Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van értelme Magyarországon...

Van értelme Magyarországon egyetemben menni, vagy inkább az ember jobban jár, ha kimegyek külföldre sima melósként dolgozni?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ hány éves vagy. Ha még nagyon fiatal, akkor megéri. Ha már nem és még így használod a szavakat, akkor nem hiszem, hogy nálad ez egy eldöntendő kérdés lenne, mert nem igazán vennének fel.

Amúgy a környező országokat tekintve nálunk van a legnagyobb előrelépés egy diploma megszerzésével az életünkben - persze ez függ attól milyen az a diploma.

ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
az attól függ. nagyon nem mindegy, hogy milyen egyetem, milyen szakára jársz.
ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz magyarországi egyetemmel.

Sok cég kínál kiküldetést is.

Én 2 évet laktam így Németországban.Persze, nem "igazi" kint lakó voltam, mert a lakhatást a cég állta, meg volt vállalati autó is.Jobban éltem, mint a helyi átlag.



Én mérnök vagyok, magyar viszonylatban jól keresek.Ha ugyanebben vagy hasonló munkakörben dolgoznék Ausztriában, akkor sem élnék jelentősen jobban.

Nekem nem érné meg kiköltözni.



Persze, fiatalon kimenni pincérnek, szakácsnak netán autószerelőnek is egy jó lehetőség.

Nem feltétlenül szükséges diplomásnak lenni, csupán kényelmesebb.

ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szak. Ha orvosi akkor érdemes, anélkül ne praktizálj... :D
ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
29 elmúltam, és férfi
ápr. 9. 18:07
 6/17 A kérdező kommentje:
Jajj elírtam, egyetemre bocsi**
ápr. 9. 18:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Szerintem ennyi idősen nem érdemes.
ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Miért nem érdemes? Pénzügyi-Számvitel szak lenne
ápr. 9. 18:30
 9/17 anonim ***** válasza:
#7 Ez nem feltétlen igaz, de tényleg nehezebb ha korábban sem ment. Én a második diplomámat más területen majdnem 50 évesen szereztem meg, a párom meg akkor már a negyediket. De valóban nehezebb ha fiatalon nem sikerült diplomát szerezni valamiben. Azért a 29 még nem a világvége, csak ritka, hogy "egyszerű melós" vagy diploma között akar valaki választani, mert azért ez nem így megy.
ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én mentem volna egyetemre érettségi után, de mint mondtam, nem támogattak
ápr. 9. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!