Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely az előző...

Karácsony Gergely az előző választási programjából hányat valósított meg?

Figyelt kérdés
Az eredmény 0-hoz konvergál szerintem.

ápr. 17. 00:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg egy troll vagy.
ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%

Amik csak szavak, szép mondatok, mint hogy kihirdették a környezetvédelmi veszélyhelyzetet vagy mit, azokat megcsinálta. Ami valóban kézzel fogható tett lett volna, beruházás vagy felújítás, azokat meg nem.

Szövegelni tud, alkotni, valóban élhetővé, jobbá tenni a várost nem. De mivel vannak hangzatos szlogenjei és ismét mindent megígér amit 5 éve is, ezt sokan el is hiszik neki, így ezekkel fog jönni. Felsorol egy tucat dolgot mint "megvalósított ígéret" a valóságban meg nem csinált semmi értelmeset.

Ezért is szüntették meg az ígéreteit figyelő oldalt, mert egyre cikibb volt, hogy telnek az évek és nem teljesül semmi.

ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

De a Fidesz betartotta a programját.

Ja két programja volt a Fidesznek:

1. "Csak a Fidesz!"

2. "Folytatjuk!"

ápr. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Karácsony ugyanazt csinálja, mint anno Demszky elvtárs.

Minden alkalommal ugyanazt ígéri.

Demszky minden választásnál megígérte, hogy megépíti a 4-es metrot... ami megépült volna az első ciklusában, de abban a változatban nem tudott volna lopni. Végül kb. 15 év után el is kezdte...

ápr. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%
Troll, jelentve
ápr. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%
#5 Troll mert valós dolgot kérdezett?
ápr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Nincs időm utána járni ennek. Erre való ez a platform, hogy kérdezzünk.
ápr. 17. 07:17
 8/27 anonim ***** válasza:
38%

Nem azért tartalak trollnak, mert azt kérdezted, hogy mennyi ígéretét teljesítette Karácsony, ez bármelyik politikusra nézve egy jogos kérdés, hanem azért, mert rögtön hozzátetted, hogy szerinted semmit. Ezt meg is erősíted azzal, hogy "nincs időd utánanézni" magyarul információk hiányában nyilatkoztatsz ki valamit, provokálsz másokat.


Ha komolyan érdekelne a dolog, akkor megkeresnéd a googlen, és tájékozódnál. Először is megnéznéd a programját.

[link]


És aztán mérlegelnél, hogy mi teljesült, mi nem. De az, hogy elintzed annyival, hogy szerinted semmi, az ostobaság.


Mérlegelésnél azt is figyelembe kell venni, hogy milyen lehetőségei voltak

- A Fidesz elvett a keretéből, márpedig te is csaak pénzből tudsz gazdálkodni.

- COVID

- A fideszesek ameddig csak lehetett, akadályozták az átadás-átvételt, és ez kb. minden kerületben is így volt, ahol a fideszes polgármester bukott. Füstölésig zizegtek rendesen az iratmegsemmisítők.


Elég nehéz lenne felsorolni, hogy mi mindent teljesítettek, mert sok dolgot.

Hogy a legnyilvánvalóbbat említsem, a Lánchídat megújították. Tudom, szeret a Fidesz azzal jönni, hogy drágább lett, mint amit Tarlós lepacsizott, de ehhez pár dolog hozzátartozik. Ha Tarlós az Alagútat és a Lánchidat külön pályázaton indítja, akkor nem kellett volna visszavonnia azzal, hogy nincs rá pénze, és Karácsonynak nem kellett volna új pályázatot kiírnia, és nem mellesleg az inflációról és hasonló tényezőkről sokkal inkább a kormány tehet, semmint Karácsony.

Másfelől Tarlós idejében kb. mindennek túllépték a költségvetési keretét, ill. a határidőt, ez Karácsony esetében nem így volt, határidő előtt átadták a hidat.


Szerintem az is nagy érdem, hogy átvizsgálták az összes korábbi szerződést, és rengeteg fideszes pénzkifizetőt felmondtak.


Vagy hogy felülvizsgálták a fővárosi tulajdonú ingatlanoknál a folyamatban lévő kilakoltatásokat.


Rezsit támogatnak rászorulóknak


Fejlesztették a BKV-t


Bubit sikeressé tették, és továbbfejlesztik.


14 éven aluliaknak ingyenessé tették a BKV-t


Blahát és sok más közterületet felújítottak



De rengeteg további kisebb-nagyobb dolog valósult meg, a legújabbak pl. a Fővárosi lakásügynökség, ill. hogy két fővárosi szolgáltató cégnél köztük a BDK-t is visszaszerezték a teljes tulajdoni részesedést, így minden fővárosi szolgáltató a főváros tulajdonában van.


Persze ha Fidesz nem akadályozza ott, ahol csak lehet, és nem csak anyagi területen értem, akkor sokkal többre is képes lehetett volna.


De ne legyen senkinek illúziója: a Fidesz akkor is keresztbe tesz a fővárosnak, ha fideszes polgármester van, legyen az Szentkirályi, vagy Vitézy, lásd Tarlós esetét, aki fideszes támogatással képtelen volt Budapest érdekét képviselni a Fidesszel szemben.

ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen jogos, és persze érdemi válasz helyett troll, ugye?...

Szóval én már sokszor leírtam, hogy évekig néztem az ígéretfigyelőt, ami megmutatta, hogy hát enyhén szólva sz@rul állt... aztán átkerült a Facebookra, ráadásul egy csomó ferdítés is jött, hogy jobban nézzen ki a dolog.

Mindenesetre Karácsony 4-5 év alatt egyetlen komoly, értelmes, előre vivő dolgot nem tett, ehelyett tele van a városháza ilyen Draskovics és Gy Németh Erzsike kaliberű komcsikkal, sávokat vett el a legfontosabb helyeken az autók elől, ő meg addig autókázott a buszsávban... totálisan alkalmatlan!

ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%
8) korrekt valasz! A tobbi fidesz trollal ne foglalkozz.
ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!