetleg 1-2 milliói értékét rabolják el, amellett hogy a nyugdíjuk is folyamatosan romlik, mert az infláció súlyosan alulbecsült.

jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
63%
Az emberek 90%-nak fogalma sincs arról, hogy az infláció NEM áremelkedést, hanem az áremelkedés mértékét mutatja meg az előző évhez képest. Hiába emelkedett az átlegbér, mégis kevesebbet tudsz vásárolni = csökkent a béred. Sajnos olyan sötétség van az országban, hogy ennyit sem képesek felfogni.
jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

15 (12:14)


Szerintem ezt fogalmazd újra.


Az infláció áremelkedést jelent. 20% infláció az 20% áremelkedést jelent, az előző év azonos vizsgált időszakához képest. A 20% jelenti a mértéket.


Amiben sokan tévednek, ha az infláció csökkenését hallják, akkor árcsökkenést gondolnak, na ez téves, az is emelkedés csak a mértéke csökken.

jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

16 Az infláció (már csak számítási összetételéből fakadóan sem) áremelkedést jelent, hanem az emelkedési mérték százalékban kifejezett értékét az előző évhez képest. Infláció nem csak az árak esetében van, nem egyszerű emelkedés x+1 alapon, hanem kosárvizsgálatok összessége a gazdasági teljesítmény súlyozásával.

Egyébként ugyanazt mondjuk, nem tudom minek kellett belekötni: a csökkentő infláció NEM egyenlő az árak csökkenésével, sőt csökkenő (propaganda: 1 számjegyű) infláció esetén is áremelkedés van, csak LASSABB ütemben.

jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlenek még örülnek is, hurrá, milyen alacsony az infláció...

[link]

jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!