Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy az iskolába...

Támogatnátok, hogy az iskolában kötelező legyen tanulni valamennyit szlovákul, csehül, vagy lengyelül az angol/német mellett vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Ugye hasonló a helyzetünk a V4-ben Finnország helyzetéhez a többi Nordikus országgal: Alapvetően kulturálisan nagyon hasonlítunk rájuk, viszont nyelvileg nem. A finnek finnugor nyelvet beszélnek, míg a többi nordikus ország germán nyelvet, ugyanúgy ahogy mi is finnugor nyelvet beszélünk, viszont a többi V4 ország szláv nyelvet.


Viszont a finn átlagember nincs annyira izolálva a többi nordikustól, mint mi a többi V4-től, mert a finneknél kötelező tanulnia a gyerekeknek az iskolában valamennyit svédül is az angol mellett, és mivel a svéd, a dán, és a norvég eléggé hasonlítanak egymásra, ezért a svéd nyelvtudással már valamennyire elboldogul az egész nordikus térségben.


Itt a V4-ben még abban is hasonló a helyzet, hogy a szlovák, cseh, és lengyel nyelvek szintén hasonlítanak egymásra, az egyik ismeretével már el lehet boldogulni a másik két országban is.


Ezek ismeretében te támogatnád azt, hogy nálunk is kötelező legyen legalább alapfokon megtanítani a gyerekekkel valamelyik nyugati szláv nyelvet, attól függően, hogy az iskola épp milyen tanárt tud szerezni?



jan. 29. 01:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát szerintem ők nagyobb arányban beszélnek angolul, mint a magyarok. De kétlem, hogyha több nyelvet kéne tanulni, akkor majd
jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Baluba ***** válasza:
36%
A világ abba az irányba megy, hogy elég legyen két nyelvet tudod, hogy bárkivel tudj beszélin: az anyanyelvedet és az angolt. Mivel a közoktatás jelnleg még az angolt sem képes megfelelő szinten tanítani, én inkább azt támogatnám, hogy a második nyelvre szánt órákat is adjuk oda az angol tanulására.
jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem...

Bár fontosnak tartom a nyelvtudást, de jelenleg inkább az lenne a cél, hogy érettségiig angolul próbáljanak meg középfokon valamit makogni, gimnáziumban pedig jó lenne ugyancsak középfokon egy másik nyelven (ez általában a német vagy a francia).

jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

Ha rajtam múlna a NAT, kémia minimális lenne, inkább csak annyi, hogy az ember ne csináljon alapvető baleseteket, szóval veszélyes anyagok ismerete

Fizika is sokkal kevesebb, matematikai is sokkal kevesebb.

Magyar rendesen átalakítva, és ahogy írtam, néhány más nyelv


Ellenben: KRESZ, jogismeret, gazdasági, jogi, stb. alapfogalmak stb., önismeret, stressz és konfliktuskezelés angol, bizonyos egészségügy, torna (tornánál meg nem elég a kihajtani a birkákat, hogy fussanak, hanem megtanítani rendesen futni, és elmondani, hogy miért jó) annál fontosabbak.


Persze a Fidesz ezt soha nem támogatná, mert nekik agymosott birkák kellenek, akiket lehet manipulálni.

jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kötelezővé nem, de két nyelvet tenném választhatóvá az alábbiak közül: angol, német, francia, orosz, norvég, olasz, spanyol
jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

szlovák a lengyelre???????? ezt tényleg komolyan kérdezed ??? igen valóban , szláv nyelv de szerintem egy poprádon élő sem érti meg mit beszélnek max egy két szavat értenek belőle de még az is mást jelenthet .


tak pl : igy (rob to tak !) igy csináld !

tak sk : igen


nagyon sk : velmi

nagyon pl : bardzo


magyarország sk : Maďarsko

pl : Węgry


közösség pl: wspólnota

sk : komunita


számitopgép sk : pocitac

pl : komputer


gáz sk : plyn

pl : gaz


megálapodás szerint pl : Zgodnie z umową

sk : Podla dohody


körforglaom pl : rondo

sk: kruhác / kruhovy objazd


falu: sk: dedina

pl: wieś

ápr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
bocsánat az első forfitva a tak . elirtam
ápr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!