Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz hívőktől folyton...

Fidesz hívőktől folyton hallom mennyit fejlődtünk 2010 óta, mi fejlődött azóta?

Figyelt kérdés

Gazdaság, eü, oktatás, vasút, közúthálózat, környezetvédelem? Ezek mennyit fejlődtek? Akkor is pocsék állapotban voltak? Azóta jobb vagy rosszabb lett valamelyik?


Stadionok, akksigyárak, kilátók. Én ezeken kívül mást nem láttam fejlődni.



febr. 12. 17:41
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ingatlan infláció tényleg lett 2020-ra minimum 4x-es (az olcsób lokációkon), de van olyan ismerősöm, akinek az ingatlana most 10x annyit ér, mint 2010-ben ért (budapesti). Az árak nem drágultak annyira mint az ingatlanok egészen 2020-ig, utána behozta a többi ár is a lemaradást, azok is most már a 2010-as szinteknek a 4x-esei, vagy 6x-osai. Élelmiszer, elektronika, stb. mindennek az ára felszállt a csillagokba.

A szolgáltatások árai is nagyon meglódultak, egy szakember most a 2010-es tarifájának az 5-10-szeresét kéri. Hogy ki tudd fizetni a szakikat, neked is ennyiszeresének kellene lennie a fizetésednek.

A munkanélküliségi ráta visszaszorításában nagy szerepe volt a KATA bevezetésének, akkor sok feketéző átment legálisba, a KATA alá. Amit megváltoztattak, ezzel kikerült a KATA alól a vállalkozók nagy része de ez már egy másik történet.

A gazdasági visszaesés látszik. A fogyasztás is visszaesett. Ami nem csoda, mert a mediánbér 300e, az emberek fele ennyinél kevesebbet keres, de az árak magasak.

febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

#30

"Munkanélküliség részben a nyugatra költöző szakemberek miatt"

A foglalkoztatottság is emelkedett 3,8 millióról kb 4,7 millióra. A nyugat költöző szakemberek ELLENÉRE.


"részben a 3 hó ellátás miatt a rendszerből kiesők miatt csökkent."

Tévedés. A munkanélküliségi rátát nem csak a 3 hó ellátásban benne lévő munkanélküliekből számoljak, a 3 hónaptól régebb óta munknaélküliek is beleszámítanak.


"Államadósság ha a jegybank adósságát is bele vesszük kb hatszorosa az akkorina."

Én ezt erősen kétlem. Írd már le, hogy konkrétan mennyi volt az államadósság 2010-ben és mennyi jelenleg.


"Utak toldozása nem felújítás."

De igen, mivel jobb állapotba kerülnek az utak.


"Kb 10 évente kellene a teljes úthálózatot felújítani."

Mutass egy országot, ahol 10 évente felújítják a teljes úthálózatot.


"Persze szakaszosan, ez 14(tök véletlenül ennyi ideje orbán a m.e.)éve nem volt ilyen mértékű felújítás!"

Hát persze, nyilván pont 14 éve, véletlenül sem mondjuk 40. Amióta Orbán van, csak azóta nem újítják fel az utakat az általad elvártnak megfelelő szinten? Hát miben voltak jobban az útfelújítások azelőtt a bizonyos 14 év előtt?


"Áremelkedés? Ingatlanok, élelmiszer, építőanyag, munkadíjak? Ezekért mennyit fizetsz? Megyek oda én is!"

A reálbérek növekedtek, tehát a bérek nagyobb mértékben emelkedtek, mint az árak.


"Néha úgy érzem mintha két párhuzamos dimenzió lenne Magyarország"

Az a tájékozatlanságodból fakad.


#31

"a többi ár is a lemaradást, azok is most már a 2010-as szinteknek a 4x-esei, vagy 6x-osai. Élelmiszer, elektronika, stb. mindennek az ára felszállt a csillagokba."

Írjál már 6x többe kerülő élelmiszereket, meg elektronikai cuccokat.


"A munkanélküliségi ráta visszaszorításában nagy szerepe volt a KATA bevezetésének, akkor sok feketéző átment legálisba, a KATA alá."

Mennyire sok? Van erre valami statisztikád, amire alapozod ezt a kijelentést?


"A gazdasági visszaesés látszik. A fogyasztás is visszaesett."

Az utóbbi 1-2 évhez képest visszaesett, de 2010-hez képest közel sem.


"Ami nem csoda, mert a mediánbér 300e, az emberek fele ennyinél kevesebbet keres, de az árak magasak."

2010-ben mennyi volt? 100 ezer kb.

febr. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
75%

A fejlődés iránya az, ami erősen vitatható!

Speciel, a sötét középkor irányába viharos sebességgel fejlődünk (vissza)!

Vármegye...

Ispán...

Nem sokára interneten fogják körbe hordani a véres kardot!

febr. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

32: Például sajt, kenyér, joghurt, hústermékek. Nem te szoktál bevásárolni? Elektronika, például televíziók, telefonok, számítástechnikai eszközök (ezek kereskedelmével foglalkozok csak mondom).


Az új szabályok megharmadolták a katásokat: [link]

A megafonosok hogy átkozták a katásokat, hogy aránytalanul keveset adóznak, amíg ők sokat.

Azért, mert a legtöbb katásnak sok céges ügyfele is volt. Ez elkerülhetetlen. Például egy karbantartót nem csak Józsi bácsik, Mari nénik hívtak, hanem Ügyeskedek Kft.-k is ha a cég telephelyén kellett javítást végezni.

Maradtak a taxisok és például a szobafestők akik csak magán lakásokat festenek ki, jó drágán, amihez képest továbbra is keveset adóznak. Ez nem zavarja a megafonosokat ugye, ők nem adócsalók?

De most, amikor azt kell bizonyítani hogy milyen jól megy mindenkinek, máris bevallja az összes megafonos, hogy sokat keres. Nem érdekes?

Mindegy, ebbe a pofonba te szaladtál bele mert direkt nem akartam erről írni. Csak azt írtam le, hogy a KATA egyértelműen azért lett bevezetve, hogy a bevonzza a feketézőket egy vonzó és egyszerű adónem.


"Az utóbbi 1-2 évhez képest visszaesett, de 2010-hez képest közel sem."

2010-ben is válság volt.


"2010-ben mennyi volt? 100 ezer kb."

Szintén válság volt, más jellegű, akkor sokakat elbocsájtottak. Még az informatikusok közül is, pedig hiányszakma volt. 2011, 2012-vel kezdett a világ és vele Magyarország kimászni a válságból, ezzel minden javulni kezdett, a foglalkoztatási és bér adatok is.

Csak mondom, hogy nekem akkor is több helyről legalább nettó 250 ezret ajánlottak szakemberként, amikor másokat meg elküldtek, mert a cégek nem tudtak fizetni. De én értek is valamihez, nem csak megafonos vagyok, aki most abból él jól ugye, hogy győzködi a népet fórumokon, videókban, hogy milyen isteni ez a kormány.

Tegyük hozzá, hogy 2010 előtt sem kerestek olyan rosszul az emberek, mint ami a fizetési papíron volt. Volt a fizetési papíron 100 ezer, mellé zsebbe kaptak másik 50-100 ezret. Ez teljesen általános volt. Sokan feketén maszekoltak. Visszakanyarodva a KATA témához, ezért vezették be azt, hogy a feketézők legalább egy minimális összeget befizessenek.

febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

#34

„Például sajt, kenyér, joghurt, hústermékek. Nem te szoktál bevásárolni?”

Trappista 2010-ben 1400 Ft/kg, 2023-ban 3450 Ft/kg.

Kenyér 2010-ben 244 Ft/kg, 2023-ban 923 Ft/kg. Bár nagyon nagy mértékben drágult, még ez sem éri el a 6x-os árnövekedést.

De amiről egyből lejön, hogy fogalmad sincs, hogy miről beszélsz: hústermékek.

Melyik hústerméknek nőtt 6-szorosára az ára? Konkréten 2010-es kg árat írj, és jelenleg.

pont a húsok az a szektor, amelynek az áraz egyik legkedvezőbben alakult. 2010-ben a csirkemellfilé 1000 Ft körül volt, jelenleg 1700 alatt lehet venni. Akciósan 1400 alatt.


Televízók hatszoros áron? Melyik bolygón?

LCD-LED televízió (76–82 cm) ma konkrétan olcsóbban kapható, mint 2010-ben. De gondolom ami árnövekedést tapasztaltál, figyelembe sem vetted, hogy sokkal jobban felbontású, sokkal több funkcióval rendelkező készülékek kerülnek többe. Számítógépeknél dettó, a mai gépek teljesítménye sokkal többszöröse a 2010-esekének, mint amennyivel többe kerülnek, ha reálértéken többe egyáltalán.


„Az új szabályok megharmadolták a katásokat…”

„Mindegy, ebbe a pofonba te szaladtál bele mert direkt nem akartam erről írni.”

Direkt nem is arról írtál, amiről kérdeztem. Azt kérdeztem, hogy a KATA-soknak mi hatása volt a foglalkoztatottság és a munkanélküliség alakulására, te meg adózásról vakerálsz.

Megharmadolódtak a KATA-sok, oké. És hol jelenik ez meg a munkanélküliségben? Jelentősen megnövekedett a munkanélküliek száma? Állításod szerint a KATA bevezetésének hatalmas szerepe volt a munkanélküliség visszaszorításában. Akkor most, hogy harmad annyi a KATA-s mennyivel nőtt a munkanélküliek száma?


„2010-ben is válság volt.”

És? A kérdés úgy szólt, hogy 2010 óta miben fejlődött Magyarország. Én elmondtam.

Erre miért kifogás az, hogy de hát válság? A válság ugyanúgy hozzátartozott a 2010-es érához, ahogy pl. a magas infláció is a tavalyi 2 évhez, a Covid meg az azelőttiekhez.


„Szintén válság volt, más jellegű, akkor sokakat elbocsájtottak. Még az informatikusok közül is, pedig hiányszakma volt. 2011, 2012-vel kezdett a világ és vele Magyarország kimászni a válságból, ezzel minden javulni kezdett, a foglalkoztatási és bér adatok is.”

Fasza, még több indok, hogy miért volt rosszabb 2010-ben.


„Tegyük hozzá, hogy 2010 előtt sem kerestek olyan rosszul az emberek, mint ami a fizetési papíron volt. Volt a fizetési papíron 100 ezer, mellé zsebbe kaptak másik 50-100 ezret. Sokan feketén maszekoltak. Ez teljesen általános volt.”

És teljesen helytelen. Komolyan a feketézés egy pro akar lenni 2010-ben?

febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:

35: Pont egyes hústermékek ára lett 6x-os. De van kenyér típus, amit akkor is és most is veszek, annak 5x-ös az árnövekedése, akkor volt 200, ma 1000. Sok termék amit veszek, nagyot drágult. Nekem speciális kell egyes élelmiszerekből.

Biztos kerestél valami általános összehasonlító oldalt, én viszont az életből tudom.

Ugyanolyan televízió kategória ára sokkal magasabb, mint akkor volt. Ne az akkori felső kategóriáshoz hasonlíts egy mai alsó kategóriást. Azt értened kellene, hogy a technológia fejlődik és ami akkor volt a csúcskategória, ma már elavult, vagy kezd az lenni.

Annyi változás még történt, hogy egyes elektronika kategóriákban megjelentek az olcsó kínai hulladékok, de ezzel csak létrejött egy az alsó kategória alatti ipari hulladék szint is.

Megjegyezném, mielőtt még valaki hőbörögne a kínai hulladékok említése miatt, vannak kínai normál és prémium temrékek is, de az még mindig csak az onnan érkező termékek 2%-a, a saját dzsunka márkás tucattermékeik minősége silány, de legalább olcsó.

Visszatérve a lényegre, amúgysem túl elegáns, mit mondjak, hogy az általam említett "4x-esei, vagy 6x-osai"-ből kiemelted a legmagasabb, 6x-os értéket és mindent ahhoz hasonlítasz. Amit én megadtam az egy intervallum. Ha érted.

Egyébként kösz, hogy elismerted, hogy jó nagy áremelkedések voltak.


"Fasza, még több indok, hogy miért volt rosszabb 2010-ben."

Igen, mert ez volt. Mást nem írhatok.


"És teljesen helytelen. Komolyan a feketézés egy pro akar lenni 2010-ben?"

Nem állítottam be se pro se kontra. Így volt, ez volt. Egyébként szerintem a KATA-ra, hogy cégeknek is lehessen számlázni, most megint szükség lenne hasonló okokból.

febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
40%

#36

„Pont egyes hústermékek ára lett 6x-os.”

Ismétlem, konkrét 2010-es kg/árat írj és jelenlegit.


„Sok termék amit veszek, nagyot drágult. Nekem speciális kell egyes élelmiszerekből.”

Konkrétakat írjál már, anélkül csak beszéd a levegőbe.


„Biztos kerestél valami általános összehasonlító oldalt, én viszont az életből tudom.”

Az általános összehasonlító táblázatokat is az életből veszik, és nem csak egy valakiéből, hanem sokakéból.


„Ugyanolyan televízió kategória ára sokkal magasabb, mint akkor volt.”

Épp ellenkezőleg, egy ugyanolyané ma sokkal alacsonyabb. Amit írni akartál, hogy egy akkori alsó kategóriás akkoriban olcsóbb volt, mint egy ma alsó kategóriás.

Na de konkrétan mennyivel volt olcsóbb? Mennyi volt 2010-ben az alsó, vagy középkategóriás TV-k ára, és mennyi ma? És magasabb-e az árnövekedésük, mint a bérek növekedése?


„Ne az akkori felső kategóriáshoz hasonlíts egy mai alsó kategóriást. Azt értened kellene, hogy a technológia fejlődik és ami akkor volt a csúcskategória, ma már elavult, vagy kezd az lenni.”

Igen, de ha ugyanaz a cucc egykoron felső kategóriásnak számított, ma meg már alsó kategóriásnak, és potom pénzért hozzá lehet jutni, ez is egyfajta életszínvonal növekedésként fogható fel, csak mondom.


„Visszatérve a lényegre, amúgysem túl elegáns, mit mondjak, hogy az általam említett "4x-esei, vagy 6x-osai"-ből kiemelted a legmagasabb, 6x-os értéket és mindent ahhoz hasonlítasz.”

Azért hasonlítok ahhoz, mert írtam, hogy kifejezetten a 6x-os áremelkedésre várok példákat. De te még egyet sem tudtál írni eddig. Ilyenkor az az elegáns, hogy leírod, hogy „tévedtem, bocs mégsem volt jellemzó az ilyen mértékű áremelekedés”. Te írtad a 6x-os áremelkedést, vállald hát. Utólag már hiába problémázol rajta, hogy nem hagyom annyiban.


„Amit én megadtam az egy intervallum. Ha érted.”

Értem, de az intervallumod helytelen. Egyáltalán nem jellemző a 4x-es, a 6x-os áremelkedés meg főleg nem. Biztos össze tudnál kukázni 6x-os áremelkedésre példát, meg találnál a 4x-esre jóval többet, de az átlag inkább a 3x-os. Te meg úgy adod elő, mintha kb. mindennek az ára ebbe az intervallumba került volna, holott nem igaz. Ez a nem túl elegáns.


„Egyébként kösz, hogy elismerted, hogy jó nagy áremelkedések voltak.”

Soha nem vitattam, hogy nagy áremelkedések voltak, amit én vitattam, hogy a bérek emelkedésétől is nagyobbak voltak-e.


„Igen, mert ez volt. Mást nem írhatok.”

Például azt, hogy igaz, és nem kell a válsággal takarózni.


„Nem állítottam be se pro se kontra. Így volt, ez volt. Egyébként szerintem a KATA-ra, hogy cégeknek is lehessen számlázni, most megint szükség lenne hasonló okokból.”

Apropó KATA. A KATA-sok konkrétan mennyivel emelték/csökkentették a munkanélküliek/foglalkoztatottak számát? Elfelejtetted leírni, pedig kérdeztem.

febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

Ami uniós előírás, támogatás által fejlődött, azt vegyük ki a képletből.



Ami csak kizárólag orbán/fidesz által fejlődött?


Korrupció, lmbtq lobbi, felesleges stadion százmilliárdos beruházásokon, környezetszennyező százmilliárdos akksigyárakon kívül mi fejlődött?

márc. 4. 10:14
 39/58 anonim ***** válasza:

#38

"Ami uniós előírás, támogatás által fejlődött, azt vegyük ki a képletből."

Hogyan döntöd el, hogy mi fejlődött uniós előírás, támogatás által?

márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
17:29: például úgy, hogy bazi plakátokra ki volt írva az építkezéseken.
márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!