Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy van,hogy az ilyen...

Az hogy van,hogy az ilyen értelmiségi,egyetemi városok közül Pest,Szeged,Miskolc,Szombathely nagy ellenzékiek Debrecen,Győr,Nyíregyháza meg Fidesz fellegvárak?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

úgy,hogy az értelmiség nem feltétlen agymosás miatt szavazhat a fideszre,hanem saját meggyőződésükből.


ez nem ritka,minden pártnak megvannak a saját értelmiségi szavazójuk(lásd a mai Budapest)

ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pécset kihagytad, pedig az inkább ellenzéki, mint Szombathely.
ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Egy értelmiségit nem hatnak meg az olyan ellenzéki "érvek", hogy:


"Agymosott vagy ha a fideszre szavazol."


Én is értelmiségi vagyok, és propaganda nélkül, a saját elgondolásaim alapján szavazok a fideszre. Nem hatnak meg az olyan alpári és primitív "érvek", hogy: agymosott, birka, rubeles, stb.

ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

3: szuper, végre valaki akkor tud válaszolni nekem a kérdéseimre, amire soha egy fideszes, értelmiségitől nem kaptam választ!


Szeretném _tényleg_ megérteni, hogy egy tanult, értelmes, konzervatív nő hogyan magyarázza és miért nem zavarja a gyereke jövőjének az ellopása, a közoktatás lezüllesztése, a gyűlöletkeltés, mint napi szintű, bevett kommunikáció bármire, emberek megbélyegzése, kirekesztése (ezt a fidesz honosította meg), hogy Mészáros Lőrincek olyan magasságokba emelkedhetnek, ami nincs egálban a valós tudásukkal, hogy szakpolitikai munka sehol nem folyik... Az egészégügyről meg ne beszéljünk. A valódi újságírók elhallgattatása. A nyilvánvaló hazugságok tömkelege és hogy ezt pl egy Gulyás Gergely egy cinikus félmosollyal elintézi. És az a baj, hogy lehetne még sorolni... Illetve ezek nem jobboldali értékek (sőt, többségük homlokegyenest szembemegy a tízparancsolattal, a keresztényi értékekkel) mégis ezt támogatja az az ember, aki rájuk szavaz, tehát valahogy ezt el kell rendeznie magában, ha nem akar önmeghasonulni. Mivel magyarázható ez saját magadnak? Téged ezek miért nem zavarnak?

És nem gondoltam sosem, hogy a baloldal sosem lopott, ahogy minden országban jelen van a korrupció. De a pofátlansága, a mértéke, hogy már a szeme se rebben senkinek, az hogy az EUs pénzek melyek Magyarország felzárkózását lett volna hivatott finanszírozni a holdudvar kikenésére ment el plusz néhány látszatberuházásra, melynek konkrét gazdasági/társadalmi hatása nincs, az mivel magyarázható vagy védhető?

"Nyilván az oktatást és az egészségügyet rendbe kell tenni..." (ez idézet egy fideszes ismerősömtől, aki utána már nem valaszolt)

Erre vajon miért nem futotta még próbálkozás szintjén sem az elmúlt 14 év teljhatalmban? Ez se zavar?

Illetve az oktatás lezüllesztése? A központosított tankönyvek? Hogy meg se próbálják hogy egy 21.századi tanárgárdát neveljenek ki vagy továbbképzésekkel segítsék az eddigieket? Hogy a frontális tanítás már elavult és lépjenek? Hogy a digitális oktatásra rendszer szinten semmilyen válasza nem volt a kormánynak. Végignéztem a szerencsétlenkedésüket, mivel a férjemék akkori cégén keresztül akartak valami megoldást, aztán az egész megrekedt mert nem tudtak dönteni...majd már idő nem maradt. Érdemi eredménye nem lett. De ha ez lenne a legnagyobb gond egy szavam nem lenne.


Szóval a kérdés még mindig az, hogy ezek téged miért vagy hogy hogy nem zavarnak?

ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

4


Végre valaki, akinek én is feltehetek egy kérdést, és remélhetőleg többre futja tőle, mint pl az olyan válaszok, hogy "bárki jobb". Mert valljuk be, 2010 óta ez hajtogatni, 2024-ben már elég szánalmas, ha arról van szó, hogy kik jöjjenek Orbánék bukása után?


Nos, akkor szeretnék példákat látni az állami szintű gyűlöletre való uszítással, amit annyira emlegettek. Mert példa rá sosincs, hogy ez a kormányzat kik ellen uszít engem is? Addig ez egy szimpla propaganda mindenki részéről aki ezt állítja. Az én gyerekem már általánosba járt a kormányváltáskor 2010-ben, azóta lediplomázott. Mondjuk lehet, hogy gonosz és elnyomó vagyok, de a gimnázium után nem engedtem meg neki, hogy büfészakot válasszon a diplomához, hanem normális szakot. Voltak ebből veszekedések, de perpill neki van munkája, nem úgy mint annak a rakás intézmény kommunikátornak, meg esztétikusnak, akik azt hitték, hogy bármilyen diploma belépőt jelent bárhová. Vannak problémák az oktatásban, mindig is voltak, de aki akar tanulni, annak van rá lehetősége. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy egyre kevesebben akarnak valóban tanulni.

Mészáros Lőrincel mit kezdjek? Az ellenzéki oldalon meg ott egy Mártha Imre. Vele mit tudtok kezdeni?

Az egészségügyről meg tényleg ne beszéljünk, mert ahhoz képest, ahogy sok eü dolgozó viszonyul a betegekhez, az enyhén szólva is botrányos. Oké, lett bérrendezésük, felénk (pedig vidéki vagyok) tiszta rendelők vannak jó felszereltséggel (Ez hogy lehet?)...már bocs, de ez nem egyfajta törekvés a rendberakásra? Vannak még hiányosságok, de azért látszatja is van annak, hogy kezdik rendbe szedni a kórházakat (igen tudom, még mindig vannak lepukkantak). Amíg nem jött a hálapénzes törvény (gondolom ez sem tartozik a rendbetételhez), konkrétan úgy néztek rád sok eü egységben, mint egy utolsó bolhára, ha nem tejeltél előre, és kb úgy is bántak veled.

Nekem rém furcsa volt, hogy nektek az ilyen hozzáállás teljesen elfogadható volt az egészségügyben.

És igen, szeretném ha felsorolnád azokat az irtó komoly hazugságokat, amiket Gulyás elintézett egy félmosollyal.

Meg nálatok mi ez a berögzülés, hogy bárki aki a Fideszre szavaz, az olyan mélyen keresztény, mint a Mariana-árok? Ki hitette ezt el veletek, vagy honnan szeditek? Mert pl én nem vagyok vallásos. Ez hogy lehet?

Tudom, van korrupció, büntetni is kell (de gondolom csak akkor ha az elkövető fideszes). De a 4-es metro óta, milyen projekteknél kellett visszafizetni a pénzt az EU-nak? Meg ezzel kapcsolatban egy kérdés: honnan lehet tudni, hogy a fideszt leváltó "bárki", nem fog annyit lopni? Havonta bevallják nektek, ti meg bemondásra elhiszitek? Igen tudom, EU ügyészség...de akkor miért probléma még a korrupció azokban az országokban is akik évek óta tagok? Erre sem válok értékelhető választ.

Tehát vannak hiányosságok, de előrelépés is van, de mutass most egy ellenzéki pártot, akik sokkal de sokkal jobban szakértik a dolgokat.

Ezt már annyi ellenzéki ismerősömnél megkérdeztem, de a szokásos dadogáson felül, nem tudtak megnyikkanni sem.

ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4, Hagyjad, lehet valaki megafosos fizetett troll is.

5 Lehet neked más a helyzeted mert milliomosok vagytok a trollkodásaidból de nagyon sok embert nem tudsz megtéveszteni a hahotázásoddal úgyhogy kár a gőzért.

ápr. 2. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

6


Ha általánosító módon tökre nem érdekel benneteket, hogy mit írok, akkor miért kérdezitek?

Az a gond veletek, hogy nektek mindenki troll, aki nem a ti narratívátokat fújja. De még így is elfogadóbb és liberálisabb vagyok mint ti, mert engem nem zavar, ha ti munka és tudás nélkül, alanyi jogon jólétet vártok el magatoknak.

ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahol primitívek az emberek (az ország nagyrészén) ott hasít a fidesz.
ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7 - "mert engem nem zavar, ha ti munka és tudás nélkül, alanyi jogon jólétet vártok el magatoknak."

Hát ezt a baromságot meg ki monda neked, bérnyalóka?!

ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4


Ha már válaszoltam neked, akkor neked is kéne az én kérdéseimre. Eddig tart a nagy felsőbbrendűségi érzés?

ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!