Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest után Győr a legfejlet...

Budapest után Győr a legfejlettebb magyar város?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 10:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%

Gyms megye lakossága nem csak azért nő mert több a születés mint a halálozás.

Egy az ország szegényebb régióiból ide jönnek mert azt hiszik az osztrák melo csak úgy nő a fán.

A másik meg az osztrák határ közelsége nézd meg Harka Kópháza hány% mióta dolgozik kint.


[link]


Akinek jó a beton gettó és a nagy forgalom és társai lelkük rajta.

ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Ezekre a zöld területekre esti óráktól kezdve a kutya nem megy jó szívvel. 😅
ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

#11 Fejlettségről van szó, nem arról hogy ki és miért jön ide dolgozni. Igen, Ausztria közelsége miatt jönnek ide dolgozni, és emiatt sok pénzt hoznak be az országba. Az itteni iskolák, bölcsödék és óvodák sokkalta modernebbek, mint pl az Alföldön, teljesen mindegy hogy miért fejlettebb Győr vagy miért nem. Az okára nem kíváncsi a kérdező, arra kíváncsi hogy Budapest után Győr-e a legfejlettebb magyar város, amire a válasz igen. Ha nincs osztrák meló akkor is jobb munkalehetőségek vannak és magasabb órabérek mint az Alföldön, vagy Dél-Dunántúlon. Bécs, Pozsony és Budapest közelsége is kedvező ennek a térsének elvégre mindegyik főváros 120 km távolságba bele esik.


#12 a kutya nem menne jó szívvel egyik város parkjába sem este erről meggyőződhetsz, szóval nem csak Győrre vonatkozik ez az állítás, bár igaz én számtalanszor probléma mentesen átjártam rajtuk este, de jó szívvel senki nem megy sötét helyekre ez egyértelmű.

ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Éppen ez a baj hogy nyugati szemmel is csak közép közép mezőny nem fejlett.

Lölö és haverja nem lopták volna el mondva csinált ügyekkel és valóban olyan emberek lennének a parlamentben kik tennének is valamit akkor talán fejlett lenne.

ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

Először meg kéne határozni, hogy mi alapján, milyen adatok összevetésével akarod eldönteni, hogy melyik város a vidék legfejlettebb városa?

Az hogy Bécs, Pozsony közel van, az nem jelet fejlettséget! Az csak azt mutatja, hogy mennyivel van lemaradva tőlük...

Fejlettségi mutató lehet a megtermelt GDP arány, az oktatási, egészségügyi intézmények száma és azok lehetőségei, a kulturális intézmények száma és minősége (színházak, múzeumok, kiállítóterek stb. stb.) a közlekedés, a lakhatási lehetőségek, a beruházási vonzerő és sorolhatnám...

Ezeket mind mind hiteles adatok alapján össze kéne vetni, és úgy felállítani a sorrendet.

Ezzel a módszerrel már közel sem biztos Győr második helye.

ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

#13 sajnállak, ha nem voltál még olyan városban, ahol este is lehet egy parkban sétálni, mert nem kell félni, h valami szefós leszúr😅 azért léteznek ilyenek,


Pont ez az a hozzáállás, amitől kiráz a hideg a győriektől, ha valamiről nem tudnak, akkor az nem is létezik ez ennyi, kezdem azt érezni egyre jobban, h egy bullshit az egész város 🤣🤣🤣

ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 Pont, hogy voltam már számos városban ahol el lehet menni este, és Győrben is vannak ilyen helyek amelyek biztonságosak. Az egy dolog hogy engem nem ért semmi és mást lehet ért. A legbiztonságosabb városban is lehet késelés, és a nem biztonságosokban is lehet hogy megúszol egy sötét helyen átkelést. Szerintem Győrrel azért nincs egyáltalán baj. Én Pécsre járok egyetemre, havi szintű a gyilkosság, engem mégsem ért 3 év itt létem alatt semmilyen fajta atrocitás, pedig rengeteg alkalommal mentem este egyedül a városban Uránvárosban... Ne jöjjünk most ezzel a közbiztonság dologgal, messze nem Győr a legveszélyesebb város.


#15


Igen is jelent fejlettséget Bécs és Pozsony közelsége, mert rengeteg bevételt hoznak az osztrák és szlovák ügyfelek, mint a multik számára, mint kisvállalkozások számára. Az a baj, hogy vannak ezek a "legélhetőbb magyar városok" listák, és minden egyes évben teljesen más a sorrend. Egyik évben Győr lett az első, majd a következőben a top 10-be is alig kúszott be. Pécs néha az első 3-ban van, néha meg benne sincs a listában. Teljesen alaptalanok ezek a feltételezések. Jól mondod hogy sok mindenen múlik a fejlettség, én ehhez még annyit tennék hozzá, hogy magán a városvezetésen is múlik. Mert ettől nem lesz fejlett Győr, hogy felújítják a Rába Quellet, vagy parkolóházakat építgetnek. Győrben nagy a potenciál, sok lehetősége lenne a városnak, de azt látom, hogy mindenre megy a pénz csak arra nem amire kéne, és ez nem csak itt van így, hanem nagyjából mindenhol máshol. Összehasonlítgatni meg nehéz, a bérek változatosak az országon belül. Ha valahol van 10 iroda, máshol meg 100 ruhagyár mi alapján fogjuk eldönteni melyik ér többet, és mit tesz hozzá a fejlettséghez, a foglalkoztatottak számából, vagy a foglalkoztatott emberek végzettségéből számoljuk ki? Honnan tudjuk hogy a magasabban képzett emberek az adott munkahelyen belül jól végzik-e a dolgukat? Képlékeny az egész, és nagyjából saccolni lehet. Viszont a véleményem elmondtam, jogom van hozzá, szerintem Győr a második legfejlettebb, mivel a körülötte lévő falvak is hatalmas mértékben fejlődtek és gyarapodtak és ilyen jelenség sehol máshol az országon belül nem valósult meg, kivéve Pestet.


#16-oshoz visszatérve "Pont ez az a hozzáállás, amitől kiráz a hideg a győriektől, ha valamiről nem tudnak, akkor az nem is létezik ez ennyi" ennél undorítóbb általánosítást már régen hallottam, és ebben még az a vicces, hogy egyáltalán nem vagyok győri. Szóval ezt benézted hapikám. Ezektől a "minden nő ilyen, mert" "minden győri olyan, mert" "minden egyetemista ilyen, mert" kijelentésektől, általánosításoktól a falra tudnék mászni és álljunk le vele, nem személyeskedni jöttünk ide, hanem megválaszolni a kérdést.

ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkorlehet nem győri vagy, hanem pl ikrényi, am eskü meginnék veled egy sört, hogy vitázzunk, veled tuti jókat lehet😂
ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 Vitázni felesleges egy ilyen dolgon. Nemzetközi tanulmányok szakon vagyok, és Magyarországot minden egyes órán kb kielemzünk a tanárral, hol politikailag, hol gazdaságilag, hol pedig magát a magyar embereket kémleljük. Kétlem, hogy a diáin hamis információk szerepelnének, és Budapest után rögtön a Nyugat-Dunántúl jött mint legfejlettebb magyarországi régió. Nem én találtam ki, nem én vagyok a professzor, de biztos hogy ő jobban tudja, mivel ez az ő szakterülete. Ezt a sorrendet ő állította fel az információk és cikkek alapján.


Magyarország régióinak fejlettségi rangsora:


1. Budapest - Pest

2. Nyugat-Dunántúl

3. Közép-Dunántúl

4. Dél-Dunántúl

5. Észak-Magyarország

6. Észak-Alföld

7. Dél-Alföld


Továbbá kiemelte, hogy a rangsorolás kicsit felesleges, mert vannak pl.: Dél-Dunántúlon is gyengén teljesítő területek, mint például az Ormánság. Szóval minden régiónak vannak szegényebb, fejletlen részei.


Visszatérve a sörre, nem szeretem a sört :D Vitázni nem szeretek, inkább eszmétcserélni. Ez nem arról szól, hogy egymás torkának kell esni és meggyőzni a másikat, hogy már pedig igaza van. Ez egy összetett kérdés, ha kitért volna a kérdező, hogy milyen mutatókra kíváncsi akkor még egyszerűbb lenne választ adni, de így ez egy kicsit nehézkes.

ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem muszáj sör😂 Szerintem egyikünk sem esett a másik torkának, pont ez tetszett meg, hogy normálisan tudtál érvelni, ez manapság ritka. 😂😂😂
ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!