Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki szinten nem Magyar...

Van aki szinten nem Magyar Péterre fog szavazni az EP-választáson haosnló megfontolásból?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy nem most június 9-én kell legyőzni a Fideszt, hanem 2 év múlva. Két éve is csak azért szavaztam MZP-re, hogy próbálja meg leváltani a Fideszt. Ha két év múlva erre Magyar Péternek reális esélye lesz, akkor természetsen rá szavazok.


Most viszont szeretném, ha az általom támogatott Momentum folytatná a munkáját Brüsszelben, ahogy eddig is tette. Mert eléggé meg vagyok velük elégedve. Tudom mit képviselnek, ezzel tudok azonosulni is, ezért is adok most nekik esélytna folytatásra.


Más is hasonlóan gondolja?



ápr. 22. 11:49
1 2
 11/19 hypno ***** válasza:
76%

A fideszt nem csak 2026-ban kell legyőzni, hanem ha lehet akkor most is.

A TISZA pártnak vélhetően elég lesz az a tömeg, ami jelenleg mellette és jelöltjei követői mögött áll.


A Momentumnak meg oda kell tennie magát, mert a momentum jelenleg nem mellettük van. Szavazz rájuk, ha gondolod. Bajt nem csinálsz vele.


Én még nem tudom. Aki biztos kieső nálam, aki egy tisztán listás választásra sem képes önállóan ráfordulni.

Szóval Fidesz, KDNP, DK, MSZP, Párbeszéd eleve kiesik.

ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

A Momentum európai frakciója, az ALDE szimpatikus nekem, de pont úgy érzem, mint 3-as, hogy a Momentumban minden politikus önálló utat jár.


Ezen kívül az a helyzet, hogy az EP-választásnak nagyobb a belpolitikai tétje. Az Európai Parlamentet nem változtatja meg lényegesen, hogy az a pár százezer bizonytalan magyar szavazó hova szavaz végül, viszont átalakítja a magyar erőviszonyokat. Én a magam részéről biztosan nem azt az üzenetet akarom küldeni a 2026-os választásokhoz közeledve, hogy az "Összefogás" pártjai milyen jók, és megérdemelnek még egy esélyt, hogy megint ők hívják ki Orbán Viktort 2026-ban. De az Orbánon és Gyurcsányon kívüli világ még mindig tág fogalom, és magában foglalja Magyar Péteren (fogjuk rá, hogy ide tartozik) kívül a 2RK-t és a Kutyapártot is.

ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%
10, Ha már most tudni, nem is akarja átvenni a mandátumát, akkor meg minek indul? Csak húzónév lesz, hogy a többiek kijussanak? Akkor az meg a többiekre nézve ciki, hogy maguktól nem jutnának ki.
ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ALDE frakciónak lesz egy momentumosa vagy pedig a Tisza Párt szerez +1 mandátumot? Inkább az utóbbinak van nagyobb lélektani hatása ránk nézve.
ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a Momentumnak valószínűleg nem lesz meg az 5%. Kidobott szavazat őket választani.
ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 hypno ***** válasza:
80%

#15


Nem osztom a véleményed.

Kb. 200 ezer szavazat biztosan elég lesz egy mandátumhoz. Dolgozzanak, kampányoljanak és méressék meg magukat.

Ahogy a többi párt is. Tisztán listás EP választáson most kiderülhet melyik párt hol tart, milyen erős.


Végső soron mi választók fogunk dönteni.

ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Meg kellene érteni, el kellene fogadni, hogy egy ember nem képes semmire sem országszempontból. A képességét a támogatottsága adja. És ez nem egyetlen szavazáson alakul ki, ez egy folyamat. Aki ma nem lesz több egy bizalomnyeréssel, az holnam azért nem lesz több, mert arra fognak hivatkozni, ez tegnap se volt jó. Pedig senki se tudja, milyen, csak gondolnak róla valamit. Hogy valaki milyen, azt a szavai közötti egyensúly, a fontosságsorrend, és majd a cselekvéssel való összhang adja, De azt is csak akkor, ha képes cselekedni, mert megadják neki a képesség lehetőségét.


MZP 2022-ben magabiztosan hirdette, ő azért jó, mert meg tudja szólítani a jobboldalt is. Mondott néhány példát. MZP-ről 2022-ben lehetett tudni, hogy nem bízik benne a baloldal, mert jobbosnak tartják, nem bízik benne a jobboldal, mert balosnak tartják (pedig egyik se volt). Ahivatkozásai súlytalan emberek voltak. Ebből lehetett tudni előtte, hogy nagyot fog veszíteni. Meg is történt.


Magyar Péter eddig alapvetően fideszes volt (volt rá oka, nyomósan). Magyar Péter ma fideszellenes (erre még jobb oka van). Rendszert persze kellene váltani, csak érdemes tudni, a politikában nagyon ritka a hatalmas változás. Ezért itt és most, aki rendszert akar váltani, annak előbb a Fideszt kell leváltania (ami nagyon nem ugyanaz). A DK például attól lett hiteletelen (többek között), hogy Európai egyesült államokat akart. Miközben tudható volt, ezt az európai államos is csak szeretnék, de nem tudják megcsinálni. Majd pont a DK-nak sikerül. Aki kampánybeszédre képes csak, az soha nem lesz jó vezető, mert arra nem képes.

Magyar Péter erősen visszafogott, és megtette, amit eddig senki, nem meggyőződésre apellált, nem politikai nézeteket hirdetett, nem összefogást akar, hanem Fideszt váltani. Azt mondja, aki ezt szeretné, segítse őt. A választó eddig hivatkozhatott: igen, de nem ezzel, nem azzal, ez szimpatikus, de ott a másik, aki nem. Magyarnál nincs hivatkozás. Akarsz Fideszt váltani vagy sem? Ennyi a döntés.

Ja, hogy jó lesz-e vezetőnek? Mindenesetre tudja, mit érdemes és milyen mértékben javasolni elvégezni. És az tényleg végrehajtható. Eddig éppen ennek hiánya adta a hiteltelenséget. Ez tehát jópont neki. Na de akar nekünk is jót? Van rá esély, de nincs rá garancia, és ilyen garancia nem is létezik, hiába szeretnék sokan. Cselekvési lehetősége nincs, ahogy senkinek sincs eredménnyel ebben az országban a Fideszen kívül. Nem ígér, és ez jó, mert az tudható, akkora támogatottsága lehet, hogy a Fidesz belerokkan. Akkora nem, hogy azt tegyen, amit szeretne. Tehát innen nézve minden ígéret hamis. A nagy kérdés, mit fog tenni, ha tehet. Ha azt, ami szükséges, akkor jó. Ha nem azt, őt sokkal könnyebb lesz leváltani.


Most valóban nem a kormányzás a tét. Viszont a kormányzás könnyebbsége vagy nehézsége függ attól, mennyi a nem fideszes önkormányzat. Nem arra gondolok, hogy tízzel több vagy kevesebb. Hanem arra, ezerrel. A tét ez! Nem az európai parlament. Annak a szerepe virtuális (erkölcsi), ha sokat veszít a Fideszm az akkora hitelvesztés, ami két év alatt képes megérni. Ha tényleg ezer közeli önkormányzatot veszít (főleg nagyokat), akkor - ha akarják - meg is béníthatják a kormányzást. Sok ilyen rendkívüli kormányváltást láttunk a közelmúltban is és Európában is. Ez csak akkor sikerül, ha elfogadunk valakit. Egyet. Ősi mondás, oszd meg és uralkodj. Még senki se tudta cáfolni. Ne hagya magad megvezetni. Az esély csökken, és vn az a kicsi szám, ami már a lehetetlent jelenti. Még a kihalás se esély. Láthattunk dinasztiákat. Távolkeleten többet, de mi onnan jöttünk. Az Ural elég messze van.

ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok momentum szavazó, de tény, hogy a magyarságért és a Fidesz maffia lelepzezéséért a 2 momentumos csaj tette a legtöbbet.

Ezért pártállástól függetlenül rájuk megy a szavazatom az eu választáson.

ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
14%

A te dolgod, de ilyen sz@rcsimbókokra az életben nem szavaznék...az meg az én dolgom

.

ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!