Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be fogják tiltani az energiait...

Be fogják tiltani az energiaitalokat?

Figyelt kérdés

Az iskolák környékén rendszeresen látható, hogy a bejárat előtt csoportosulva a fiatalok energiaitalt isznak, ráadásul sokan nem is állnak meg ott, hogy csak egy ilyen terméket fogyasszanak el. A tiltás két javaslója ; Nacsa Lőrinc és Hollik István KDNP-s képviselők egy közös nyilatkozatban ismertették az ősz folyamán,


A tanárok elmondása alapján gyakori, hogy a gyerekek 10-11 óra környékén elalszanak az órán, mert akkor múlik el a reggelt elfogyasztott energiaitalok hatása”


"a hatvani Kossuth Lajos Általános Iskolában kiesett egy 14 éves fiú az iskolapadból, nem reagált semmire, hiába érkeztek ki gyorsan a mentők és láttak neki az újraélesztésnek, már nem tudták megmenteni. A fiúnak vérnyomás- és súlyproblémái voltak, rosszulléte előtt pedig energiaitalt fogyasztott. "


a gyermekekre leselkedő legnagyobb veszélyek egyike, az energiaitalok akár mindennapos fogyasztása. [link]



febr. 25. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
67%
Nem fogják betiltani, és korlátozni sem. Nincs is rá szükség. Jó lenne, ha a saját dolgotokkal foglalkoznátok, nektek nem kell inni, aki szeretné, annak is a saját döntése. Egyátalán nincs akkora káros hatása mint amekkora hiszti van miatta.
febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
40%

"a hülyegyerek megivott 12 db Hellt és kórházba került ... Olyan mintha megivott volna 12 db presszó kávét."

Nem, nem olyan. Látod, még te sem vagy vele tisztában, pedig te (állítólag...) nem vagy hülyegyerek...:

[link]

febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
55%

"Épp ezért lenne értelme a kiskorúak esetében egyenesen tiltani, mint az alkoholt meg a dohánytermékeket."

Jelenleg sem az alkohol, sem a dohánytermékek fogyasztása nem tiltott a kiskorúak számára. Egyedül a forgalmazásuk tiltott, amit nagyon könnyű kijátszani, a felhasználásuk nem. Éppen ezért említettem, hogy ha már valamelyiket be akarjuk tiltani, tiltsuk be a dohányzást a kiskorúak számára, mert jelenleg is sokszor csoportosan dohányoznak a tinik a középiskolák előtt, ami nagyságrendekkel károsabb mint az energiaital.

"A mértékletesség szarik rá, hogy mire hívják fel..."

Ja értem, hát ilyen érvekkel könnyen el lehet rendezni bármit :D

febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
55%

"tiltsuk be a dohányzást a kiskorúak számára"

Kivitelezhetetlen.


"hát ilyen érvekkel könnyen el lehet rendezni bármit"

Az nem érv volt, hanem csak rámutattam arra, hogy milyen rosszul fogalmaztál.

febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
68%
Nem fogják betiltani, üzlet... Keress rá amúgy az amerikai alkoholtilalomra és hogy mennyire volt hatásos. Ha van valami, amit be kéne TILTANI, az a FEGYVERGYÁRTÁS!! Megszűnnének a háborúk.
febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
49%
Ideje lenne ezt a szemetet ahogy van, betiltani. Nem vagyok kormánypárti sőt, de ezt nagyon támogatom.
febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
68%

Srácok, nagyban függ attól, hogy káros-e akár 1-2 vagy sem, hogy milyen a gyerek egészségügyi állapota. A hipertónia nem egy vének betegsége, nálam is 12 éves koromban állapítottak meg magas vérnyomást, teljesen véletlenül, utána rendszeresen mérték a vérnyomásomat, majd mivel akkor még nem volt túlságosan magas (140 körüli érték) úgy gondolták gyógyszeres kezelést egyelőre nem igényel és lezárták annyival, hogy lehetséges, hogy kinövöm.

Majd már felnőttként, 18 éves koromban kezdtem szakmát kitanulni, ekkor alkalmasságin ismét kibukott a probléma és dönthettem, hogy a szakmát választom és állandó gyógyszeres kezelés avagy a kijárat. A magas vérnyomás azért veszélyes, mert nem olyan, amit érzel! Egy 170-180-as vérnyomás mellett is érezheted magad jól, ellenben a szívedet terheli. Egy 140-150-es vérnyomás mellett is lehet élni simán teljes életet, de a szíved az jobban terhelve van, mint kellene. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy ki köll esni a padból, ez jelentheti azt is, hogy idővel lesz ebből problémat, 20 év múlva akár. Ha egy energiaitallal fel-felpumpálod a vérnyomásod, annak idővel meglesz a böjtje. Vannak azonban olyan emberek, akiknek eleve alacsony a vérnyomása. Aki azt írta, hogy zombiként érezte magát, míg nem ivott meg egy energiaitalt, neki alacsony a vérnyomása eleve s ha ez egy picit is zuhan, pl. akár nyári melegtől már úgy érezheti magát, mintha zombi lenne, akár ájulás közeli állapot, szédelgés, bizonytalanságérzet, ha még a per is alacsony, akkor fejfájás stb. Nekik simán lehet 1 nap akár egynél több kávét és energiaitalt is inni, valakinek 120 fölé nem megy a vérnyomása akkor sem, ha egy nap 5-6 kávét vagy energiaitalt letol, nem hogy 1-et reggel. Itt csúszik el a kommunikáció köztetek, ezért nem értitek egymást. Egyrészt vérnyomását az méregeti, akinél diagnosztizált a hipertónia vagy a hipotónia, de az még nem jelenti azt, hogyha nem érzel semmi bajt, akkor az nincs is. 6 évet éltem úgy magas vérnyomással, hogy semmi problémát nem érzékeltem. Ezt követően a covid miatt lett kezelhetetlen az akkori gyógyszeradaggal a vérnyomásom, így muszáj volt növelni az adagot. Semmi bajom nem volt, hónapokig vártam, hogy álljon be, nem állt be, muszáj volt lépni. Először túl nagy adagra emelték, minden bajom volt, szédelegtem, én állítottam be magamnak a gyógyszert végül.

Nem tudhatod, hogy a gyerekek között hány nem kezelt hipertóniás van, ezért lehet veszélyes ez a sz-r, mert bár a kávé is ugyanilyen veszélyt jelenthet, de a diákok zöme valahogy azt annyira nem preferálja, mint az energiaitalt. Az energiaital üdítőre hasonlít, cukros, jellemző rá a "tutti-frutti" íz még mindig, ált. az a legnépszerűbb, mástól ezt az ízt nem nagyon kapod meg. Isszák! Egy kisvárosban élek és mégis púposra pakolt a buszmegállóban mindhárom kuka reggelente az energiaitalos dobozokkal, mindet diákok dobják be.

Én amondó vagyok, hogy nem az energiaitalt kellene betiltani a diákok körében, hanem kötelezni kellene arra a gyártókat, hogy minden ízű termékükből gyártsanak "energia" mentest, értsd cukor lehet benne, de koffein nem, mert biztos vagyok benne, hogy elsősorban az ízéért fogyasszák. Évente minimum 2x szűrővizsgálat a suliban és akinek magas a vérnyomása, annak és a szüleinek egyaránt elmondani kerek perec, hogy meg fog murdelni, ha ezt issza.

febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
39%
Brüsszel mindent betílt: sót, cukrot, borsot, fokhagymát, zsírt, stb...stb, mindent amire az emberi szervezetnek szüksége van, viszont bevezetik a füvet, mert akkor legalább mindenki röhög mindenen!!!
febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:

6@ "Ennyi erővel tiltsuk be a sört, a cukrot, a sót, a zsírt, mert mindegyik egészségtelen."


Ez nem igaz. Mértékkel egyik másik sem egészségtelen. Az energiaital viszont doppingszer. A taurin+koffein kombinációja olyan mértékben igénybeveszi a szívet, amit az nem bír és tönkremegy


Semelyik másik szenvedélyből nem ártalmas egyetlen darab [link]


[link]


[link]


Akinek pedig rejtett szívproblémája van, annál már egyetlen doboznyi elfogyasztása hirtelen szívleállást idézhet elő – hívja fel a figyelmet dr.Maurovich-Horvat Pál kardiológus szakorvos. [link]

febr. 25. 16:51
 30/82 anonim ***** válasza:
47%
Rendszeresen kéne járni az embereknek szűrővizsgálatokra, már gyerekkortól elkezdve ahol az orvossal lehetne konzultálni hogy adott embernek mit ajánlott és mit nem az egészsége megőrzésének érdekében. De ez álom marad itthon ahol már üzemorvosi sem kell lassan egy munkahelyen. Nem kéne betiltani csak akinek nem való az nem fogyassza ha mégis az legyen az ő baja, sok embertől el lehetne venni a jogositványt de akkor már inkább tiltsuk be az autókat (?).
febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!