Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van korona a magyar...

Miért van korona a magyar címerben, ha nem is vagyunk királyság?

Figyelt kérdés

jan. 21. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
1100 éves történelmünk nagy részében az voltunk. A korona a magyar állam jelképe.
jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Hagyomány?
jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Történelem Janikám, történelem.
jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
"A rendszerváltás után, 1990-ben az első jelentős parlamenti vitát az okozta, hogy a Kossuth-címert vagy a koronával rendelkező korábbi kiscímert használja-e az ország. A vita szimbolikus tétje az volt, hogy a forradalmi-demokratikus vagy az ezeréves államiság hagyományához kapcsolódjon-e inkább az új magyar demokrácia. Végül az országgyűlés jobboldali MDF-vezette többsége a koronás kiscímer mellett döntött 1990. július 3-án az Alkotmány módosításáról szóló 1990. évi XLIV. törvényben. Azóta is ez a hivatalos címere az országnak a mai napig."
jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Az nem igaz, hogy ez mindig is volt, és ez szent és sérthetetlen. A rendszerváltás körül volt is vita róla, hogy miután elvetjük a vörös csillagos címert, akkor a Kossuth-címert használjuk, akik szándékosan levették a koronát a címerről, vagy a Szent Koronával rendelkező címert használjuk.


Nem azt mondom, hogy a 10 legfontosabb problémáim között van, de én sem vagyok teljesen elégedett az állami jelképeinkkel. El tudom fogadni mindkét címerváltozatot a sajátomnak, habár ha lenne erről népszavazás, akkor a Kossuth-címert választanám, mert a magyar történelemből a reformkor és szabadságharc az a korszak, ami legközelebb áll hozzám. Na de ha mégis használjuk a Szent Koronát, akkor nem értem, hogy mi az oka, amiért ferde a kereszt?! Kitaláltuk, hogy ez magyar jellegzetesség, hogy a mi koronánkon elferdült a kereszt. Mindenféle legendát is szőttünk ahhoz, hogy miként ferdült el. És aki meg merészeli említeni, hogy valamikor balesetet szenvedett az a korona, és egyenesítsük már ki azt a szerencsétlen keresztet, az minimum hazaáruló és hagyományellenes...

jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

"Történelem Janikám, történelem."

:DDD

jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Miért baj, ha ferde a kereszt a Szent Koronán? Ha megnézed a korona történelmét, egy csoda, hogy még egyben van.

Ha kérdezed miért ferde a kereszt a koronán, fel kell tenned a kérdést, miért vérzik Jézus a kereszten. Átment amin átment, nem lehet kiegyenesíteni, nem lehet letörölni a vért.

jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
#7 Jézus szenvedésének és halálának volt célja a Biblia szerint. A Szent Koronát meg kapkodásban baleset érte, amit nem javítottak ki, hanem "jó' van az úgy".
jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Azért ettől távol álunk. Nem én vagyok a legmegfelelőbb személy aki kiálljon a Szent Korona mellett, de ez akkor is valahol egy szimbóluma a magyarságnak. A Szent korona országai meg lettek csonkítva épp úgy mint a korona maga. Bár vissza tudnád egyenesíteni, de mit érnél el vele? Nem tudod eltörölni a múlt veszteségeit, nem tudod kitörölni azt, ami a koronával történt

Ha kiegyenesítenéd a keresztet új múltat akarnál előidézni. A kereszt meg lett ferdítve, meg lett gyötörve.

Nem baleset érte, hosszú történelme van.

Szent koronán a keresztet a lóhátról leesett doboz ferdítette el. Ez úgy szentségtelen mint amikor Barabást választják Jézus helyett. Nem minden tökéletes a kereszténység szerint.

Egy templomon egy ferdült keresztet illik kiegyenesíteni. Sőt, muszáj, hisz az szégyen.

A Szent Korona olyan, ami a magyar föld tulajdonosa konkrétan. Nem vagyok buzgó vallásos, se konzervatív, de a koronához tényleg nem szabadna nyúlni

jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

"Ha kiegyenesítenéd a keresztet új múltat akarnál előidézni."


Inkább új jövőt!


"Nem vagyok buzgó vallásos, se konzervatív, de a koronához tényleg nem szabadna nyúlni"


Szerintem meg a hibákat ki kell javítani.

jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!