Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nagyon rossz Németorsz...

Tényleg nagyon rossz Németországban élni, ahogy ezt a Bohár Dani-féle fideszes propagandisták terjesztik?

Figyelt kérdés

jan. 18. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
Hát elég nagy kavarodás van náluk, példátlanul népszerűtlen kancellár és koalíció, tüntető gazdák, évek óta csökkenő reálbérek, rekord magas népszerűségű AFD. Az elektromibilizációban meg kezdenek lemaradni. A Teslát nem a VW, hanem a kínai BYD előzte meg. Lejtmenetben vannak, és akkor még nem kis beszéltünk a sok muszlim migránsról.
jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egy átlag német még mindig jobban él, mint egy itthon élő magyar, nem?

Kíváncsi lennék a német tanári fizetésekre...

jan. 18. 10:24
 3/20 anonim válasza:
90%
#1 Fidesz propaganda
jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%
Hát elég rossz.
jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Igazsághoz hozzátartozzék, hogy én biztos rosszabbul élnék Németországban, mint Bohár Daniék Magyarországon. Ha engem is kitartana havonta pár millióval az állambácsi, én is jól élnék :D
jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha ott rossz, akkor mi lehet Magyarországon? :D
jan. 18. 10:36
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, én csak bulizni jártam ki. Mindenesetre, 5 ismerős család költözött ki, köszönik, nem akarnak visszaköltözni. Lehet, titokban mazochisták, ezért nem akarnak visszaköltözni.
jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Több rokonom és ismerősöm van, aki szerint nem. Ott is élnek húsz éve Magyarország helyett.
jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
A tesómék 10+ éve kint élnek, nekik teljesen jó. Dolgoznak, a gyerekek suliba járnak, most voltak pl négyen wellnessezni, amit minden évben megtesznek párszor. Mi családilag csak álmodunk egy ilyen kiruccanásról, de amíg a férjem szülei segítségre szorulnak, nem költözünk ki. Utána viszont nekünk is tervben van.
jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%

Mihez képest?


Anyagilag biztos jobb mint Magyarországon, ellenben ha mondjuk egy német fiatal azt nézi, hogy neki mire van lehetősége, mit várhat az élettől és megnézi hogy mondjuk a szüleinek milyen lehetőségei voltak akkor már ott nem biztos hogy áll ez a nagy hurrá optimizmus.


2000-ben a nettó átlagfizetés 19 539 euró volt Németországban, ha azt inflációval korrigálod akkor 2022-ben 34 ezer euró kéne legyen, ehhez képest 34 400 euró volt. Szóval 22 év alatt lényegében véve jólétet tekintve stagnálás volt náluk.


[link]

jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!