Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a jelenség a...

Miért van ez a jelenség a magyar álláspiacon?(kivándorlás)

Figyelt kérdés

Én szoktam vállalni fordításokat angol, német nyelven is, főleg önéletrajzokat, munkaszerződéseket,motivációs leveleket....stb, olyanoknak, akik külföldön szándékoznak munkát vállalni.


Nekem közepesen keresett diplomám van (nemzetközi gazdálkodás), a környezetemben, ismerősök, kollégák, család...stb körében azt tapasztalom, hogy a magyar szellemi dolgozóknál nem annyira erős a kivándorlás, sőt kifejezetten gyenge.

A munkaerőpiacon is, a közepes állásoknál (értsd, nem IT, villamosmérnök,programozó) nagy a verseny, sok a jelentkező.



Viszont, ezzel ellentétben a szakképzett fizikai dolgozók körében, akik főleg szakácsok,pincérek, kőművesek, burkolók,villanyszerelők.Illetve, a szakképzetlen fizikai dolgozók körében pedig tömeges a kivándorlás.


Én azt látom,hogy a diplomás szellemi dolgozók, kezdőként bedolgozzák magukat,aztán váltogatnak alkudozva.Végül is, elvannak, mint szar a vízben.Legalábbis, úgy tűnik.



Van egy kis ellentmondás a jelenségben.


jan. 21. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Kereslet-kínálat.
jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi ellentmondás. Én a legtöbb embertől azt hallom bármilyen szakma vagy végzettség mellett ellennének 5-600 ezres fizetésekkel. Ez az a fizetés ami diplomás szellemi dolgozóként elérhető, ebből már ha nem is nagy lábon, de meg tudsz élni, nem éhezel, így nem is különösebben mozogsz.
jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt is tegyük hozzá, diplomás végzettséggel eléggé meg van kötve a kezed.


Egyrészt az ilyen pozícióknál igaz a "nem veheted el a nyugatiak munkáját" mottó. Másrészt ide kevés az alap nyelvtudás, szakmai nyelv és szakmai dolgok ismerete kell.


Például építészetben teljesen másak a szabályok, vagy érteni kell a szakmai hátteret. Egy jogász fejen állhat a magyar jogrend ismeretével, stb.

jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem is értem a kérdést.

A német abban benne van, hogy IT legyen, de hogy burkoljon....

Amúgy már csak azért is, mert zavarja őket, ha a magyar jobb. Ha még németül is beszél...na az már a SS kategória 😁

jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

"a magyar szellemi dolgozóknál nem annyira erős a kivándorlás, sőt kifejezetten gyenge"


Magyar bérek magasabbak mint a külföldiek. Hülyék lennének kimenni. Kb csak a segédmunkás meg a takarító keres kint többet. Itthon a jó szakember rommá van fizetve.

jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Szellemi foglalkozásúaknak még nem fáj eléggé a kormány (majd nyugdíj idején fog fájni, hogy a havi befizetett sokszázezer forintos járulék ellenére alig kapnak majd nyugdíjat, vagy ha kórházba kerülnek.


A fizikai munkásoknak a KATA szigorítás viszont nagyon fájt.

jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem bonyolult. Egy másik országba kimenni, ott lakhatást megoldani, a családtól, barátoktól távol élni egy másik kultúrában, más környezetben csak akkor éri meg ha itthon nagyon rosszul él az illető, netán nem talál normális munkát magának, vagy annyival többet tud kint keresni.

A fizikai munkát végzőknél ez utóbbi a jelentősebb, sokkal többet tudnak keresni kint. Ma már az itthoni álláshelyekben nincs hiány, szakembereket itthon is keresnek, csak a fizetéssel van még probléma.

A diplomásoknak azonban vagy nagyon adott környezethez szabott a diplomája, vagy nem keresnének kint már annyival többet, hogy megérje emiatt kimenni. A fiatalok között nagyobb a mozgás, mert ők még nincsenek családhoz kötve és szívesebben utaznak csak magáért az utazásért. testvéremék is mentek ki pár évet külföldre dolgozni az egyetem után azért, hogy más országokat is megismerjenek. Aztán családalapításhoz már hazaköltöztek.

jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve az alábbit láttam, 2014ben átlag ember

szakképesítettlen, árufeltöltő, gyári munkás nettó 60-70-80 nettó fizu, de inkább 60-70 ezer Ft.

Szakképzett szakmunkás nettó 70-200 nettó.

És hatalmas szakadék mérnökök, tapasztalattal akkor is simán 3-400 nettókat kaptak.

Átlag ember örült ha hónap végén eszik, azt most aki akkor keresett 400 nettót villamosmérnökként, miért ment volna ki Németo.ba 600 nettóért?


Most is jó diplomával megvan az 5-600 nettó, az miért is menjem ki külföldre?

jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
#8 mert ott ennek 3-4x-e is megvan, kapni fog értékelhető nyugdíjat, állami egészségügyi ellátást (vagy legalább is nem kell havi többtízezer tb-t fizetni a semmiért/szarért), és a gyerkei normális iskolákba járhatnak, normális társadalomban.
jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha belegondolok az én szüleim akkoriban és korábban ilyen nettó 70-90 ezreket kerestek. Akinek jobb pozíciója volt, mérnök volt az kapott 250-300 ezreket. Emlékszem akkoriban elképzelni nem tudtam mit kezdenék annyi pénzzel.


Illetve ugyanazt a pénzt egy diplomás ember nagyobb valószínűséggel osztja be jobba. Építőiparban dolgozom, a cég saját melósai annyit keresnek mint én. Hó közepén már sírtak, hogy kéne előleg mert elfogyott. Nekem meg hó végén még megmaradt a fele.

jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!