Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz szavazók picit...

A fidesz szavazók picit felébrednének ha mondjuk ausztriában élnének egy hónapot?

Figyelt kérdés

Ahol minden tömbház elég kb 2 kuka van kirakva, mert a szemetet 2 naponta elviszik.


Ahol az összes közterületet, parkot, játszóteret heti szinten karbantartják.


Ahol a kátyúkat, rossz lámpákat, kidőlt táblákat 2-3 napon belül megjavítják.


Ahol minden háztartásban szelektíven gyűjtik a szemetet, nem dobálják szét a szemetet és visszaviszik az összes flakont/üveget.


Ahol mindenki tud angolul a 14 éves gyerektől a 65 éves nagymamáig.


Ahol az idősek nem otthon ülnek és piálnak, nem túlsúlyosak, hanem a helyi parkban, erdőben járnak az unokákkal kirándulni.


Ahol az emberek nem azon gondolkodnak melyik legolcsóbb, rossz fagyasztott ételt egyék, hanem zöldséggel és hallal vannak tele a kosarak.


Ahol az egészségügyben egy problémával 2 nap alatt eljutsz a szakorvoshoz és kapsz röntgent, ultrahangot, MRI-t.


Ahol a városokban föld alatt vannak a parkolók és havi 30 euróért bárhol parkolhatsz a nagyvárosban. Amíg a felszínen mindenhol sétálóutcák vannak és gyönyörű, felújított történelmi épületek.


Ahol vidéken kétszintes, szép házak vannak muskátlikkal az ablakokban, miközben két mercedes vagy audi parkol a ház előtt. Nem omladozó romhalmazok mezitlábas roma gyerekekkel a poros utcán.


Szóval ha egy kicsit körbenéznének a körülöttünk lévő országokban és látnának jó példákat, hogy mi is az a demokrácia, hogy a politikusoknak mi lenne a dolga és mire kellene költeni a közpénzt, akkor lehet hogy elzavarnák az összes magyar politikust és valódi rendszerváltást szeretnének?


Vagy akkor is csak legyintenének mert jó ez így nekik ahogy most van? Betegen, csórón, kilátások nélkül?


ápr. 20. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen. Private Szabina is ott él és ő is azt mondja, hogy Magyarországra biztos nem jönne vissza, habár Ausztriában sem minden fenékig tejfel.
ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván Ausztria az etalon de nem csak Magyarország van tőle messze a Fidesszel ha nem a többi volt szoci ország is pedig ott nincs fidesz.
ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2# Ne mutogassunk megint másra, eddig is ez ment és mire ment vele magyarország?


Foglalkozzunk azzal, hogy MI közelebb legyünk hozzájuk.

ápr. 20. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bármit is változtatna az álláspontjukon, legalábbis szüleim nagy fideszesek, ezzel együtt rengeteget jártak/járnak ki Ausztriába, amióta az eszemet tudom,számtalanszor voltunk ott nem kevés időt, kirándulni is nyáron, télen meg síelni mindig oda mentünk, én már nem nagyon emlékszem a 90es évekre,mert kicsi voltam,de azt mondják,h akkor még kontrasztosabb volt,mert a szocializmus után az nagy dolognak számított,h ki lehetett oda menni, és brutálisak voltak akkor a különbségek ugye 40 év szocializmus után látni,milyen egy ezalatt kapitalizmusban lévő ország, ahhoz képest most már ez nem is olyan feltűnő számukra. Valószínűleg eleve van egy nagy lemaradásunk Ausztriához képest, bár sztem a fidesz rendszer csak tovább rontani tud a helyzeten, de a szüleimnek ez nem nagyon tűnik fel,mert ők a szocializmusban éltek,és nekik az a viszonyítási alapjuk,aminél rosszabbat nem tudnak elképzelni. Én szerencsére akkor még nem éltem, így nem tudom a mai helyzettel összevetni, én csak simán azt látom,h ez a rendszer mennyire trágya az ausztriaihoz képest. De a fideszes szavazók jellemzően más korosztály,így ők más nézőpontból nézik a dolgokat,mint én.
ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam Ausztriában tudom mi van ott, a fidesz hibájának a Putyinhaverságot tartom és a túlzott unió ellenességet, az hogy még nem vagyunk az osztrák szinten hát nem jó de még elfogadom.
ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

2: jártál már Csehországban vagy Szlovéniában?

De még Lengyelország is sokkal rendezettebb, mint mi.

ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!